До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Тріумф молодості й успіх досвіду

  • Олімпійська Арена №1-2020
  • Шахи
Тріумф молодості й успіх досвіду
Національні першості відбулися наприкінці 2019 р. в Луцьку. У колових змаганнях виступили по десять учасників (учасниць). Обидва турніри мають давню історію: чоловічий проводиться з 1924 р., а жіночий – з 1935-го.

Серед чоловіків 20-річний Євген Штембуляк з Чорноморська за рейтингом був шостим у стартовому списку. Однак він вважався одним із фаворитів, оскільки напередодні став переможцем чемпіонату світу серед юніорів до 20 років.
Результат Євгена перевершив усі прогнози і став найбільшою сенсацією чемпіонату: не програвши жодної партії, він здобув п’ять перемог, чотири зустрічі звів унічию і, набравши сім очок, одноосібно посів перше місце.
Та найбільше вразила його перевага над провідними шахістами країни. Він обіграв Андрія Волокитіна, Олександра Моісеєнка, Юрія Кузубова, Павла Ельянова, тобто переміг із «сухим» рахунком національну збірну України майже в повному складі!
У жіночому чемпіонаті спортивна ситуація була майже протилежною. Середній вік учасниць – наймолодший за всю історію першостей. А справжнім екзаменатором для молодих суперниць стала найдосвідченіша учасниця Наталія Жукова з Одеси.
Наталія, як і чемпіон паралельного турніру, не мала жодної поразки і також набрала 7 очок. Такого ж результату досягла і киянка Юлія Осьмак. Суддям довелося визначати чемпіонку за допомогою системи коефіцієнтів. Додаткові показники кращими були у Жукової і вона здобула золоту медаль.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Олександр
МАЛІЄНКО