Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Точна робота снайперів

Українські снайпери здобули 22 нагороди на чемпіонаті Європи в Баку!


Раніше на престижних міжнародних змаганнях успішніше виступали українські стрільці з пневматичної зброї, зокрема 2014 року вони стали переможцями чемпіонату Європи у командному заліку. Проте цього сезону ситуація змінилася, і вже вітчизняні снайпери, котрі стріляють з малокаліберної зброї, на липневому чемпіонаті Європи в Баку стали справжньою грозою авторитетів, були поза конкуренцією в командній першості, випередивши у дуже гострому суперництві найближчих переслідувачів: росіян та італійців.

- Звичайно, найбільша заслуга в цьому злеті Павла Коростильова, котрого можна назвати героєм чемпіонату, – зауважує головний тренер збірної України Олександр Камінський. – Молодий львів’янин повернувся додому з шістьма медалями, чотири з яких – золоті! І коли відверто, то Павло реально претендував на перемогу ще у двох особистих вправах, але у МП-8 у фіналі проігнорував світлофільтри й не зумів призвичаїтися до мішеней незвичного темного кольору, а в РП-5 йому забракло сучасного інвентаря. Цю проблему, до речі, ніяк не вдається вирішити. Справа в тому, що МВС України останнім часом не дозволяє ввезення спортивної зброї, виготовленої за кордоном. Ось чому уже більше року ми не можемо одержати спеціально замовлені для українських снайперів пістолети відомої італійської фірми «Пардіні». Сподіваюся, що керівництво МВС піде нам назустріч й це вето буде знято. Бо час минає непомітно, і скоро розпочнеться відбір на чергову Олімпіаду, а нам вкрай потрібен якісний інвентар. Що ж до підсумкових результатів чемпіонату в столиці Азербайджану, то в змаганнях серед дорослих і юніорів українці завоювали 22 медалі, з яких десять золотих, вісім срібних і чотири бронзові.

Чи очікували ви такого злету від своїх підопічних?

- Передумови для цього були, адже вони в першій половині сезону успішно виступили на всіх престижних міжнародних стартах. Додавало впевненості й те, що не було накладок у тренувальному процесі, зокрема продуктивно провели два централізовані збори в польському Вроцлаві, де є стрільбище з найсучаснішим обладнанням. Дуже сподіваюся, що коли наприкінці року завдяки фінансовій підтримці Міністерства молоді та спорту України відчинить двері приміщення для фінального тиру на армійському стрільбищі у Львові, мої підопічні прогресуватимуть ще швидше.

Олександр Камінський і його підопічні Роман Бондарук, Павло Коростильов і Володимир Пастернак

Чи всі наші найіменитіші снайпери виступали в Баку?

- Ні, через сімейні обставини не змогла поїхати олімпійська чемпіонка Олена Костевич. Проте за її відсутності з роллю лідера впорався Павло Коростильов, котрий з кожним стартом виступає дедалі краще. Його націленість на досягнення високого результату вражає.
Я задоволений і досвідченим Романом Бондаруком, який тривалий час заліковував травму руки, але після повернення виступив краще ніж очікувалося. Прикарпатець разом зі своїми земляками Павлом Коростильовим і Володимиром Пастернаком не мав рівних у командній першості у вправах РП-5 та МП-10. Заслуговує теплих слів і призер Ігор у Ріо-де-Жанейро Сергій Куліш з Черкас, котрий довів, що може влучно стріляти не тільки у своїй коронній вправі ГП-6. У Баку Сергій здобув «срібло» у вправі МГ-6, до речі, міг розраховувати й на більше, коли б не схибив у двох останніх пострілах. Однак і друге місце Куліша – велике досягнення, адже у стрільбі з малокаліберної гвинтівки він не міг похвалитися стабільними успіхами на міжнародній арені.
Серед дівчат відзначу одеситку Анну Ільїну, котра була поза конкуренцією у вправі МГ-5. Це був її останній виступ у юніорській категорії. Раніше підопічна Ірини Виноградової стабільно демонструвала точну стрільбу на всеукраїнській арені, а от на міжнародній розчаровувала. Сподіваюся, що цей довгоочікуваний успіх у Баку додасть їй натхнення, вона не зупиниться на досягнутому й тішитиме перемогами уже серед дорослих.
Підростає надійна зміна, адже окрім Ільїної добре проявили себе перспективні Максим Городинець з Горішніх Плавнів і вінничанин Павло Крепосняк.
У вправі МГ-6 розраховував на кращий виступ учасників Олімпійських ігор Олега Царькова і Юрія Сухорукова, але їм не вдалося призвичаїтися до сильних поривів вітру під час кваліфікації й до фінальної частини вони не пробилися. Більшого чекав і від іменитої Наталії Кальниш у вправі МГ-5, проте доводиться констатувати, що останнім часом їй бракує холоднокровності у фінальних серіях. Хочеться вірити, що після введення в дію фінального тиру у Львові, вона зуміє подолати психологічні перешкоди.

Як ви оцінюєте рівень континентального чемпіонату, умови для змагань?

- Все було організовано на найвищому рівні. Країни-учасниці дуже серйозно поставилися до чемпіонату, заявивши основні склади. Що ж, тим приємніший наш успіх.

З наступного року вже не вважатимуться олімпійськими вправами МП-6 та МГ-9 у чоловіків. Як на це відреагували стрільці?

- З розумінням. Це рішення Міжнародного олімпійського Комітету, котрий докладає зусиль, аби на спортивних аренах були рівні права у чоловіків і жінок. Головне, що на Олімпіадах у кульовій стрільбі й надалі розігруватимуться нагороди в десяти видах програми, 2020 року в Токіо відбудеться дебют змагань у міксті в стрільбі і з пістолета, і з гвинтівки.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!


Василь
МИХАЙЛОВ

Фото
Євгена КРАВСА і з офіційного сайту чемпіонату