До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Юрай Санітра: «Дякую всій команді!»

Юрай Санітра: «Дякую всій команді!»
Після завершення чемпіонату світу ми поспілкувалися з головним тренером збірної України Юраєм САНІТРОЮ, який оцінив виступ підопічних, а також розповів про подальші перспективи українських біатлоністів.

Юраю, одна бронзова нагорода, здобута на чемпіонаті світу, – це успіх для нашої команди?

- Медаль – це завжди велике досягнення, особливо нині, коли конкуренція у професіональному спорті дуже висока. Я вдячний дівчатам за те, як вони провели естафетну гонку. Всю дистанцію вони були попереду, в тісному суперництві з лідерами. І медаль – це великий подарунок для України.
На нашому шляху до цієї нагороди траплялися і перешкоди, але команда показала, що дійсно має силу й потенціал.

Не прикро, що Підгрушна втратила можливість завоювати срібну нагороду на фінішній прямій у боротьбі з німкенею Пройс?

- Ні, Пройс мала трішки кращий вигляд на рівнині перед стадіоном, а також ліпший прокат на лижах. А перед фінішем виїхала з-за спини Олени, і вже не залишила шансів її обійти. Тим не менш Підгрушна на цьому чемпіонаті підтвердила, що вона перебуває в топі світового жіночого біатлону. Їй треба подякувати, тому що стільки стартів, скільки вона пробігла на цій трасі, в умовах висоти, не кожний може витримати.

Як оцінюєте виступ Дарії Блашко, котра стала відкриттям чемпіонату?

- Блашко виконала дуже якісну роботу, здобувши хороші залікові бали в спринті і гонці переслідування, а також допомігши команді в одиночній і класичній естафеті. У мас-старті вона не впоралася зі стрільбою, але для неї це також великий досвід і мотивація на майбутнє. У цілому всі наші дівчата боролися гідно, і можна зробити висновок, що ми правильно підготувалися до цього старту.

А як щодо сестер Семеренко, котрі дещо втратили свої позиції?

- Так, на жаль, Віта і Валя перебувають не в найкращому стані в цьому сезоні, через це неможливо було включити їх до складу естафети.

Ви очікували, що Анастасія Меркушина після не надто вдалого початку сезону зможе покращити рівень підготовки і повернутися до основної команди?

- Так, і я радий, що починаючи зі свого першого старту в Оберхофі вона добре рухалася від гонки до гонки, покращуючи результат. На чемпіонаті світу Настя в естафеті цілком виконала своє завдання.

Перейдемо до виступу хлопців. Дещо несподіваним лідером збірної на цьому чемпіонаті світу став Артем Прима. Враховуючи, що перед стартами в Поклюці він взяв участь у чемпіонаті Європи в Польщі, де завоював золоту нагороду в гонці переслідування, чи могли ви передбачити подібну ситуацію?

- Я і сам був здивований, що Артем знайшов сили, аби витримати таку насичену програму чемпіонату світу. Він показав достойні результати, і я вдячний йому за виступ в Поклюці.
Загалом скажу, що чоловіча команда була готова на дуже високому рівні, мене порадував фізичний стан хлопців. Ми були б ще більше задоволені, якби Дмитро Підручний не мав проблем зі стрільбою. Тим не менш, мені не соромно за команду, ми боролися на рівних з лідерами.

Які основні висновки можна зробити за підсумками чемпіонату світу?

- Насамперед хочу подякувати всій команді – спортсменам, тренерам, сервісменам, медичному персоналу, Федерації біатлону України, Міністерству молоді та спорту, НОК. Цей турнір показав: коли правильно побудувати підготовку до Олімпійських ігор, наші спортсмени можуть показати там найкращі результати.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Максим
ЧЕБЕРЯКА