До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Святкові шахівниці

  • Олімпійська Арена №7-2020
  • Шахи
Святкові шахівниці
Міжнародний день шахів і День шахів в Україні відзначаються 20 липня. Нині карантин вніс свої корективи, але загалом не завадив традиційному проведенню святкових заходів.

Чи не найоригінальніше відзначили День шахів одесити. Цьогоріч в Одесі провели дистанційний сеанс одночасної гри наосліп між сімома найсильнішими юними першорозрядниками і одним із наймолодших гросмейстерів світу Кирилом Шевченком. Шахісти вже призвичаїлися до онлайн-турнірів, а от подібний сеанс за допомогою скайпу проведено вперше.
– На трьох з чотирьох дошок пари одеських шахістів вели консультативні партії, - знайомить із деталями гри організатор сеансу Сергій Ткаченко. – Завдання Шевченка ускладнювалося й тим, що грали з годинником, й іноді, коли він розмірковував над своїм черговим ходом, йому майже одночасно передавали ходи на решті шахівниць. Як тут не заплутатися? Сеансер мав право попросити, аби йому продиктували позицію на якійсь дошці, але Кирило цим правом жодного разу не скористався.
Гра киянина в таких умовах вразила не тільки учасників матчу і глядачів, а й почесного гостя заходу міжнародного гросмейстера серед чоловіків і жінок дворазову чемпіонку Європи Наталію Жукову.
Лише один неточний хід не дав можливості найсильнішій юній шахістці Одеси Ані Чехані цілком зрівняти позицію після дебюту. А Ілля Оберман і Владислав Гарський, котрий уже виконав норму кандидата в майстри спорту, дали справжній бій гросмейстеру.

P.S. 17-річний Кирило Шевченко взяв участь і в заході ФІДЕ, приуроченому до Дня шахів. Він виступив на грандіозному онлайн-бліц-турнірі, де грали дві тисячі шахістів, з-поміж яких кілька сотень гросмейстерів, включаючи лідерів національних збірних. Киянин посів 14-те місце (найкращий результат серед українських учасників) і виборов перемогу серед гравців віком до 20 років.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Олександр
МАЛІЄНКО

Фото
Сергія Ткаченка