Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Енвер Аблаєв: «Не ризик, а план!»

Потрійне сальто з чотирма піруетами – гвинт-гвинт-два гвинти – Олександр виконав вперше і одразу на олімпійських стартах? – запитали ми у головного тренера національної збірної з фрістайлу Енвера Аблаєва.

- Цей стрибок Сашко вперше виконав в умовах змагань! Ми готували цей елемент, стрибали на воду на тренуваннях, але я навмисно не ставив його в змагальну програму на етапах Кубка світу, тому що коли такий складний стрибок вперше виконується на змаганнях, спортсмен підходить до нього більш усвідомлено, краще налаштовується. Влітку ми накопичили багато спроб, потім тренували його на передолімпійському зборі у Фінляндії і вставили в програму безпосередньо на Олімпіаді. Піти ва-банк на Іграх – це був не ризик, а план.

Ви дивитеся виступи суперників до і після свого спортсмена?

- Так, звичайно. Помічаю їхні помилки, зауважую найкращі якості. Завжди намагаюся спостерігати за найсильнішими. Цікаво дивитися і на роботу тренерів, роблю для себе висновки. Постійно дізнаюся про щось нове, а згодом запроваджую це у нашу підготовку.

Хто з конкурентів по фіналах був для вас найбільш небезпечним?

- Китаєць Цзя Цзуньян – єдний спортсмен, який протягом всього сезону не давав мені спокою. Класний акробат, бронзовий призер Ігор у Сочі. На приземленні фінального стрибка він дуже глибоко присів, що призвело до не зовсім впевненого викату, трохи похитнувся. А в повітрі виконав спробу ідеально! Дві десяті бала йому зняли за приземлення, і цього вистачило, аби Абраменко переміг.
Сашко показав упевнений викат, але він встав не настільки ідеально, аби одержати максимум – 3 бали. Для такої оцінки потрібно було позначити більш високе приземлення. За умови чіткішого приземлення наш фристайліст здобув би 130 балів, стільки ж міг заробити і китаєць. Та цього разу ми виявилися найсильнішими!