Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Випробування й перемоги на обраному шляху

  • Олімпійська Арена №2-2019
  • Теніс
Випробування й перемоги на обраному шляху
У першому матчі з голландкою Аранчей Рус почувалася спокійною, як гравець, котрий виходить на корт із розумінням, що можливий програш не найголовніше в житті. Пережитий емоціональний сплеск ніби зробив її дорослішою, й вона перейшла на інший психологічний рівень.

Даяна впевнено провела весь турнір. У чвертьфіналі вдруге зустрілася з екс-першою ракеткою світу, сіяною першою, Гарбіньє Мугурузою. Уперше це було торік у Люксембургу. І от – друга зустріч на корті і друга перемога: 7:6 (7:5); 6:1. По ходу гри злегка травмувала ногу, потягнула зв’язку. Далі перемогла у півфіналі Магду Лінетт з Польщі. І у фіналі, можливо, саме через ту травму, в заключному сеті за рахунку 2:2 потягнула м’яз вище коліна. Біль посилювався, та сподівалася перетерпіти. Не виходило. У найвідповідальніший момент після трьох зіграних геймів у такому дискомфорті узяла медичну перерву. Скільки потім на неї вилилося нарікань: мовляв, хотіла збити з настрою суперницю та ін. Та на численні запитання з цього приводу журналістів на прес-конференціях відповідала: не збираюся ні перед ким виправдовуватися! Зробила те, чого вимагала моя травмована нога. У суперниці вистачало можливостей для успішного завершення матчу, з яких вона не зуміла скористатися.

Year
Singles
Doubles
2018
60
346
2017
189
229
2016
342
603
January 2019 Breakthrough of the Month: Dayana Yastremska
Ukrainian teenager Dayana Yastremska's charge up the WTA rankings...
Vote: January 2019 Breakthrough of the Month
Після перемоги в традиційному інтерв’ю на корті Даяна сказала, що присвячує цей успіх мамі.
В опитуванні, яке проводить WTA, Ястремську визнали переможницею у номінації «Прорив місяця». Тож згадаємо, що лежало на вагах фактів на користь нашої співвітчизниці.
Сезон розпочинався на Зеленому континенті. Звісно, пріоритет мав Великий шлем, та аби акліматизуватися, увійти в змагальний ритм після передсезонної підготовки, було вирішено взяти участь у двох попередніх турнірах – у Брісбені й Хобарті. В першому з них через погане самопочуття знялася в другому сеті. У Хобарті дійшла до чвертьфіналу, поступившись із рахунком 6:7 (2:7); 3:6 швейцарці Белінді Бенчич, котра починала набирати розгін, який згодом, уже в лютому, приніс їй титул на турнірі в Дубаї, де вона в півфіналі зупинила Світоліну.
А далі був перший Шлем сезону. Коли згодом її запитали, яка мета була поставлена перед початком, відповіла, що завданням для себе визначила пройти настільки уперед, наскільки складеться. І вона дійшла до третього кола. Дорогою обіграла австралійку Саманту Стосур – 7:5; 6:2; іспанку Карлу Суареш-Наварро – 6:2; 3:6; 6:1. І зустрілася з Сереною Вільямс.
Свій перший у кар’єрі Великий шлем Серена виграла 2000 року, коли Даяна Ястремська народилася. Відтоді американка стала справжньою легендою світового тенісу, для багатьох не лише уболівальників, а й гравців – кумиром. Чи для юної одеситки також? Ні, Даяна зізнається, що для неї немає кумирів. Є тенісистки й тенісисти, які захоплюють своєю грою, в котрих багато чого хотілося б запозичити, узяти до свого технічного арсеналу. Серена – з таких.
«Кажуть, що нам не надають таких шляхів, які не можна здолати. Це ми самі вирішуємо своїми діями, зможемо чи ні. Ось і мені було надано змогу набути такий досвід. Я раділа, бо зіграти з Сереною на центральній Род Лейвер-арені дано не кожному в 18 років. Тож, звісно, я хвилювалася. Хвилювалася, як перед кожним матчем, так само налаштовувалася на перемогу. Програла, та це була одна з найповчальніших поразок у моєму тенісному житті».
Ну, що додати до цих слів тенісистки. Після гри Серена привітала Ястремську з тим, що вона чудово грала, що вона боєць. І висловила упевненість в її великому тенісному майбутньому.
На цьому довгому шляху вистачає дебютів – успішних чи не дуже, але завжди таких, що додають досвіду, і коли маєш сильний характер – ще більшого прагнення йти вперед, через працю і нові випробування.
Для Даяни черговим дебютом стала участь у складі збірної команди України в Кубку Федерації. Через недавню травму сама участь була під сумнівом, лікарі радили не перевантажувати ногу. Але дівчина прагнула бути в команді, грати за країну. Вона вже мала такий досвід у юнацькому віці. 2014 року разом з Катериною Завацькою і Єлизаветою Домухівською із капітаном Наталею Медведєвою виграли Кубок Європи до 14-ти років і стали срібними призерами командного чемпіонату світу. Отже, знала, що це таке – бути в команді, яка може досягти успіху лише за умови, що є єдиним, дружним колективом.
У дорослій збірній Ястремська, вже 34-та у світовому рейтингу, стала другим номером після Лесі Цуренко. Приєдналася до Марти Костюк, Катерини Козлової і Надії Кіченок. Досвідчений капітан Михайло Філіма бачив, як дівчина рветься до бою, ладна грати щодня. Але будучи реалістом розумів, що не може дозволити їй перевантажувати травмовану ногу. Мусить стримувати пориви тенісистки, бути зваженим навіть за тієї скрутної ситуації, у якій опинилася команда. Багаторічний надійний гравець збірної Леся Цуренко цього разу дала збій. Той психологічний тягар, який припадає на долю першої ракетки, несподівано зламав її. За таких умов Ястремська стала лідером у грі, але, але… Він мав пам’ятати про вік, про те, що у дівчини попереду тривалий турнірний шлях, і він не має права на ризик. Навіть заявивши її у складі парної комбінації останнього дня, коли в двобої з командою Польщі вирішувалася доля третього місця і для перемоги не вистачало одного очка, Філіма усе ж не випустив Даяну на корт. Команда програла. Але ті дві одиночні партії, на які виходила Ястремська, вона зіграла на повний голос: дві перемоги. Так само дві одиночні перемоги і одна в парі з Кіченок – у Марти Костюк. У Наді й ще один парний успіх – удвох з Козловою, у якої також одна одиночна перемога. Отак проявила себе збірна, в якій тон задавала молодь.
Мені сподобалися слова Даяни Ястремської про те, що лише від людини залежить, як вона долатиме нелегкі шляхи життя. Для неї це шляхи, віддані тенісу. І вона йде ними бійцем, який зростає, вдосконалюється, щоб не спіткнутися. А якщо подібне й трапиться, то обернути цю прикрість собі на користь й рушити далі.
Насамкінець трохи статистики. Перший професійний рейтинг Даяна здобула 2016 року – 603. 2017-й закінчила на 229-й позиці, 2018-й – на 60-й. За перший місяць 2019-го піднялась на 34-й рядок. Далі буде…

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Валентина
ПОЖИЛОВА

Фото
Юрія СОСНОВСЬКОГО, wikimedia