До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Токіо: зворотний відлік

Токіо: зворотний відлік
22 липня столиця Японії і весь спортивний світ відзначили рік до старту Ігор XXXII Олімпіади.

Японія має великий досвід у проведенні мультиспортивних змагань. Господарями зимових Олімпійських ігор були Саппоро (1972 р.) і Нагано (1998 р.). 1964-го у столиці країни було проведено літню Олімпіаду. Через відтермінування Ігор перед МОК і Організаційним комітетом «Токіо-2020» постало чимало складних координаційних питань, тож організатори докладають максимум зусиль, щоб адаптувати плани до нинішніх складних умов і зробити Олімпійські ігри успішними.
На даний момент розіграно 57% олімпійських ліцензій. Перепустки до Токіо завоювали 86 українських атлетів у таких видах: бокс, вільна й греко-римська боротьба, веслування на байдарках і каное та веслувальний слалом, велоспорт (трек і шосе), художня гімнастика, спортивна гімнастика, плавання, кінний спорт, легка атлетика, кульова стрільба, стендова стрільба, стрільба з лука, артистичне плавання та стрибки у воду.
З метою адаптації системи відбору для розіграшу решти 43% ліцензій МОК у співпраці з міжнародними федераціями затвердив нові правила кваліфікаційних турнірів, що проводитимуться до 29 червня 2021 р.

Томас Бах: «спорт має унікальну об’єднувальну силу»


Відбулася 136-та сесія МОК, яку вперше було проведено в режимі відеоконференції. Відкриваючи форум, президент МОК Томас Бах наголосив на важливості спорту в наданні допомоги світу у відновленні після кризи COVID-19. Він також нагадав про унікальну здатність Олімпійських ігор об’єднувати світ у мирі й солідарності.
Бах зауважив, що спорт має велике соціальне значення, будучи сполучною ланкою між громадами, а також економічне, оскільки створює робочі місця. Спорт є важливим фактором не лише під час кризи, а й для виходу з неї.
118 країн-членів ООН закликали всі держави включити спорт і фізичну активність до своїх планів відновлення після пандемії, до національної стратегії розвитку.
У своєму виступі Томас Бах наголосив: «Ми повинні допомагати один одному. Нам потрібно робити все для більшої солідарності в суспільстві й між суспільствами. Олімпійські ігри є такою подією, що об’єднує цілий світ без будь-якої дискримінації».
Спортсмени з 206 національних олімпійських комітетів і олімпійської команди біженців МОК живуть цими цінностями.
Стосовно Олімпійських ігор-2020 Бах сказав: «У цьому дусі ми готуємо й перенесену Олімпіаду в Токіо. Разом з Оргкомітетом перетворимо відкладені Ігри на безпрецедентне святкування єдності й солідарності людства».

Оргкомітети олімпіад: заходи і плани


Організаційні комітети майбутніх Ігор розповіли про свої дії та результати, досягнуті за останні місяці попри проблеми, викликані COVID-19.
У їхніх доповідях йшлося про способи оптимізації проведення Ігор відповідно до рекомендацій «Олімпійського порядку денного-2020» і «Нової норми». Також було розглянуто заходи, необхідні для проведення безпечних і успішних Олімпіад.
Представники Оргкомітету «Токіо-2020» розповіли про збереження всіх об’єктів для проведення Ігор наступного року, а також підтвердили розклад змагань.
Організаційний комітет Олімпіади у Пекіні повідомив, що спорудження більшості об’єктів завершено, і в деяких з них вже проводяться різні заходи. Три Олімпійські селища, Національний критий стадіон і столичний критий стадіон перебувають на етапі завершення, яке планується на кінець цього року.
«Париж-2024» надав оновлену інформацію про планування та підготовчі роботи на об’єктах, особливо детальну - про Центр водних видів спорту (там відбуватимуться змагання зі стрибків у воду, водного поло і артистичного плавання) і «Ла-Шапель Арені» (бадмінтон), а також про оптимізацію Олімпійського селища. Організатори визначилися і з новими партнерами з маркетингових програм.
Команда «Мілан-Кортіна-2026» співпрацює з МОК в розробленні генерального плану Ігор. Представники господарів майбутньої Білої Олімпіади розповіли про плідну співпрацю з усіма регіонами, де проводитимуться змагання, і поінформували про розроблення своїх цифрових платформ, оновлення вебсайту і запуск соціальних медіаканалів.
Оргкомітет «Лос-Анджелес-2028» ще продовжує створення своєї команди. Останнім часом 65 співробітників у трьох офісах переглянули план Ігор, можливості використання в майбутньому наявних об’єктів, питання комерційної підтримки. Оргкомітет разом із МОК домовилися про інвестування 160 млн дол. у молодіжний спорт протягом декади, що передує Іграм-2028. Було відзначено, що початок реалізації програм поки призупинено через пандемію.