Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Новини столиці Ігор

Токіо-2020

Скільки глядачів вмістять трибуни


Оргкомітет Ігор-2020 оприлюднив інформацію про місткість трибун на аренах. Так, Олімпійський стадіон, який наступного року прийматиме церемонії відкриття й закриття Олімпіади і Паралімпіади, а також змагання з легкої атлетики і футболу, вміщуватиме 68 тис. відвідувачів. Очікується, що спорудження арени завершиться в листопаді.
В «Акватік центрі» зможуть вболівати 15 тис. осіб, на Токійському стадіоні, де змагатимуться футболісти, регбісти й представники сучасного п’ятиборства, - 48 тис. На Міжнародній трасі «Фуджі», що є головною ареною для велосипедистів-шосейників, передбачено 22 тис. місць. На змаганнях майстрів вітрильного спорту в гавані Еношима розмістять 3600 глядачів: заплановану раніше кількість місць зменшили, аби полегшити евакуацію людей у разі цунамі.
Організатори зауважують, що вказана місткість арен включає місця для офіційних осіб, тож для вболівальників буде доступна менша кількість квитків.

Три сети для чемпіона


За рішенням Міжнародної федерації тенісу, фінальний матч чоловічого тенісного турніру на Іграх-2020 матиме трисетовий формат. Раніше вирішальний поєдинок чоловіків був єдиним матчем на Олімпіаді, який тривав п’ять сетів. Нововведення запроваджено, аби зменшити навантаження на тих гравців, які дійшли до пізніх стадій індивідуальних, парних і мікст-змагань.

Кому квиток?


Прийом заявок для участі в лотереї квитків на олімпійські змагання стартував на початку травня. На спеціальній сторінці в Інтернеті можна ознайомитися з детальним розкладом Ігор та інструкціями, як заповнити заявку.
Також повідомляється, що в червні в Японії набуває чинності новий закон про заборону перепродажу квитків. Відповідно до нього, нелегальний продаж квитків каратиметься роком позбавлення волі або штрафом у розмірі 1 млн йєн (1 йєна = 0,24 грн. – «ОА».), або обома способами.
Раніше Оргкомітет Токіо-2020 оприлюднив ціни на квитки: найдорожчі – на церемонії відкриття й закриття Ігор – коштуватимуть 300 тис. йєн, а половину квитків продаватимуть по 8 тис. йєн і менше.
За найдешевший квиток на змагання для дорослого доведеться заплатити 2500 йєн, для дитини, літньої людини або людини з інвалідністю – 2020 йєн. Найменше доведеться заплатити за те, щоб подивитися матчі з софтболу, футболу, хокею на траві й регбі, а найбільше – за легкоатлетичні старти (близько 130 тис. йєн).

Пограти на Олімпіаді


Японський розробник «Сега» анонсував випуск низки відеоігор до Токіо-2020, включаючи «Маріо і Сонік на Олімпійських іграх», що вийде взимку на Nintendo Switch. Аркадне видання надійде до продажу влітку напередодні Ігор одночасно для платформ iOS і Android. Також анонсовано, що офіційна відеогра буде доступною для Playstation 4, Nintendo Switch, Xbox One and PC.
Першу версію гри «Маріо і Сонік на Олімпійських іграх» було створено до Ігор у Пекіні і відтоді нова версія виходить до кожної зимової і літньої Олімпіади.

У пошуках… Автобусів


У Токіо спантеличені пошуком достатньо великих автобусів і водіїв для перевезення спортсменів та осіб, що їх супроводжують. Оскільки арени Ігор роззосереджені по всьому місту, потрібна величезна кількість автобусів. Організатори впевнені, що належне транспортне сполучення визначить успіх Олімпійських і Паралімпійських ігор. Вважається, що для цього необхідно принаймні 2000 автобусів і вдвічі більше водіїв (вони працюватимуть щодня у три зміни).
Оргкомітет звернувся до 600 компаній-перевізників у Токіо і прилеглих префектурах, однак складність полягає в тому, що літо – гаряча пора для міських автобусних фірм, коли вони завантажені на 80%. А загалом у місті лише 1400 автобусів (5000 разом з шістьма прилеглими префектурами) і бракує водіїв.
Вирішити транспортні питання намагаються різними способами: ведуть перемовини з компаніями-перевізниками з інших префектур, закликають перенести заходи для школярів, які передбачають автобусні перевезення, на інший час, звертаються за допомогою до туристичних компаній.

Таємниці японської культури


З квітня по вересень наступного року у країні-господарці триватиме «Японський фестиваль Токіо-2020», покликаний популяризувати національну культуру серед громадян і закордонних гостей. Організатори сподіваються, що різноманітні культурні заходи дозволять якомога більшій кількості людей долучитися до олімпійського й паралімпійського руху напередодні Ігор.

Полум’я надії


У Токіо представили факел для естафети Олімпійського вогню. У його оформленні використано мотиви квітучої сакури – найбільш відомої й улюбленої японської квітки. Саме в сезон її цвітіння, 20 березня наступного року, Олімпійський вогонь прибуде з Олімпії до Японії і розпочне свою подорож країною під гаслом «Надія освітлює наш шлях».
Поєднуючи традиції й сучасні технології, форма факела нагадує форму японської традиційної емблеми «Сакура-мон». Її створили з використанням тієї самої технології екструзії алюмінію, що й під час виробництва знаменитих швидкісних пасажирських експресів у Японії, а матеріалом послужив алюміній, що використовувався у будівництві тимчасового житла, спорудженого після Великого східно-японського землетрусу, таким чином, матеріали, що були свідками відновлення зруйнованого життя, перетворилися на символ миру.
Зовнішній вигляд факела, що нагадує форму полум’я, було розроблено одним з найвизначніших японських дизайнерів Токудзіном Йошіокою (йому також довірили створення проекту Олімпійського стадіону в Токіо). П’ять вогнів, що виходять з пелюстки, поєднуються в центрі факела, аби, як кажуть, «освітлювати шлях з великим блиском».

Майданчики для глядачів


Оргкомітет Ігор-2020 затвердив план з облаштування майданчиків для глядачів у Токіо, а також у регіонах, зруйнованих землетрусом. Уболівальників запрошують на перегляди прямих трансляцій спортивних змагань, а також до участі в інших заходах.
Такі майданчики установлять у парках Хібія й Уено в Токіо, а також на території Токійського столичного університету у районі Мінамі-Осава під час Олімпіади і в «Чофу Стейшн Плаза» під час Паралімпіади.
У регіонах Тохоку і Кумамото, що постраждали від землетрусів 2011 і 2016 рр., і у Фукусимі також планується встановити майданчики.
Японський уряд назвав майбутні Ігри «Олімпіадою реконструкції», скориставшись нею як можливістю відбудувати країну після катаклізмів 2011 і 2016 рр.

Коли на старт?


Організатори Ігор-2020 оприлюднили детальний розклад усіх стартів.
25 липня перші нагороди розіграють жінки у стрільбі з пневматичної гвинтівки на 10 м. Змагання з тхеквондо, які зазвичай проводять наприкінці Олімпіади, у Токіо перенесли на початок турніру.
Фінальні запливи в Токійському «Акватік центрі» проводитимуться зранку: вирішальним аргументом стало прагнення телевізійної компанії NBC проводити трансляції у США у прайм-тайм (за ексклюзивні права на показ зимових і літніх Ігор компанії заплатила 7,65 млн дол. США).
Найбільше фінальних змагань буде проведено 8 серпня, передостаннього дня Олімпіади: загалом 30, включаючи вирішальні поєдинки футбольного, баскетбольного й бейсбольного турнірів серед чоловіків. Останнім стартом Ігор стане фінал турніру ватерполістів.
Нагадаємо, що у програмі Токійської Олімпіади представлено чотири види, що дебютують на Іграх: скейтбординг, скелелазіння, серфінг і карате.

За матеріалами сайтів www.olympic.org, www.insidethegames.biz, www.tokyo2020.org
підготувала Анна ІВАНЧЕНКО

Використані фото
з вказаних сайтів