Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Дистанційна освіта

Дистанційна освіта
У більшості областей країни відбувається поетапне послаблення карантину. Але оскільки ситуація ще залишається досить гострою, значна частина спортивних організацій продовжують свою діяльність у режимі онлайн. Національний олімпійський комітет України також поки дотримується дистанційної форми: активно взаємодіє з усіма суб'єктами олімпійського руху, проводить онлайн-засідання і наради, веб-семінари, характерною особливістю яких є те, що вони набули міжнародного статусу.

На продовження серії науково-освітніх вебінарів, ініційованих Національним олімпійським комітетом у співпраці з Міністерством молоді та спорту і Олімпійським інститутом Національного університету фізичного виховання та спорту, відбулася онлайн-конференція на тему «Розвиток витривалості: сучасна система знань».
У конференції взяли участь понад 560 спортсменів і тренерів з України, Білорусі, Казахстану, Молдови, Узбекистану. Учасників заходу зацікавила важлива і корисна інформація, якою поділився лектор – професор Олімпійського інституту, співголова Комісії НОК «Інновації в спорті» Володимир Платонов.
Саме Володимир Платонов був лектором й наступної зустрічі-онлайн, де учасники розглянули питання на тему «Основи періодизації багаторічної та річної підготовки».
НОК продовжує реалізацію своїх освітніх проєктів, у тому числі з видання олімпійської літератури. За ініціативи комісії «Олімпійська освіта і культура» та її керівника Марії Булатової на засіданні Виконкому НОК було оголошено про старт конкурсу на кращу книгу року про олімпійський спорт. Взяти участь у ньому можуть окремі автори і авторські колективи. Під час визначення переможця враховуватимуться насамперед актуальність проблематики, творчий підхід, оригінальність і достовірність інформації, поліграфічне виконання. Термін прийому робіт – до 1 вересня 2020 р.
За останні два місяці вебінари НОК України стали невід’ємною частиною життя спортивної галузі країни. На них чекають, до них серйозно готуються. Одним з таких «семінарських занять онлайн» став вебінар проєкту Sportcamp&more. Ініціаторами його проведення стали комісія «Антураж атлета» і Комісія атлетів, зокрема олімпійські медалістки Олена Говорова і Наталія Добринська. Знаннями зі створення особистого бренду до, під час і після спортивної кар’єри з атлетами і тренерами поділився відомий експерт з брендингу Сергій Глущенко. До вебінару долучилися близько 150 учасників з України, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Молдови, Узбекистану.
На черговому вебінарі учасникам було запропоновано для обговорення тему «Основи раціонального харчування спортсменів протягом карантину», важливість і актуальність якої підкреслив Сергій Бубка. Своїми рекомендаціями поділилася доцент Олімпійського інституту НУФВСУ, керівник комплексної групи збірної України з художньої гімнастики Ірина Сиваш. В роботі вебінару взяли участь близько 500 спортсменів та фахівців з України, а також інших країн.
Таку ж кількість учасників зібрав дистанційний семінар НОК – у рамках науково-освітніх зустрічей, – під час якого розгорнулася дискусія на тему «Харчові добавки спеціального призначення і рухова активність». Особливу увагу аудиторії привернув виступ докторки біологічних наук, заступниці директора Олімпійського інституту НУФВСУ Лариси Гуніної.

Черговий транш нок для атлетів


Національний олімпійський комітет України продовжує реалізацію програми підтримки спортсменів. Загальний обсяг фінансування щомісячних стипендій для 60 провідних атлетів, які є кандидатами на участь у літній Олімпіаді в Токіо та у зимових Іграх в Пекіні, складає понад 18,7 мільйонів гривень.
Зокрема, в червні НОК перерахував черговий транш для спортсменів-зимовиків розміром 1,2 мільйона гривень.
Виплату стипендії атлетам, що готуються до Ігор у Токіо, продовжено ще на один рік.
«Підтримка атлетів є пріоритетним напрямком в діяльності Національного олімпійського комітету, – підкреслює президент НОК Сергій Бубка. – Ми завжди знаходимо шляхи допомоги нашим спортсменам, яка є вкрай важливо, особливо сьогодні».