До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Шахи як витвір мистецтва

  • Олімпійська Арена №7-2020
  • Шахи
Шахи як витвір мистецтва
Виявляється, що виборювати перемоги і престижні нагороди в царині шахів можуть не тільки ті, хто ними грає, а й ті, хто їх майструє.

Відомий український ювелір Андрій Ковалик довів, що до творів мистецтва можуть належати й самі комплекти шахових фігур. В ювелірному домі «Ковалик» створили сім різних зразків оригінальних сувенірних шахів, які демонстрували на щорічних всеукраїнських спеціалізованих виставках. Результат вражає: три Гран-прі і чотири перемоги у відповідних номінаціях!
Цікава історія створення ексклюзивних шахів «Щуплі проти Гладких», відзначених на тогорічній виставці Гран-прі. Прообразом оригінальних фігур, кожна з яких має своє обличчя і вбрання, послужили персонажі картин популярного американського художника Деніела Мерріама, відомого самобутніми віртуозними творами на межі фентезі, сюрреалізму й символізму.
«Під час поїздки до Америки мені вдалося зустрітися з Мерріамом, котрий відкрив персональні виставки і картинні галереї у багатьох штатах, - згадує Ковалик. – Я отримав від нього згоду на використання зображень з його полотен для створення шахів «Щуплі проти Гладких». Звісно, ці прообрази потрібно було адаптувати до шахівниці, застосовуючи різні художні прийоми та інтерпретації.
Основними матеріалами для шахового набору послужили бурштин, золото, срібло, слонова кістка й кістка чорного африканського буйвола. До його виготовлення доклали руку з десяток скульпторів і ювелірів».
Ці ексклюзивні шахи як і низка інших оригінальних виробів ювелірного дому «Ковалик» виготовлені не на замовлення, а, так би мовити, для душі.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Олександр
МАЛІЄНКО

Фото
Павла Багмута