До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Національний олімпійський комітет України

Команда – друга в світі. Лопатецька – чемпіонка Європи

• Олімпійська Арена №8-2017
  • Теніс
У період від перемоги на літньому Кубку Європи до старту Кубка світу славно попрацювала лідер збірної Даша Лопатецька. Перемогла на турнірі ITF 3 категорії Lion Cup у Львові (до 18 років) і в блискучому стилі завоювала титул чемпіонки Європи (до 14 років) в Чехії!

І знову, майже без перепочинку, вихід на корт, цього разу на командному Кубку світу в чеському Простейові.
Оглядачі, оцінюючи шанси учасників, називали претендентами на перемогу збірні України і США, відповідно, першу й другу команди світу. Наші співвітчизниці торік завоювали Кубок у фінальному протистоянні саме з американками. Відтоді в збірній у нас залишилася тільки Лопатецька. В американок склад змінився цілком.
Ще до початку останнього матчу всі оглядачі, котрі висвітлювали світовий турнір, тільки й писали що про Корі Гауфф – 13-річну тенісистку зі США. Ще з минулого року, коли вона перемогла в Орандж-Бол, її називали надією американського тенісу, ймовірною наступницею Серени Уїльямс. І ось тепер вона вже як лідер команди до 14-ти від гри до гри демонструвала свої більш ніж високі ігрові якості.
І ось фінал. Протистояння розпочинають Костенко і Габріела Прайс: 6:3; 6:3. Слідом виходять Лопатецька й Гауфф. І – швидкий програш нашої тенісистки: 3:6; 0:6. Торік також у фіналі з американками було 1:1.
Американці в пару до Гауфф ставлять Шарлотт Овенсбі. Вони удвох зіграні, зцементовані успіхом. Суперниці одразу захоплюють ініціативу, навіть програючи в геймі 15:40, завершують на свою користь. Перший сет – 6:2. Другий триває трохи довше – 6:4. Американки виграли цю зустріч, а з нею й Кубок світу, наша команда друга. Друга у світі!

Дівчата засмутилися? – запитую в капітана Оксани Костенко.

– Звісно. Не вдалося повторити торішній результат: два Кубки Європи і Кубок світу. Але ж щосезону – нові випробування, нові виклики. Наступного року в команді за віком може залишитися тільки 13-річна Настя Соболєва. Але вона вже матиме за спиною досвід командних баталій. Якби постійно вигравали ті самі команди, незважаючи на склад, то навіщо було б проводити змагання? Спорт тим і прекрасний, що непрогнозований.

Не перемогли, але здобули перепустку до Кубка Федерації

У липні закінчилися зональні розіграші літніх юнацьких Кубків Європи. Завершали їх команди тенісистів у віці до 16 і до 18 років. Україна виставила повний склад учасників у молодшій категорії, а серед 18-річних на корти вийшли тільки юнаки.
Команда дівчат до 14-ти у складі Дар’ї Снігур, Анни Лагузи і Аліни Цюрпалевич зі своїм капітаном Марією Ібраїмовою, згідно з рейтингом, розпочинала боротьбу одразу з півфіналу. У команди Німеччини українки виграли – 6:2; 10:7.
А тим часом визначилися й другі фіналістки: Італія – Сербія – 2:1.
В дуже напруженому двобої гору над нашою командою взяли італійки – 2:6; 7:6 (7:5); 10:7. Отже, у наших – друге місце в зоні D. Але воно теж надає перепустку до головного фіналу.
Він відбувся в Будапешті, де зібралися 8 кращих команд континенту в цій категорії. На жаль, уже в першому матчі проти команди Угорщини обидві одиночні зустрічі закінчилися для українок поразкою. Снігур обіграла Адрієнн Нагі – 1:6; 6:4; 7:6 (7:3), Лагузу – Фанні Гешек: 7:6 (7:5); 6:2. І тепер наші співвітчизниці могли змагатися лише за місце, починаючи з п’ятого. Утім, і в цьому була своя інтрига: шість кращих команд Європейського кубка здобували право стартувати в юнацькому Кубку Федерації.
Абсолютно кращим гравцем нашої команди, враховуючи зональні й фінальні результати, стала Дар’я Снігур. У матчі проти збірної Швеції Снігур перемогла Фріду Бостранд: 6:2; 6:0. Цюрпалевич поступилася Сарі Дальстрьом – 6:7 (3:7); 2:6. Друге успішне очко принесла пара Лагуза й Цюрпалевич, обігравши шведок – 6:2; 7:6 (7:4). Наступний, і останній суперник – команда Болгарії – на корт не вийшла, чим забезпечила українкам дострокове 5-те місце.

Звертаюся до капітана команди:

Марино Василівно, п’яте місце команди можна вважати позитивним результатом?

– Так. Цьогорічні змагання продемонстрували, що в цьому віці значна частина команд має приблизно рівні кондиції. Дівчата активно грають у турнірах, зростає досвід. І не можна сказати, яка ж з країн є лідером, що перевершує решту учасниць. У фіналі зони ми поступилися італійкам, котрі приїхали в ранзі володарок зимового Кубка Європи. Крім того, кожна з тенісисток протягом сезону значно підвищила свій особистий клас. Хочу відзначити Аліну Цюрпалевич. Вона прекрасно грала з Кончаретто. Італійка старша за віком, отже, досвідченіша. Саме досвід дозволи їй переграти нашу 15-річну дебютантку.

Повністю читайте у віддрукованому номері.