Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Новини столиці Ігор. Токіо-2020

Новини столиці Ігор. Токіо-2020

Талісмани: вибір школярів


Талісманів Олімпійських і Паралімпійських ігор 2020 р. обрали учні майже 17 тис. японських шкіл: шляхом голосування вони визначили переможця з-поміж трьох варіантів.
Талісман Олімпіади у Токіо – Міраітова. Ім’я складається з японських слів «міраі» - майбутнє, і «това» - вічність, воно покликане зміцнювати віру в майбутнє, сповнене одвічними надіями, у серцях людей в цілому світі.
Голова і тіло Міраітови прикрашені таким самим візерунком у стилі ічиматцу, що використано і на емблемі Олімпійських ігор. Девізом талісмана є традиційне японське прислів’я: “Старого навчатися і засвоювати нові знання з нього”. Таким чином, у цього талісмана споконвічна повага до традицій поєднується з інтересом до сучасних інноваційних технологій. У Міраітови загострене почуття справедливості і він вельми спортивний. Персонаж живе у цифровому світі, але може вільно потрапити у реальний. У нього також є особлива суперсила, що дозволяє йому миттєво потрапити будь-куди за допомогою телепортації.
Символ Паралімпіади має ім’я Сомеіті.
Автором талісманів є 43-річний графічний дизайнер з Фукуоки Ріо Танігучі.

Розклад змагань


Олімпійські ігри в Токіо триватимуть з 24 липня по 9 серпня 2020 р. і охоплюватимуть 339 змагань в 33 видах спорту. Організатори турніру оприлюднили подробиці розкладу олімпійських стартів.
Спортивні події розпочнуться за два дні до офіційної церемонії відкриття: тоді відбудуться перші матчі з футболу й софтболу. А власне у день відкриття проведуть кваліфікаційні змагання з академічного веслування й стрільби з лука. Наступного ж дня на старт вийдуть представники 21 виду спорту, зокрема чоловіки-велосипедисти під час шосейної гонки попрямують до легендарної гори Фудзіями.
1 серпня називають «Суперсуботою» на Іграх-2020: цього дня розігруватиметься найбільше медалей в 23 видах, зокрема в змаганнях змішаних команд у дзюдо й стендовій стрільбі, естафеті змішаних команд у триатлоні, що дебютуватимуть у програмі Олімпіади.

Перші тестові змагання


Першим тестовим змаганням у країні-господарці майбутньої Олімпіади став турнір з вітрильного спорту, проведений восени нинішнього року в Еношимі.
Загалом заплановано 50 тестових стартів на аренах майбутніх змагань, з використанням того технічного обладнання, яке застосовуватиметься під час Ігор.

Хто новачки?


Як відомо, на Олімпіаді в Токіо до програми змагань додадуть п’ять видів спорту: серфінг, скейтбординг, спортивне скелелазіння, карате, бейсбол і софтбол.
Цим видам присвятили п’ятисерійний фільм, який можна подивитися на цифровій платформі olympicchannel.com і її мобільних додатках.
Стрічка під назвою Going Olympic: Tokyo 2020 («На шляху до Олімпіади: Токіо-2020») представляє подорож Японією, знайомить з деякими давніми місцевими традиціями і зірками японського спорту та розповідає про розвиток майбутніх дебютантів програми Ігор.

Інноваційні можливості для медіа


Під час всесвітнього прес-брифінгу за участю провідних міжнародних агенцій і видань Оргкомітет «Токіо-2020» анонсував використання інноваційної технологічної інфраструктури під час Олімпіади і Паралімпіади, яку називають «Прес-мережа».
Мережа забезпечить кожне місце для роботи журналістів і фотографів на аренах, а також медіа-центри кожного стадіону і Головний прес-центр кабельним Інтернетом. Його використання вперше в історії проведення Ігор буде безкоштовним для всіх акредитованих представників мас-медіа. Також безкоштовним буде надійний Wi-Fi у всіх місцях роботи преси на кожній арені змагань.
Організатори Ігор також повідомили про використання нової системи перекладу, яка забезпечить професійний одночасний переклад під час кожної прес-конференції на стадіонах і в Головному прес-центрі. Крім того, усі прес-конференції транслюватимуться в Інформаційній системі Ігор, що дозволить журналістам переглянути подію на їхніх ноутбуках чи телефонах на будь-якій арені наживо або в запису.

Шлях, освітлюваний надією


Організатори Ігор-2020 оприлюднили концепцію майбутньої Естафети Олімпійського вогню. Вона проводитиметься під гаслом «Надія освітлює наш шлях» і матиме на меті згуртувати японців навколо ідей підтримки, прийняття і підбадьорення один одного.
Шлях Олімпійського вогню розпочнеться 12 березня 2020 р. в грецькій Олімпії. Після 6-денної подорожі батьківщиною Олімпіад він вирушить до Японії – до регіону Тохоку, який постраждав від руйнівного землетрусу і цунамі 2011-го.
Олімпійський вогонь побуває в усіх 47 префектурах країни. Детальний маршрут естафети оприлюднять пізніше, його розробляють так, аби якомога більша кількість людей могла побачити цей символ надії і миру.

З думкою про спадщину Ігор


Першою побудованою спеціально до Олімпіади у Токіо новою ареною із запланованих восьми стала Musashino Forest Sports Plaza. Там проводитимуться змагання з бадмінтону, фехтувальний турнір серед п’ятиборців, а також матчі з баскетболу під час Паралімпіади. До комплексу входить головна арена місткістю 10 тис. глядачів, тренажерний зал, мультиспортивна арена, дві фітнес-студії – усі приміщення можуть бути використані широкою публікою після олімпійського турніру. Споруда зведена відповідно до найвищих екологічних вимог і є доступною для всіх категорій відвідувачів: людей похилого віку, родин з маленькими дітьми, людьми з інвалідністю, включаючи тих, кому допомагає собака-поводир.
Загалом під час Ігор-2020 використовуватимуться 39 арен: 23 збудовані раніше, вісім нових постійних стадіонів і вісім тимчасових споруд.

Агов, волонтери!


26 вересня стартував процес відбору волонтерів на Ігри-2020. Волонтерська програма надає чудову можливість здобути олімпійський досвід, унікальні враження, незабутні спогади на ціле життя і нових друзів, а також посприяти проведенню успішної Олімпіади не тільки громадянам країни-господарки змагань, а й усім охочим з цілого світу. Для участі в програмі необхідно заповнити анкету на сайті Токійської Олімпіади.

За матеріалами сайтів www.olympic.org, www.insidethegames.biz, www.tokyo2020.org
підготувала Анна ІВАНЧЕНКО

Використані фото
з вказаних сайтів