Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України
Олімпійська Арена 5,6,7/2022
Журнал про олімпійський рух і спорт вищих досягнень в Україні та світі.
З перших уст

Колонка міністра молоді та спорту України

Сьогодні, у надскладний для нашої країни час, ми боремося на полі бою та відстоюємо честь і гідність нашої країни на спортивному фронті, демонструючи всьому світові свою незламність, єдність українського народу і невимовну жагу до найголовнішої Перемоги.

Колонка президента НОК України

Останні півроку, що український народ протистоїть збройній військовій російській агресії, були найважчими та найстрашнішими в історії незалежної України. Як і для мільйонів українців, війна стала великим випробуванням на міцність та стійкість і для олімпійської родини України.

Сергій Бубка: «Усі разом ми доводимо, що Україна...

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка спеціально для журналу «Олімпійська арена» розповів про зміни у житті українського спорту після початку російського вторгнення до нашої країни.
Дайджест найважливіших подій

Новини НОК, ЄОК, МОК

Володимир Зеленський і Томас Бах обговорили підтримку українського спорту з боку МОК під час війни та після її завершення.
Постскриптум

Коли три шістки – то добрий знак і ознака успішного виступу

З 24 по 30 липня у словацькому місті Банська Бистриця проходив XVІ літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль (ЄЮОФ). Попри надскладну ситуацію, в якій перебуває Україна, синьо-жовтий прапор майорів на цих престижних молодіжних континентальних стартах.

Медаленосні сектори Юджина і Калі

Друга половина липня та початок серпня у спортивному середовищі пройшли під знаком легкої атлетики. Спочатку свою майстерність атлети демонстрували на чемпіонаті світу, який цього року з 15 по 24 липня приймало місто Юджин (штат Орегон, США), а вже з 2 по 7 серпня змагальну «естафету» у дорослих підхопили юніори, чий чемпіонат світу пройшов у місті Калі (Колумбія).

Трохи сонця на поверхні води

Українські синхроністки, вже за традицією, порадували нас блискучими виступами на чемпіонаті світу. Дві золоті і п'ять срібних нагород — на стільки поповнилася скарбничка збірної в Будапешті. От тільки умови, в яких готувалися наші «русалки» до цього чемпіонату, не йдуть ні в яке порівняння з минулими сезонами!

Український лицар у бронзових обладунках

957 спортсменів зі 105 країн взяли участь у чемпіонаті світу з фехтування, який проходив з 15 по 23 липня у столиці Єгипту. COVID-19, згодом відтермінування на рік Олімпіади у Токіо – тож востаннє найсильніші мушкетери планети збиралися разом ще у Будапешті-2019.
Медалісти-2022

«Тільки вперед – минулі успіхи не згадую»

На чемпіонаті світу з водних видів спорту 2022 року в Будапешті Україна не залишилася без медалей у плаванні. Інакше бути й не могло: адже на старт виходив дворазовий олімпійський призер Токіо-2020 Михайло Романчук.

«Срібний мікст», або три з половиною оберти

До передостаннього дня чемпіонату світу з водних видів спорту 2022 р. успіх не супроводжував українських стрибунів у воду. Але надія не згасала, оскільки ми очікували на вихід нашої мікст-пари – Софії Лискун та Олексія Середи, які були одними з фаворитів у стрибках з 10-метрової вишки.

Ігор Рейзлін: «Я ще не сказав свого останнього слова на доріжці»

Бронзовий призер чемпіонату світу український шпажист Ігор Рейзлін розповів, наскільки непростим був його шлях до другої в кар'єрі особистої нагороди світового гатунку, а також поділився планами на майбутнє.

«Європейський трамплін» до олімпійського татамі

Однією із найяскравіших спортивних подій у першій половині цього року став чемпіонат Європи з дзюдо, який проходив у Софії (Болгарія). Збірна України отримала чудову нагоду перевірити сили своїх спортсменів. При цьому на рахунку нашої команди одна медаль. Натомість золота.
Олімпійські Ігри-2012. Як це було

Яна Шемякіна: назад у майбутнє

30 липня 2012 року увійшло в історію вітчизняного спорту як день, коли в України з’явилося перше за часів незалежності і досі єдине олімпійське «золото» у фехтуванні в особистих змаганнях. Яскраву перемогу у Лондоні святкувала шпажистка Яна Шемякіна.
Невідоме про відоме

Спортивна мозаїка

Колишній чемпіон змагань «Австралійський воїн-ніндзя» Бен Полсон прославився тим, що придумав цікавий спосіб тренувань. Він настільки сильно втомився тренуватися вдома на самоізоляції, що збудував перший у світі плавучий спортзал.