Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

«Золота» дівчина

Каміла Конотоп
Справжньою героїнею минулого чемпіонату Європи з важкої атлетики стала молода українська спортсменка Каміла Конотоп. Завоювавши три золоті медалі – у двох вправах і сумі – вона на вісім кілограмів відірвалася від найближчої суперниці. При цьому з кожною спробою оновлювала континентальні рекорди серед юніорів.

У якому віці ви розпочали займатися важкою атлетикою і чому обрали саме цей вид спорту? Коли прийшли успіхи і запрошення до збірної?

– Важкою атлетикою займаюся 11 років. Цим видом захоплювався мій старший брат і я пішла до залу слідом за ним. Сподобалося, тож залишилася. До речі, моя мама колись теж займалася штангою.
Що стосується успіхів, то 2016-го стала третьою на чемпіонаті Європи серед молоді віком до 20 років в Ейлаті. Наступного року на молодіжному чемпіонаті світу в Бангкоку теж завоювала «бронзу». 2018-го на молодіжній континентальній першості (до 20 років) в Замосці зійшла на другу сходинку п’єдесталу. Потім була перемога на юніорському чемпіонаті Європи в Бухаресті, а також нагороди на міжнародних кубкових турнірах, І ось «дорослий» успіх. Скоро буде п’ять років, як мене запросили до збірної. Взяла участь і у дорослих чемпіонатах світу 2018-го в Ашхабаді і 2019-го в Паттаї.
Каміла Конотоп народилася 23 березня 2001 р. у Харкові. Володарка бронзової медалі молодіжного чемпіонату світу 2017 р., золотої медалі юніорського чемпіонату Європи 2019 р., призерка інших міжнародних турнірів. Чемпіонка Європи серед дорослих 2021 р. Тренер – Валерій Нікулін. Студентка Харківської державної академії фізичної культури.
Ставши абсолютною чемпіонкою Європи, ви досягли найважливішої, за словами тренерів, мети – увійшли до числа перших чотирнадцяти спортсменок у рейтингу.

– Звичайно, головним завданням було завоювання медалі. Але з цим безпосередньо пов’язана інша найважливіша мета – увійти до чотирнадцяти перших. Звідки взялася ця цифра? Міжнародна федерація важкої атлетики визначила, що на участь в Олімпійських іграх у ваговій категорії претендуватиме саме таке число спортсменок.

З боку здавалося, що перемога далася вам легко: виграли в обох вправах, набагато випередивши суперниць, один за іншим оновлювали рекорди... Чи справді все було так просто? На вашу думку, за рахунок чого змогли досягли такого результату?

– Хочу запевнити, що легких перемог не буває. А успіху сприяла ціла низка факторів. Як кажуть, усе зійшлося. Набрала до чемпіонату Європи дуже хорошу форму – і фізичний, і психологічний стан були на високому рівні, і тренери обрали оптимальну тактику на турнірну боротьбу.

Давайте трохи заглянемо в майбутнє... Не так уже й довго залишилося чекати на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі, і тренери покладають на вас великі надії. На їхню думку, ви маєте високі шанси пробитися туди і гідно виступити. Які завдання ставите перед собою наступного олімпійського циклу?

Я і Токіо не скидаю з рахунків. Зберігаються шанси туди потрапити. Але якщо говорити про Париж-2024, то на цей олімпійський цикл уже зараз налаштовуюся дуже серйозно. Цей період буде дуже нелегким. Щоб впоратися із завданням, роботу треба буде зробити колосальну. Аби завоювати ліцензію, необхідно пройти шість міжнародних стартів, які затвердить Міжнародна федерація важкої атлетики, і набрати якомога більше балів.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Інтерв’ю брав
Ігор ЧЕМЕРИС

Фото
Федерації важкої атлетики України