До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Новини столиці Ігор

Новини столиці Ігор. Токіо-2020

Ви за ким?


Виконком МОК затвердив новий порядок учасників параду країн на церемонії відкриття Олімпіади-2020. Команда біженців, яка вдруге буде представлена на Іграх наступного року, пройде стадіоном після збірної Греції, що завжди очолює парад перед представниками першої за алфавітом країни-учасниці – Афганістану. За новим форматом, атлети двох країн, що прийматимуть наступні відповідні Ігри (зимові або літні) з’являться на стадіоні перед господарями нинішньої Олімпіади, котрі завершуватимуть ходу. Таким чином, перед збірною Японії на стадіоні в Токіо пройдуть французькі й американські спортсмени.

Чистота заради здоров’я


Організатори Олімпіади в Токіо заявили про подальший моніторинг якості води і її очищення за допомогою фільтрів, аби гарантувати безпеку учасників змагань.
Дослідження були ініційовані, коли через високий вміст бактерій E.coli у воді наприкінці літа було відмінено тестові змагання триатлоністів з плавання. Втім, 12-денні заміри у Морському парку Одайба, що проводилися в серпні, показали, що за винятком одного дня кількість кишкової палички відповідала встановленим міжнародними федераціями нормам.
Одайба розташований у центрі міста, тож на якість води суттєво впливає господарська діяльність багатомільйонної столиці.
Іншою небезпекою для атлетів є висока температура води у місцях проведення змагань: нинішнього літі вона піднімалася до граничного показника, встановленого Міжнародною федерацією плавання, - 310С. Останнім часом почастішали заклики перенести старти на відкритій воді з Одайбо до більш безпечного місця, однак у МОК на даний момент відкидають імовірність зміни локації.

Хто рано встає


Початок деяких змагань на Іграх-2020 було перенесено на більш ранній час, аби зменшити вплив екстремальної спеки, що прогнозується на період Олімпіади. Так, за рішенням МОК, триатлоністи стартуватимуть о 6:30 ранку (на годину раніше, ніж планувалося), змагання з кінного спорту розпочнуться о 7:30-8:00. Також було змінено час проведення турнірів і з інших видів спорту.

Літній марафон у столиці зимових Ігор


Парк Одорі у Саппоро було оголошено місцем проведення змагань з марафонського бігу й спортивної ходьби. Ініціюючи зміни, у МОК керувалися міркуваннями безпеки атлетів: Саппоро знаходиться на відстані більш як 1000 км на північ від столиці Японії, і температура повітря там на 6-7 градусів нижча ніж у Токіо, де прогнозують надзвичайну спеку влітку. Категорично проти перенесення стартів були налаштовані організатори Ігор: за їхніми словами, марафонські забіги є окрасою програми останніх днів Олімпіади і позбавляти місто права їх проведення несправедливо.

Прогулянка з олімпійцем


Міжнародний олімпійський комітет розпочинає співпрацю з найбільшим брокером приватного житла для туристів – компанією Airbnb.
У компанії заявили, що підготують варіанти розміщення у Токіо на час проведення Олімпіади і Паралімпіади, для різних груп клієнтів (наприклад, просторі кімнати для великих родин і житло з безбар’єрним доступом для осіб з інвалідністю).
Також японський підрозділ Airbnb запропонує відвідувачам Ігор унікальні враження, організувавши спілкування з колишніми і чинними атлетами. Ця ініціатива дозволить користувачам зустрічатися, тренуватися й відвідувати пам’ятки з олімпійцями. А атлети таким чином отримають нове джерело прибутку.
У МОК задоволені тим, що співпраця з компанією сприятиме додатковій зайнятості тих спортсменів, котрі завершили кар’єру, підтримає їх і забезпечить додатковий дохід, а також сприятиме популяризації спорту.

Будівництво завершується


Міська влада Токіо оголосила дати відкриття кількох олімпійських арен. Спорудження «Аріяке», де проводитиметься олімпійський волейбольний турнір і змагання Паралімпіади з баскетболу на колясках, завершено. Спортивний центр урочисто відкриють 2 лютого. Розташовану в зоні Токійської затоки поблизу головного прес-центру й Селища атлетів арену після Ігор використовуватимуть як спортивний і розважальний центр, зокрема там проводитимуться концерти.
Завершити будівництво «Акватік-центру» – останньої не зданої в експлуатацію постійної олімпійської арени – заплановано у лютому. Місткість трибун центру – 15 тис. глядачів. Завдяки рухомим стінам 50-метровий басейн можна перетворити на два 25-метрові. Тут відбудуться змагання з плавання, синхронного плавання й стрибків у воду. Тестові турніри заплановані на середину квітня.

Арена-спадкоємиця


У Токіо здали в експлуатацію Японський національний стадіон – головну арену Олімпіади-2020. Споруду за проєктом архітектора Кенго Куми побудували за 36 місяців, її зведення коштувало 1,4 млрд дол. США.
Будівля, що має п’ять поверхів і два підземні рівні, розташована на місці попереднього національного стадіону, центральної арени Ігор-1964, що своєю чергою замінила стадіон, з якого студенти вирушали на фронти Другої Світової війни.
Споруда витримана у лісовій стилістиці й гармонічно вписується у зелений район центральної частини Токіо. 60 тис. сидінь пофарбовані у п’ять різних відтінків землі, створюючи мозаїку, що нагадує освітлений сонячним сяйвом ліс.
На арені встановлено велику кількість хот-спотів Wi-Fi, що дозволить близько 30 тис. користувачів одночасно підключатися до мережі й взаємодіяти, зокрема, з відеоконтентом у соціальних мережах.
Після Олімпіади заплановано реконструювати стадіон і розпочати його комерційну експлуатацію.

Давні традиції, сучасні технології


Організатори розкрили деталі одного з чотирьох Японських фестивалів, що утворюють офіційну культурну програму, приурочену до Ігор. Захід з назвою «Участь, взаємодія, діалог» проведуть за тиждень до початку Олімпіади – 19-20 липня – в ландшафтному саду Шиньюку Гйоен.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

За матеріалами сайтів www.olympic.org, www.insidethegames.biz, wwww.kyodonews.net
підготувала Анна ІВАНЧЕНКО

Використані фото
з вказаних сайтів