«Бригада» молодості нашої
- Олімпійська Арена №1-2018
- Тренерський місток
Витоки
Шлях до черлідингу для Людмили Тимошевської вийшов звивистим. Виконавши 1971 року норматив майстра спорту СРСР з художньої гімнастики, вона за примхою долі більшу частину свого життя присвятила гімнастиці спортивній. За 30 років роботи «бригада» Тимошевських, як жартома називає сімейний дует з чоловіком Олександром Людмила Євгенівна, підготувала в павлоградському «Зеніті» 10 майстрів спорту зі спортивної гімнастики, а їхні учениці Галина Ларіонова і Галина Єфимик навіть входили до складу збірної СРСР. Та от на авансцену світового спорту впевнено вийшов черлідинг, і одного разу, побачивши в інтернеті відомий американський фільм «Досягти успіху», Людмила Тимошевська знайшла у всесвітній мережі виступи кращих заокеанських команд і назавжди захопилася знаменитими «пірамідами», не підозрюючи навіть, що невдовзі цей вид спорту підкорить своєю яскравістю всі континенти і об'єднає в лавах Міжнародного черлідингового союзу більше 4,5 млн спортсменів в 110 країнах світу.
Людмила Тимошевська
- суддя міжнародної категорії
- в 2011–2013 рр. – суддя чемпіонатів світу
- виховала трьох майстрів спорту з черлідингу
- головний тренер команди «Бригада» – 12-разового чемпіона країни
- президент Павлоградського відділення Всеукраїнської федерації черлідингу
Становлення
Лише три команди в нашій країні брали участь в усіх 13 чемпіонатах України. Павлоградська «Бригада» – одна з них. А Людмила Тимошевська по праву вважається аксакалом тренерського черлідингового цеху. Її, без сумніву, можна назвати тренером-універсалом, новатором, котрий живе життям усієї великої команди і кожного підопічного зокрема. Вона незримо присутня у кожному русі своїх підопічних і є постановником «драм і комедій», розігруваних її учнями перед глядачами. Тренер Тимошевська вважає домінантою професії мить, коли 24 спортсмени починають дихати в унісон, перетворюючись на команду. Власне, як говорить сама Людмила Євгенівна, «я і живу заради цієї миті». Вона повсякчас нагадує своїм вихованцям: «Перемога – це лише мить удачі. І набагато важливіший для становлення спортсмена сам шлях до перемоги». Можливо, саме тому на 12 чемпіонатах країни її «Бригада» завойовувала золоті медалі.
Визнання
Черлідинг у Павлограді здобув визнання 2008 року, коли учениця Людмили Тимошевської Олександра Шуліка стала майстром спорту і у складі збірної країни посіла 5-те місце на чемпіонаті Європи у Словенії. Саме після цього начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Павлоградської міськради Олександр Дугін дав «зелене світло» відкриттю відділення черлідингу в місцевій ДЮСШ. До речі, зробив він це першим в Україні, раніше інших повіривши в олімпійські черлідингові горизонти. Пізніше майстрами спорту в «Бригаді» стали Ксенія Косяченко і Дмитро Чорноус, котрі перемогли в сольних видах програми на чемпіонатах країни 2016 й 2017 років. А ще в павлоградській спортивній школі Людмила Тимошевська підготувала 21 кандидата у майстри спорту. І в цьому чимала заслуга директора школи Дмитра Олійника і завуча Лариси Ольховської, справжніх правофлангових українського спорту, і, звичайно ж, вірних помічниць тренера Наталії Вахненко і Світлани Ярошенко, котрі працюють разом з нею упродовж 13 років.
Олімпійські горизонти
Для дебюту черлідингу на Олімпіаді-2028 у Лос-Анджелесі вже побудовано спортивну арену. Але є чималі шанси побачити черлідерів уже на Іграх-2024 у Парижі, адже кожна країна-організатор має право включити у програму п'ять найпопулярніших у себе визнаних МОКом видів спорту. У цьому контексті Оргкомітети Олімпійських ігор у Парижі й Лос-Анджелесі напевне знайдуть необхідний компроміс. Тому, гадаємо, ми побачимо знамениті «піраміди» на Єлисейських полях.
Суддя міжнародної категорії Людмила Тимошевська, якій пощастило тричі обслуговувати чемпіонати світу в США, мріє не тільки увійти до складу суддівської лінійки майбутньої Олімпіади, а й виховати кандидатів до олімпійської збірної країни. І хочеться вірити, що її надії й мрії здійсняться, тому що в кожному спортсменові вона виховує не тільки чемпіона, а й громадянина, закликаючи своїх учнів через життя пронести кредо: «Сходячи на нові вершини, ніколи не забувайте тих людей, хто був з вами поруч на попередніх сходинках». І в цьому ще один секрет її багаторічних перемог.