Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Позиції відстояли

  • Олімпійська Арена №9-2017
  • Теніс

Плей-оф Кубка Девіса: Україна – Ізраїль – 5:0


Сезон 2017 року для української команди Кубка Девіса склався таким чином, що наприкінці його належало захищати право залишитися в першій групі. В плей-оф у суперники дісталася команда Ізраїлю.
Капітану нашої команди вдалося зібрати найсильніший склад: Олександр Долгополов (52-й у рейтингу), Сергій Стаховський (99-й), Ілля Марченко (287-й), Денис Молчанов (134-й у парі). Суперники теж запросили своїх кращих гравців на чолі з Дуді Села (75-й). На другому номері – Едан Лешем (291-й) і для парної гри – Джонатан Ерліх, котрий за свою кар’єру в парному розрядів здобув титул Великого шлему, два чемпіонських звання в турнірах серії «Мастерс» і ще 13 професійних титулів. Нині йому 40 років, але він усе ще у хорошій формі, посідає 107-му позицію в рейтингу.
Виходячи з такого розкладу позицій, з того, що турнір відбуватиметься на території суперників, як гірший варіант перебігу подій розглядався можливий рахунок 1:2 після двох перших днів, але обов’язковий виграш двох заключних поєдинків. Отже, загальна перемога – 3:2. Та всі попередні припущення були спростовані. Команда України здобула перемоги у всіх п’яти матчах!
Ілля Марченко мав розпочинати матч грою проти лідера ізраїльтян Дуді Села. Господарі були впевнені в перемозі Сели, котрий успішно проводив сезон. Марченко ж щойно повернувся після тривалого лікування травми, втративши позиції в рейтингу. Але недарма він має репутацію надійного командного гравця. Він здолав Селу – 7:6 (7:5); 6:2; 6:3. А Долгополов, як і очікувалося, без проблем узяв гору над Лешемом – 6:4; 6:1; 6:4.
Парний матч другого дня – Стаховський/Молчанов – Села/Ерліх – перетворився на чотиригодинний трилер. Повели українці – 7:5; 7:6 (8:6). Наступні дві партії – за господарями: 6:1; 6:4. І от вирішальна п’ята.
За рахунку 4:4 нашій команді вдалося зробити брейк – 5:4 – і подача на матч. Однак ізраїльтяни встановлюють рівновагу – 5:5. А далі – 6:6. Тай-брейк. Сергій з Денисом – 2:0, і тут Сергій падає, підвертає ногу. Надається медична допомога, Стаховський повертається на корт. Тиск на господарів триває. І от перемога – 7:6 (7:4). Перемога не лише у цьому поєдинку, а й у цілому матчі – 3:0.
Третього дня було проведено ще дві заплановані зустрічі, які вже ні на що не впливали, але за регламентом були обов’язкові.
Україна відстояла свої позиції і наступного сезону знову розпочне торувати шлях до Світової групи.

Валентина
ПОЖИЛОВА

Фото
Юрія СОСНОВСЬКОГО