Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Не зупинятися на досягнутому!

  • Олімпійська Арена №8-2017
  • Теніс

Такий девіз у спорті і в житті Еліни Світоліної


Рекорди, звісно, річ приємна. Та яким довгим може виявитися шлях до їх встановлення! І коли ця мить нарешті настає, трапляється, що разом з нею з’являється спустошення: а що далі? Рекорди Еліни Світоліної зовсім іншого гатунку, бо вона просто не ставила перед собою мети встановити їх. Вона завжди прагнула одного: грати на повну силу, демонструвати на корті свій теніс, за жодних обставин не зраджуючи його. А рекорди – то як десерт на додаток до смачної страви.

Ось як вона сама говорила під час однієї з прес-конференцій, здобувши черговий трофей: «Нинішній сезон для мене складається дуже вдало. Та коли я готувалася до нього, не думала про загальні цілі на рік. Намагалася покращувати свою гру, працювати над собою настільки наполегливо, наскільки здатна».
Коли Світоліна перемогла на турнірі «Прем’єр 5» в Торонто, то був п’ятий успіх сезону і, що найважливіше – третій у цій серії. І виявилося, що нікому до цього не вдавалося виграти три подібні турніри протягом одного сезону, та ще й поспіль: Дубай, Рим, Торонто! Це абсолютний рекорд жіночого світового тенісу! А серія ця веде свою історію з 2009 року.
Ці здобутки поставили харків’янку на четверту сходинку світового рейтингу. Нікому з українських тенісисток не щастило бути настільки успішною. Лише Андрій Медведєв піднімався так високо. Але схоже, що Світоліній вдасться його перевершити. Сьогодні її вже небезпідставно називають кандидатом на здобуття звання першої ракетки світу. Поки ж вона лідирує в заліку «Чемпіонської гонки», який враховує лише результати цього сезону. В усякому разі наприкінці 2017-го матиме змогу в заключних змаганнях вісімки кращих тенісисток боротися за перемогу.
Перед Торонто був Уїмблдон, третій «Шлем» сезону. Світоліна дійшла на ньому до четвертого кола. І це також був рекорд – особистий, бо раніше в Лондоні їй не щастило пройти далі другого. Отже, подолано ще один бар’єр.
А тепер трохи докладніше про те, як йшла Еліна до успіху в Торонто, адже на шляху вона долала не просто чергових суперниць – зірок! Венус Вільямс, 5-разовій чемпіонці Уїмблдону, віддала тільки три гейми: 6:2; 6:1. Таким чином, Еліна тепер має у своєму досьє перемоги над обома сестрами Вільямс. Мало хто може похвалитися таким фактом.
На перемогу над чемпіонкою цьогорічного Уїмблдону Гарбіньє Мугуруза довелося витратити більше зусиль і більше часу. Після того, як іспанка взяла перший сет – 6:4, пішов дощ. Поєдинок продовжився наступного дня і вже за переваги Світоліної: 6:4; 6:3.
Дощ дощем, але графік турніру має бути витриманий. І того ж дня Еліна вийшла на корт у півфіналі проти другої ракетки світу Симони Халєп. Вони зустрічалися до цього чотири рази, і тричі перемагала румунка. Востаннє – на Ролан Гаррос.
Ось як одразу після того, як обіграла румунку – 6:1; 6:1, Еліна прокоментувала і свої самопочуття під час матчу, і результат на післяматчовій зустрічі з журналістами: «У Парижі я зазнала тяжкої поразки від Симони. Але, крім засмучення, набула ще й хорошого досвіду. Саме завдяки йому я тепер була сконцентрованою від першого до останнього розіграшу. На тому матчі Ролан Гарросу я отримала урок: треба продовжувати грати до останнього очка, думати лише про той розіграш, який відбувається в цей момент. Так, у подібних ситуаціях завжди діє психологічний фактор. Та я маю керувати своїми нервами, аби поразки не повторювалося знову. Я стала іншою людиною й багато на що дивлюся тепер інакше. Надзвичайно важливо навчитися керувати собою в стресових обставинах». Як показав матч з Халєп, Еліна Світоліна успішно навчається.
Фінал. На протилежному боці корту – колишня перша ракетка світу Каролін Возняцкі. Згодом Еліна зізналася, що підійшла до заключного поєдинку втомленою, тому намагалася завершити його швидше. Але Возняцкі не з тих тенісисток, котрим можна беззаперечно диктувати на корті. Її стиль – якнайдовше тримати м’яч у грі, тим самим знесилюючи суперниць. Тож довелося українці переборювати свою втому, вириваючи мало не кожен м’яч надзусиллям. Жодна не мала переваги в рахунку до 4:4, а після цього Світоліна не віддала Возняцкі жодного гейму: 6:4; 6:0. Каролін зазнала поразки від Еліни на фінальній стадії «Прем’єр 5» вдруге за сезон. Минулого разу це трапилося в Дубаї.
Еліна Світоліна стартували в Торонто вперше як лідер посіву і цілком – від старту до фінішу – виправдала цю позицію.
Вона тепер популярна особистість. На неї «полюють» журналісти, вона бере активну участь у багатьох публічних заходах за програмою WTA. Опиняючись удома, в Харкові, із задоволенням проводить майстер-класи для дітей. Спортсменка не раз казала, що її життя не зосереджується лише на кортах. І водночас вона завжди підкреслює своє прагнення вдосконалювати гру, просуватися вперед, не зраджуючи своїй головній установці – не тільки в спорті, а загалом у житті: «Не зупинятися на досягнутому».

Валентина
ПОЖИЛОВА

Фото
Юрія СОСНОВСЬКОГО, Wikimedia