Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Дніпро – місто олімпійських традицій

Дніпро – місто олімпійських традицій
Дніпропетровська область протягом багатьох років є однією з найспортивніших у країні. Про це свідчать показники зі спортивно-масової роботи, представництва атлетів у збірних країни, розвитку спортивної інфраструктури та інше. Наприкінці вересня Дніпро з робочим візитом відвідав Сергій Бубка. Приїзд президента Національного олімпійського комітету збігся з низкою подій у спортивному житті області.

Перший день візиту Сергій Бубка, голова Комісії атлетів НОК Олена Говорова, президент Федерації футболу України, керівник відділення НОК в Дніпропетровській області Андрій Павелко присвятили зустрічам зі спортсменами, студентами, а також вихованцями і працівниками Центру соціальної підтримки дітей і сімей.

«Академічна година»


Ранок розпочався з відвідання Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту. Вже за годину до цього перед входом зібралося щонайменше кілька сотень людей. Недивно, адже для студентів спортивного навчального закладу приїзд такої легендарної особистості, як Сергій Бубка, – значна подія.
Гостей зустрів ректор ПДАФКС Віктор Савченко – уславлений український і радянський боксер, чемпіон світу і Європи, призер Олімпійських ігор. Для делегації НОК він провів невеличку екскурсію: відвідали просторі зали боротьби й боксу, причому потрапили якраз на тренування. Наставники зробили коротку перерву в заняттях, аби спортсмени могли поспілкуватися та сфотографуватися з президентом НОК.
А в актовому залі був справжній аншлаг, студенти заповнили його до межі. З вітальним словом виступив Віктор Савченко, котрий від імені усього колективу подякував членам НОК за візит.
Всім відомо, що Дніпропетровщина давно славиться своїми спортивними традиціями і видатними атлетами. І цього дня дуже приємно було бачити в залі нинішніх зірок українського і світового спорту, якими пишається країна, – плавця Андрія Говорова, фехтувальника Богдана Нікішина, веслувальниць Діну Міфтахутдінову, Анастасію Коженкову, Катерину Тарасенко.
Сергій Бубка високо оцінив розвиток спортивної сфери в області: «Про це красномовно свідчать досягнення її представників на міжнародній арені. Досить згадати про те, що на рахунку спортсменів Дніпропетровщини 35 олімпійських медалей: дев’ять золотих, дев’ять срібних і сімнадцять бронзових».
Звертаючись до студентів, голова НОК наголосив, що освіта є дуже важливою частиною життя спортсмена. Знання допомагають атлетам не тільки досягати спортивних успіхів, а й адаптуватися в суспільстві після завершення кар’єри.
Користуючись нагодою, студенти академії поцікавилися, чим займається Антуражна комісія Міжнародного олімпійського комітету, яку очолює Сергій Бубка. Він детально розповів про специфіку роботи цього органу МОК.
«У чому головне значення спорту для людини?» Це питання стало головною темою діалогу Олени Говорової зі студентами ПДАФКС. Велику увагу, зокрема, приділили і ролі спорту у вихованні дітей і підлітків. Чудовою ілюстрацією до теми став відеоролик про хлопчика, який, завдяки секції боксу, вирвався з-під впливу вулиці і знайшов справжню мету в житті.
Наприкінці зустрічі під оплески аудиторії Віктор Савченко повідомив, що Сергію Бубці присвоєно звання почесного професора Придніпровської державної академії фізичної культури і спорту.

Дитячі радощі


Зворушливою вийшла поїздка делегації НОК до Центру соціальної підтримки дітей і сімей «Добре вдома».
У теплій атмосфері члени делегації спілкувалися з маленькими мешканцями цього закладу. Неможливо передати словами, як діти були раді гостям. Вони разом з вихователями водили їх на спортмайданчик, показували ігрові кімнати, тренажерний зал... До сліз зворушив усіх півторарічний Русланчик. Він був такий щасливий, що Сергій Бубка й Андрій Павелко з ним грають, підкидають вгору, що ніяк не хотів їх відпускати.
Звичайно, гості приїхали не з порожніми руками. Діти з захопленням прийняли подарунки – футбольні й баскетбольні м’ячі, інший спортивний інвентар, а також олімпійську літературу.
А увінчало візит спільне чаювання з дівчатами й хлопцями шкільного віку. Сергій Назарович розповів їм про своє дитинство, про те, як почав займатися спортом і чому обрав його своєю життєвою справою. І, звичайно, відповів на численні запитання.

На тренуванні


Перший «дніпровський день» закінчився баскетболом. Саме цим видом займаються вихованці спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву № 5. Туди ми приїхали під час їхнього тренування. Вийшло вдало, оскільки повною мірою змогли оцінити майстерність юнаків і дівчат, котрі потішили командними діями в атаці й обороні, і влучними кидками, і підбираннями.
«Радісно бачити, що школа і сьогодні продовжує виховувати талановиту молодь – майбутніх чемпіонів, – сказав Сергій Бубка. – Немає сумніву, що юне покоління продовжить спортивні традиції Дніпропетровщини, прославляючи Україну в цілому світі. Дуже хочеться, щоб представники наших ігрових видів спорту зійшли на олімпійський п’єдестал. І вірю, що так буде. У вас прекрасні умови для занять, але подарунків на спортивній дорозі чекати не доводиться. Єдина умова всякого успіху – тяжка праця».
Прощаючись з вихованцями школи, Сергій Бубка вручив їм подарунки і олімпійський прапор, біля якого юні спортсмени фотографувалися.
А потім відчинив свої двері для гостей і ДК «Шинник», в якому знаходяться тренувальний та ігровий зали БК «Дніпро» – баскетбольного клубу Української суперліги. Наш візит збігся з останнім тренуванням гравців напередодні матчу Кубка Європи ФІБА.
Сергій Бубка подякував команді, її тренерам і президенту клубу, першому заступнику голови відділення НОК Дніпропетровщини Валерію Кондратьєву за високий професіоналізм і побажав їм успіху в іграх внутрішнього чемпіонату і в міжнародних зустрічах.
Валерій Кондратьєв від імені команди подякував президенту НОК за підтримку і вручив йому подарунки – футболку і м’яч з логотипом клубу «Дніпро».

Асамблея


Вранці наступного дня Сергій Бубка обговорив нагальні питання розвитку спорту та олімпійського руху в регіоні з керівником Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентином Резніченком та головою Дніпропетровської облради Глібом Пригуновим. «Приємно, що керівництво області всебічно підтримує олімпійський рух, – зауважив Сергій Бубка. – У регіоні велику увагу приділяють розвитку дитячо-юнацького спорту та спортивної інфраструктури, виплачують премії спортсменам і тренерам, вирішують їхні житлові проблеми».
Одразу після цієї зустрічі в актовому залі обласної адміністрації відбулася звітно-виборна асамблея відділення НОК в Дніпропетровській області, в якій взяли участь Сергій Бубка і заступник голови обласної державної адміністрації Дмитро Батура. За результатами голосування делегатів головою відділення було переобрано Андрія Павелка.
Вітаючи його, Сергій Бубка зауважив: «Під керівництвом Андрія Васильовича Дніпропетровське відділення НОК стало одним з найактивніших і найефективніших у країні. З його приходом на цю посаду 2009 року відділення в системі рейтингу Національного олімпійського комітету залишило передостаннє місце і тепер стабільно посідає перший-другий рядки. Бажаємо й надалі продовжувати ефективну діяльність на цій посаді».
Під час асамблеї відбулася також церемонія нагородження атлетів і тренерів.
Нагадаємо, що кращим спортсменом липня в Україні Національний олімпійський комітет назвав шпажиста Богдана Нікішина, котрий завоював бронзову медаль на чемпіонаті світу в Китаї. Його особиста наставниця Ольга Маркіна стала найкращим тренером липня. І от нагороди їм вручив Сергій Бубка. Варто додати, що Богдан виборов ще й «бронзу» європейського чемпіонату, який проводився в Сербії, а за підсумками загального заліку Кубка світу наш спортсмен став другим у рейтингу Міжнародної федерації фехтування.
На асамблеї нагородили ряд фахівців і спортивних функціонерів області, а також плавця Андрія Говорова, котрий рішенням відділення НОК був визнаний кращим спортсменом Дніпропетровщини в серпні.
Після ранкових офіційних заходів Сергій Бубка відвідав Дніпропетровське вище училище фізичної культури, спортивний комплекс «Олімпійські резерви». Він також ознайомився з перебігом будівництва Олімпійського дому в Дніпрі.

Олімпійський урок


На початку вересня у Києві було дано старт одному з найважливіших заходів НОК – Олімпійському уроку. І ось це свято прийшло до Дніпра. До Губернаторського парку прийшли тисячі містян – і дітей, і дорослих. Радісний настрій не зміг зіпсувати навіть дощ. Втім, хвилин за двадцять після початку свята хмари поступилися місцем яскравому сонцю.
Про відкриття Олімпійського уроку з головної сцени оголосили Сергій Бубка, Дмитро Батура, Валерій Кондратьєв, Олена Говорова. Давши старт заходам, вони відвідали майданчики різних видів спорту – їх у парку було більше двадцяти. У деяких секторах глядацький інтерес поступився бажанню стати безпосередніми учасниками. Наприклад, біля мініатюрного хокейного майданчика зібралося безліч охочих зафіксувати на фото, як Сергій Бубка й Андрій Павелко, взявши до рук ключки, влучними кидками відправляють шайби у ворота.
Протягом всього свята не була порожньою і головна сцена: спортивну розминку з дітьми проводили переможці й призери Олімпіад, чемпіонатів світу та Європи – фехтувальники Ольга Харлан і Богдан Нікішин, легкоатлетка Анна Рижикова-Ярощук, веслувальники Анастасія Коженкова, Катерина Тарасенко, Діна Міфтахутдінова, Євгенія та Іван Довгодько.
Свою майстерність на подіумі демонстрували представники єдиноборств – дзюдо, карате, айкідо та інших. Святкового настрою додавали і виступи дитячих спортивно-хореографічних колективів.
Звичайно, не так багато учасників цього уроку стануть у майбутньому професіональними спортсменами. Але завдяки таким подіям, спілкуванню з уславленими олімпійцями діти і підлітки долучаються до спорту, фізичної культури, а значить, і до здорового способу життя.

Ігор
ЧЕМЕРИС

Фото
НОК України