Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Перемога – прелюдія до нових звершень

  • Олімпійська Арена №2-2017
  • Теніс
Світова ліга в будь-якому ігровому виді спорту – предмет мрій багатьох команд. І коли ця мрія збувається, цьому радіють спортсмени, уболівальники, всі ті, хто був причетний до успіху, – фахівці, спонсори, віддані шанувальники.

У тенісі Світова ліга складається з двох груп. Україна не раз уже потрапляла до другої. Ось і минулого літа успішним матчем плей-оф проти команди Аргентини знову подолала цей рубіж. Тепер уже серед команд другої групи Світової ліги належало робити наступний крок, аби опинитися в найсильнішій вісімці.
Жереб визначив нашим тенісисткам за суперниць австралійок. Уперше команди мали зустрітися як повноправні учасники в першому раунді другої Світової групи. Переможець виборював право грати черговий плей-оф, але вже за вхід до першої групи. Такий ось регламент матчів Кубка Федерації.
Місцем проведення матчу обрали Харків, де у Палаці спорту «Локомотив» уже проводили подібні ігри.
У нашій команді Еліна Світоліна повернулася до складу в якості першої ракетки. Друга – Леся Цуренко (поточний рейтинг – 54, кращий – 33), незмінна учасниця всіх кубкових баталій починаючи з 2011-го. Найдосвідченіша – Ольга Савчук, котра вперше вийшла на арену Кубка Федерації ще 2004 року і нараховує в своєму записнику 11-річну участь в команді. Надія Кіченок – дебютант. Капітан – Михайло Філіма.
У австралійок на лідерській позиції опинилася Дар’я Гаврилова (24-е місце в рейтингу), друга ракетка – Ешлі Барті (129). А ще в команді суперниць – успішний парний гравець Кейсі Дельаква, і Аріна Родіонова, яка зрештою не вийшла на корт. Капітан команди – Алісія Молік.
Перша зустріч почалася з того, що Дар’я Гаврилова зробила брейк, та Леся Цуренко одразу відіграла його. Потім Леся скаже, що її суперниця вела гру, а вона діяла від оборони. Воно, може, так і було. Однак оборона Лесі виявилася досить агресивною, що й принесло їй успіх у першій партії – 6:2. Друга розпочалася так само. Знову Гаврилова бере стартовий гейм. Але Цуренко не змогла відповісти тим самим. Її суперниця повела 2:0. Дар’я – дуже емоційний гравець. Причому емоції ці супроводжуються ще й агресією. Однак Леся, обравши в першій партії тактику, яку напередодні напрацювали для неї капітан і тренери, не відходить від неї. Вона пресингує, не віддає своїх м’ячів і поступово перехоплює ініціативу. Зрозумівши, що втрачає лідерство, суперниця намагається щось змінити. Не виходить. Леся бере п’ять геймів поспіль – 5:2. Гаврилова не здається, робить ще один брейк, та складається враження, що це не вона його взяла, а опонентка дозволила. І тут же поставила крапку в матчі – 6:3.
На другу гру вийшли Еліна Світоліна і Ешлі Барті. Ось як Еліна прокоментувала цей матч, який, несподівано для уболівальників, розпочався з того, що першу партію виграла австралійка:
– Не очікувала, що Барті так здорово розпочне. Мені було важко увійти в матч. З другої партії почала діяти розкутіше, віднайшла свою гру. Прагнула, хоч як було важко, втримувати цей настрій до кінця.
Надалі, після програного сету – 4:6, Еліна перевела свою гру на інший рівень. До закінчення поєдинку лідер нашої збірної припустилася одного короткого збою, дозволивши Барті уже на фініші вирішального сету виграти два гейми поспіль. Та на цей момент Світоліна вже вела 6:1; 5:0, отож ті два гейми нічого не вирішували. 6:2 – і Україна закінчує перший день абсолютною перевагою, 2:0.
Другого дня зійшлися на корті перші ракетки збірних. Для Еліни Гаврилова – незручна суперниця. У п’яти проведених між ними поєдинках австралійка першенствувала в трьох.
Попри те, що в цьому командному матчі фавориткою була Світоліна, а це додавало напруги, саме Гаврилова з першого м’яча влаштувала тотальний пресинг – 2:0.
Світоліна виграла три гейми поспіль. Гаврилова почала помилятися.
– У мене був чіткий план, який треба було виконувати, – сказала потім Світоліна. – Я діяла дуже активно, можливо, це навіть здивувало суперницю. Частіше граю від оборони, але сьогодні стояло інше завдання: виявити максимум тиску на суперницю.
Під таким тиском Гавриловій було скрутно. Світоліна просто не дозволяла їй вести стабільно свою гру і перемогла – 6:3; 6:2. Команда здобула загальну перемогу – 3:0, вийшла в плей-оф першої Світової групи.
Та матч на цьому не закінчився. Уболівальники вимагали продовження. За згодою капітанів на корт вийшли пари.
Ольга Савчук і Надія Кіченок вперше об’єдналися в дует. Часу на те, аби зігратися, не було. Це позначилося на перебігу матчу з досить сильними суперницями.
– У другій партії ми розслабилися, – розповідала Савчук. – У нас усе почало виходити. Другий і третій сети було просто чудовими – 6:2; 6:7, 8:10. До перемоги нам не вистачило двох м’ячів. Тай-брейк – це така лотерея. В нас було 8:8. Одна помилка – і австралійки роблять 10:8. І заробляють очко престижу.
На заключній прес-конференції капітан поділився враженнями:
– Дуже добре, що в підготовці не було дрібниць. Ми до всього підійшли правильно. І підготовка була правильною, і покриття, і вибір арени. Всі задоволені результатом, і я – найбільше. Спасибі всім, хто прийшов.
У квітні відбудеться матч плей-оф, тепер уже за місце в першій Світовій групі. Жереб визначив нам за суперників команду Німеччини, гратимо на виїзді.

Валентина
ПОЖИЛОВА