Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Символічний фініш всеукраїнської онлайн-естафети Олімпійського дня

Символічний фініш всеукраїнської онлайн-естафети Олімпійського дня
Протягом трьох тижнів олімпійські осередки передавали естафету вшанування відродження олімпійського руху. «Естафетною паличкою» в онлайн-естафеті стали символи й літери, з яких збирали напис OLYMPIC DAY IN UKRAINE 2020-06-23.

23 червня останній елемент від Київського міського відділення отримав президент НОК України Сергій Бубка. «Незважаючи на всі виклики, з якими сьогодні стикнулася не лише наша держава, а й світ, ми зуміли провести цікаву, креативну масштабну естафету, яка об'єднала нашу країну, - зауважив він. - Протягом кількох тижнів тисячі українців розповідали свої спортивні історії, розділяючи олімпійські цінності зі своїми близькими й друзями».
Сергій Бубка привітав усіх з міжнародним Олімпійським днем й подякував тим, хто долучився до відзначення великого спортивного свята. Він закликав не зупинятися перед труднощами і впевнено йти вперед: «Друзі, займайтеся спортом, будьте активними й об'єднуймося навколо олімпійських ідеалів: дружби, досконалості та поваги один до одного».

Стратегічні кроки розвитку


На засіданні робочої групи Національного олімпійського комітету під головуванням віцепрезидента НОК Валерія Борзова йшлося про стратегічні кроки для подальшого розвитку олімпійського руху в умовах сьогодення.

Раніше із закликом до глобальної дискусії про те, яким чином реагувати на новітні виклики, до олімпійської родини світу звернувся президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах. НОК України ініціював проведення подібної дискусії на національному рівні, звернувшись до усіх суб'єктів олімпійського руху з проханням долучитися до діалогу, висловити свої думки та бачення.
Під час засідання Виконкому НОК було створено робочу групу, яка проаналізувала ситуацію і перспективи, узагальнила усі подані ідеї й розробила рекомендації щодо подальших кроків. Напрацьовані пропозиції охоплюють блоки сучасних ризиків олімпійського руху, ініціатив і пропозицій до обговорення на рівні МОК, а також олімпійської історії, соціології, освіти для подальшого розвитку олімпізму.

Час навчатися


До серії науково-освітніх вебінарів НОК України долучилося близько 5 тис. спортсменів і тренерів з 11 країн.

Національний олімпійський комітет України, реагуючи на виклики сьогодення, продовжує знаходити нові ефективні методи розвитку олімпійського руху.
Одним із успішних напрямів роботи під час карантину стала серія щотижневих онлайн-семінарів для спортсменів, тренерів і фахівців сфери на теми олімпійської підготовки та освіти.
Під час десяти вебінарів учасники здобули корисні знання про підготовку до Ігор, основи раціонального харчування, психологічний супровід, олімпійську освіту й історію та багато іншого.
Лекторами виступили досвідчені фахівці, професори Олімпійського інституту Національного університету фізичного виховання та спорту України Володимир Платонов, Марія Булатова, Лариса Гуніна, Надія Височина, Ірина Сіваш.
На запрошення НОК України до онлайн-зустрічей долучилося близько 5 тис. учасників з 11 країн: представники України, Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Узбекистану та Естонії.
«Ми маємо бути гнучкими й активними, знаходячи нові форми для постійного руху вперед. У цей непростий час важливо приділяти максимальну увагу освіті й розвитку, здобуттю нових знань. Національний олімпійський комітет радий реалізувати важливу науково-освітню програму й залучити до неї колег і друзів з інших країн», - зауважив президент НОК Сергій Бубка.