Повний комплект перемог!

• Олімпійська Арена №9-2016
  • Теніс
Чудовий сезон провела українська збірна дівчат до 14 років з тенісу: виграла зимовий і літній Кубки Європи і на завершення – Кубок світу! Змінювалися капітани команди – Олег Кривошеєв, Марія Коритцева, Талина Бейко. Незмінним залишався склад учасниць: Дар’я Снігур, Марта Костюк, Даша Лопатецька. І що найголовніше – постійним був успіх на всіх етапах боротьби – від зональних до фіналів.

Після кожного тріумфу запитувала у капітанів, у чому запорука перемог? І ті одностайно відповідали: «Ми – команда». І даючи це визначення, вони мали на увазі не лише тих, хто грав, а й ті умови, які були створені федерацією для підготовки до кожного нового випробування. Усе чудово збіглося: турбота організаторів, професіоналізм тренерів, талант спортсменок.
Кубок світу приймало чеське місто Простейов – адреса відома не одному поколінню юних тенісистів, зокрема й українських. Десять років тому саме тут перемогли на стартах Кубка світу наші, тоді 14-річні, співвітчизниці – сестри Людмила і Надія Кіченок. Це був перший успіх такого рівня. Довелося чекати ціле десятиріччя, аби він повторився.
Нинішній похід по Кубок світу розпочався матчами в групі А. Перший суперник – збірна Аргентини. Даша Снігур не віддає своїй суперниці Валентині Мутильбі жодного гейму – 6:0; 6:0. Слідом на корт виходить Марта Костюк, проти неї – Ана Селлер. І буквально з перших м’ячів розпочинається жорстке протистояння. Першу партію бере Марта – 7:5. Другу на тай-брейку – Ана, 7:6 (7:4). І третя – на рахунку аргентинки, 6:3. Командні шанси зрівнялися – 1:1, тепер усе залежить від парного результату. Таке вже траплялося під час європейських кубкових баталій. І жодного разу Костюк з Лопатецькою не схибили. І тепер вони підтвердили свій клас, здолавши суперниць з рахунком 6:2; 6:2.
Коли я запитала в капітана команди Талини Бейко, чим обумовлений програш Марти, вона відповіла:
– Програла в боротьбі з собою. У другому сеті вела 5:3, помилилася на вирішальному ударі. Почала злитися сама на себе… Позначилося й те, що після Кубка Європи вона цілий місяць не грала. Тому перша зустріч після перерви виявилася такою нервовою. Однак після гри зуміла опанувати себе, зібратися, і парний матч пройшов, як треба.
Далі зустрілися з дівчатами зі Словенії і впевнено їх переграли – 3:0.
Заключний матч – проти команди з Гонконгу. Саме їх вважали лідерами групи. Капітан суперниць зробила заміну: другий номер поставила першим. Мабуть, вирішила, що так більше шансів розпочати матч з перемоги. Здавалося, правильний крок. І Вон-Хон виявилася для Даші Снігур напрочуд незручною опоненткою.

Повністю читайте у віддрукованому номері.