До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Новини столиці Ігор

Токіо-2020

Токійський рахунок


Оргкомітет «Токіо-2020» оголосив, що остаточний бюджет Олімпійських і Паралімпійських ігор у столиці Японії становить 1,35 трлн йєн (12,6 млрд дол. США). Крім того, створено резервний фонд у розмірі 27 млрд йєн (300 млн дол. США) на випадок непередбачених обставин, у тому числі природних катаклізмів на кшталт тайфуну, що вплинув торік на проведення Кубка світу з регбі в Японії.
Витрати Оргкомітету становлять 603 млрд йєн (5,6 млрд дол. США), їх покривають внески від МОК, спонсорів, продажу ліцензій і квитків. Так, від місцевих спонсорів отримано 348 млрд йєн (3,3 млрд дол. США), продаж квитків, як очікується, принесе 90 млрд йєн (близько 900 млн дол. США).
Витрати міського уряду Токіо й уряду Японії на проведення Ігор складуть 597 млрд йєн (5,6 млрд дол. США) і 150 млрд йєн (1,4 млрд дол. США) відповідно.

У традиційних кольорах


У Токіо представили дизайн квитків на змагання Олімпіади і Паралімпіади. На всіх розміщено піктограму виду спорту й арени та логотип Ігор. Кольори квитків відповідають аренам і зонам проведення змагань.
Мотивом дизайну квитків є три типи чотирикутників, які використані в емблемі Токіо-2020, а також японська техніка кasane no irome – кольорова схема, яка використовується у виробництві кімоно.
В оформленні використано чотири традиційні кольори країни, що відповідають порам року. Червоний віддавна використовується під час святкових заходів і вважається символічним кольором Японії. Синій – тридиційний колір для японців, використаний також в емблемі Олімпіади-2020. Фіолетовий – колір японської гліцинії, квітки, яку місцеві мешканці вважають однією з найпрекрасніших. Зелений – колір соснової хвої, яку часто використовують під час урочистостей.

За хакерами пильнують


Державне розслідувальне управління Японії у своєму щорічному звіті попереджає, що кібератаки, спрямовані на майбутні Ігри, є однією з найбільш загроз для країни.
Так, оргкомітет Олімпіади повідомив, що триває фішинг-кампанія, в рамках якої відбувається розсилання листів нібито від його імені: «Нещодавно ми виявили електронні листи, замасковані під листи від співробітника «Токіо-2020». Хоча електронна пошта може виглядати офіційною і законною, якщо у вас немає причин отримувати такі листи або їх зміст сумнівний, не варто натискати на посилання або відкривати прикріплені файли». Такі електронні листи найшвидше переспрямують отримувачів на фішингові сайти або заразять їхні комп’ютери шкідливими програмами, якщо будуть відкриті.
Під час проведення Олімпіади, коли увага світу буде прикута до змагань, можливі великі кібератаки на об’єктах інфраструктури Токіо.

Де оселитися?


За повідомленнями японських журналістів, у майбутній столиці Ігор все ще бракує готельних номерів для туристів. За їхніми оцінками, кількість гостей міста цьогоріч зросте майже на 8% порівняно з минулим – до 34,3 млн осіб (зокрема за рахунок відвідувачів із Південної Кореї, Китаю та країн Південно-Східної Азії). Для розміщення гостей на період змагань бракує 14 тис. готельних номерів.
Організатори вирішили питання розселення близько 11 тис. атлетів-учасників Ігор, а також офіційних осіб і високопосадовців. А от для туристів вільних для бронювання помешкань у Токіо, а також інших громадах на головному японському острові Хонсю майже не залишилося. У відповідь на шалений попит пропозиції на короткотермінову оренду у цьому регіоні на порталі Airbnb злетіли до 840 дол. США за ніч.
Частково проблему нестачі житла мають вирішити розкішні круїзні лайнери, готові розмістити туристів на час Олімпіади.

Небезпечний матеріал


Міський уряд Токіо заявив, що вживе термінові безпекові заходи у плавальному центрі «Токіо Тацумі», у конструкції якого виявлено асбест. Матеріал, що вважається шкідливим для здоров’я, було знайдено у вогнестійкому покритті конструкції, яка підтримує дах споруди, ще 2017 р. Тоді вирішили, що це не загрожує відвідувачам центру: матеріал розпилено на каркасі у місцях, недоступних для публіки. Але з часом ситуацію переглянули.
Басейн, в якому відбуватимуться олімпійські матчі з водного поло, після Ігор планують перетворити на ковзанку.

Стоп курінню


Japan Sport Olympic Square, один з великих адміністративних хабів Ігор-2020, стане місцем цілковитої відмови від куріння з нинішнього року. У будівлі, де розміщуються Японський олімпійський комітет і Японська спортивна асоціація, а також кілька інших спортивних органів, 1 квітня буде демонтовано кімнату для курінн, аби запобігти шкоді пасивного куріння і створити здорове робоче середовище. Як очікується, це також сприятиме позитивному іміджу спортивних організацій.
Раніше повідомлялося, що на аренах Ігор-2020 буде заборонено куріння тютюнової продукції та електронних цигарок (організатори розглядали можливість облаштування спеціальних місць для куріння у місцях проведення змагань, але згодом відмовилися від цього).
1 квітня в Японії очікується внесення поправки до закону про захист здоров’я, нові норми будуть спрямовані на захист від пасивного куріння.

За матеріалами сайтів www.olympic.org, www.insidethegames.biz, www.kyodonews.net
підготувала Анна ІВАНЧЕНКО

Використані фото
з вказаних сайтів