Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Перемагає той, хто мріє

поїздка президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки до Івано-Франківської та Львівської областей

Львів хоче стати господарем зимової Олімпіади-2030


Дуже насиченою була робоча поїздка президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки до Івано-Франківської та Львівської областей наприкінці жовтня.

На Прикарпатті він разом із виконавчим директором НОК України Наталією Коваленко і керівником місцевого відділення НОК Мирославом Карабіним обговорили питання підтримки провідних спортсменів області, розвитку спортивної інфраструктури, ефективної взаємодії влади з осередком НОК з головою Івано-Франківської обласної державної адміністрації Денисом Шмигалєм, його заступником Віталієм Федоровим і начальником управління спорту Орестом Оклієвичем.
Сергій Бубка завітав до обласної бібліотеки для юнацтва, де поспілкувався з хлопцями і дівчатами і передав закладу комплект олімпійської літератури. Також він відвідав СДЮШОР зі спортивної гімнастики № 1 і розповів її вихованцям про свій спортивний досвід. Зустрівся президент НОК і з тренерсько-викладацьким складом і учнями обласної ДЮСШ і завітав до Івано-Франківського національного технічного університету нафти та газу, де ознайомився з перебігом реконструкції легкоатлетичного стадіону та інших спортивних об’єктів закладу.
Сергій Бубка долучився до програми «Олімпійці Прикарпаття за чисте довкілля», у рамках якої відомі місцеві спортсмени Неля Непорадна, Сервін Сулейманов, Ірина Шепетюк, Тетяна Ляхович, Дар’я Згоба, Надія Діденко, Валерій Фальов, Володимир Бощук в урочищі «Дуб», що в Брошнівському лісгоспі Рожнятівського району, висадили молоді дерева бука, явора й дугласії.
А пізніше того дня Сергій Бубка і Наталія Коваленко завітали до Львова і взяли участь у розширеному засіданні обласного відділення НОК та Олімпійської ради Львівщини. На порядку денному був розгляд питань розвитку спортивної інфраструктури регіону.
– Ефективний розвиток спорту неможливий без сучасної інфраструктури, - сказав Сергій Бубка. - В кожній частині нашої країни, відповідно до спортивних традицій, потрібні потужні бази олімпійської підготовки. І вони мають використовуватися не тільки олімпійцями, а й широкими верствами населення. Впродовж останніх років країна інвестувала десять відсотків Державного фонду регіонального розвитку у будівництво та реконструкцію спортивних об’єктів на місцях. Нині розглядається питання відміни цієї стратегічно важливої ініціативи, однак вкрай важливо зберегти цю норму.
Зупинився на ситуації зі спортивними об’єктами й заступник голови Львівської облради Юрій Гудима:
– За останні чотири роки завдяки співфінансуванню з місцевими бюджетами нам вдалося облаштувати 150 спортивних майданчиків зі штучним покриттям і близько трьохсот - з тренажерним обладнанням. У найближчих планах – побудова шести стадіонів із трибунами та біговими доріжками.
Мер Львова Андрій Садовий торкнувся ідеї висунення кандидатури Львова на проведення зимових Олімпійських ігор.
- Пригадую, коли ми тільки розпочинали готуватися до подання заявки на проведення Ігор 2022 р., всі казали, що це нереально, - зауважив Сергій Бубка. – Справді, це був величезний проект. На мою думку, озвучена Андрієм Садовим ініціатива провести Ігри у Львові дуже правильна. Так, щоб досягти цього, потрібні колосальні зусилля, але ж хто не мріє, той не перемагає. Ось чому варто згуртуватися і рухатися в цьому напрямку.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Василь
МИХАЙЛОВ