Сезон-2017: Високі позиції Еліни Світоліної. Злет Марти Костюк

• Олімпійська Арена №11-2017
  • Теніс
Тенісний сезон, як правило, закінчується раніше, ніж починається черговий календарний рік. Уже наприкінці листопада оприлюднюють, хто на якій позиції фінішував, отже, стають зрозумілішими цілі на початок сезону нового, бо місце в рейтингу значною мірою обумовлює перспективи щонайменше на січень-лютий.

Для наших тенісистів 2017-й був неоднорідним: злети межували з невдачами, здебільшого обумовленими новою травмою чи рецидивом старої. І це вибивало з ритму, тягло за собою втрати в позиціях, ускладнювало повернення в змагальний цикл. На жаль, подібне спіткало всіх наших лідерів чоловічого тенісу. Олександр Долгополов, Сергій Стаховський, Ілля Марченко – кожен з них протягом сезону губив надбання, вибирався зі скрути, аби знову бути змушеним робити незаплановану перерву. Як наслідок, у першій рейтинговій сотні тільки один представник України – Олександр Долгополов (38-а позиція). Сергій Стаховський – 116-й, Ілля Марченко – 199-й. Але всі вони заслужили цього сезону найвищої оцінки на теренах тенісу українського. Під керівництвом капітана-дебютанта збірної Кубка Девіса вони, а четвертим був Денис Молчанов, блискуче провели на виїзді матч з командою Ізраїлю, не віддавши суперникам жодного очка – 5:0, зміцнили свої позиції у першій групі Євро-Африканської зони, щоб з наступного року знову розпочати штурм Світової групи. Першими суперниками стануть шведи, котрих уже перемагали двічі. І цього разу матч відбудеться вдома, на корті клубу «Мегарон» у Дніпрі.
Кращі позиції у світовому тенісі посідають наші жінки. Еліна Світоліна протягом сезону піднімалася на третій рядок рейтингу. Коли стартувала на підсумковому турнірі WTA в Сінгапурі з четвертої позиції, був шанс за його результатами очолити рейтинг. Утім, вісімка кращих тенісисток світу мала такі щільні показники, що чи не кожна тенісистка плекала надію опинитися на горі. Для Еліни цей надпрестижний турнір був першим у кар’єрі. Їй не вдалося пройти до фінальної частини. Але в останньому матчі групи вона блискуче перемогла першу ракетку світу Симону Халеп, позбавивши румунку путівки до фіналу. Аналізуючи підсумки цих змагань, Світоліна як дуже важливий фактор розцінює те, що фінішувала на оптимістичній ноті. І це додає снаги в підготовці до сезону-2018, який вона розпочне в ранзі шостої ракетки світу.

Справжньою зіркою юніорського сезону стала Марта Костюк. Вона розпочала його (ще 14-річною) перемогою на Відкритому чемпіонаті Австралії в одиночному розряд. Додала до цього фінал в одиночці і перемогу в парі (разом з Вікторією Дема) на чемпіонаті Європи, титул у турнірі першої категорії в Канаді. Розпочавши «Шлемний сезон» австралійським одиночним титулом, завершила його парним титулом на US Open. І нарешті – перемога у завершальному чемпіонаті ITF. Як підсумок – друге місце у світовому юніорському рейтингу. Був ще Кубок Федерації для гравців у віці до 16 років – такий статус має командний чемпіонат світу. У складі команди України Костюк разом з Дашею Снігур і Аліною Цюрпалевич посіли третє місце.
Грала протягом сезону Марта і в турнірах серед дорослих професіональних тенісисток. Завоювала в травні перший титул на 25-тисячнику в Дунакеші.

Чемпіонкою фінішувала Марта Костюк у першому у житті Мастерсі, скоріш за все й останньому. В усякому разі на запитання про плани вона відповіла, що найімовірніше її юніорська кар’єра завершиться цьогоріч. Вони з мамою-тренером вирішили зосередитися на професіональній. Через вік матиме ліміт на участь у дорослих турнірах, отже, будуть уважно планувати календар, аби успішно рухатися вперед.
Не тільки для Марти Костюк був успішним сезон-2017. Команда дівчат у віці до 14 років виграла зимовий і літній чемпіонати Європи і стала другою в розіграші Кубка світу. За версією Tennis Europa була визнана командою року. В її складі йшли до успіху Даша Лопатецька і Даша Снігур, котрі грали в усіх турнірах, Катерина Рублевська (в зимовому кубку) і Анастасія Соболєва (літній кубок і Кубок світу). До речі, наша команда здобуває таке визнання другий рік поспіль.
В підсумковому світовому юніорському рейтингу Марта Костюк друга.

Повністю читайте у віддрукованому номері.