Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Працювати творчо!

Роман Джуман
Відомий у минулому майстер шкіряної рукавички Роман Джуман у вересні 2018 року очолив відділення боксу Львівського училища фізичної культури. Також у вересні почала функціонувати Академія боксу Андрія Котельника і це не збіг обставин. З таким проханням звернувся Андрій Котельник до керівництва УФК і воно пішло назустріч. Роман Джуман не приховує, що зіткнувся з чималими проблемами.

- За великим рахунком серед боксерів, що нині навчаються в УФК, інтерес для збірної України представляють лише Олександр Кравець і Дмитро Куля, які вже встигли заявити про себе на престижних змаганнях серед ровесників. І хоча з кожним роком умови для підготовки наших підопічних поліпшуються, це, на жаль, не впливає на результати. Турбує, що на відділенні боксу серед учнів вже тривалий час є вакантні місця, що не сприяє конкуренції.

Чим ви це пояснюєте?

- Образно кажучи, училище знаходиться на вершині піраміди львівського юнацького боксу. І за логікою саме в УФК тренери зі спортшкіл області мають передавати своїх кращих вихованців. Тим паче, що після відкриття Академії боксу Андрія Котельника умови підготовки відповідають вимогам сьогодення. Але наші колеги – індивідуалісти і не виявляють бажання делегувати своїх кращих учнів, сподіваючись пройти з ними весь шлях до вершин спортивної майстерності. Та зважаючи на умови, в яких вони працюють, це практично нереально. Ось і виходить, що сам не гам і другому не дам, хоча користь від співпраці була б обопільною.

І все ж після відкриття Академії боксу можна очікувати позитивних змін в селекційній роботі?

- Ми на це дуже сподіваємося, хоча слід уточнити, що останній набір на відділення боксу проводився ще до відкриття закладу і, за словами Андрія Котельника, його влаштовує рівень далеко не всіх учнів. Я завжди був самокритичним і вихід зі скрутного становища бачу лише в системності підготовки. Якщо ми хочемо перестати регресувати, треба об’єднати зусилля, аби в Академії боксу навчалися найдостойніші! І за таких обставин через 2-3 роки від львівських боксерів можна очікувати прориву.

Що ще може стати у пригоді?

- Як на мене, в наших хлопців після відкриття Академії з’явилися належні умови для підготовки, проте їм бракує бійцівської практики. Інтервали між змаганнями доволі відчутні і це негативно впливає на мотивацію боксерів. Можна було б зробити календар насиченішим – запровадити спільні тренування і матчеві зустрічі з ровесниками із сусідніх країн. І витрати на це не мають турбувати, адже йдеться про обмін делегаціями. В нас є ще кілька проектів, що мають сприяти покращанню становища. Нам набридло пасти задніх, є бажання довести, що ми не розучилися творчо працювати.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Василь
МИХАЙЛОВ

Фото
Євгена КРАВСА