До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Три корони в одних руках

  • Олімпійська Арена №1-2020
  • Шахи
Магнус Карлсен
В останні дні грудня на чемпіонатах світу з рапіду й бліцу в Москві норвежець Магнус Карлсен здобув перемоги в обох номінаціях. Він повторив своє неперевершене досягнення п’ятирічної давнини, ставши володарем одночасно трьох корон: з класичних, швидких і блискавичних шахів.

У рапіді Карлсен набрав 11,5 очка з 15 можливих і на одне очко випередив другого і третього призерів – іранця АлірезуФіруджу й американця ХікаруНакамуру. Втім, його результат був би не настільки переконливим, і взагалі, можливо, не переможним, якби логічно завершилася партія з 16-річним іранським вундеркіндом. Юний гросмейстер переграв короля шахів, причому в його ж фірмовому стилі, – вишукуючи щонайменші шанси у рівному, майже нічийному ендшпілі, але на останніх секундах випадково звалив свого короля і не встиг до падіння прапорця відновити положення і зробити хід.
З українських шахістів найкращого результату досяг харків’янин Антон Коробов, котрий реально претендував на медалі і набрав у підсумку 10 очок. У нього були прикрі втрати, коли, зокрема, у виграшній позиції «відпустив» на нічию одного з найсильніших суперників. Ймовірно, на гру Антона вплинуло те, що він не мав часу на відновлення сил після блискучого виступу в Іспанії, де напередодні цього чемпіонату відбувся великий опен-турнір за участю кількох десятків гросмейстерів. Там Коробов одноосібно посів перше місце, набравши у дев’яти турах 8 очок.
У чемпіонаті з блискавичної гри по 16,5 очка з 21 можливого набрали Карлсен і Накамура. Переможця визначив тай-брейк. Карлсен переміг з рахунком 1,5:0,5.
У чемпіонаті зі швидких шахів серед жінок найвправніше грали представниці Азії. В 12 турах по 9 очок набрали Хампі Конеруз Індії,китаянка Лей Тінцзє і Єкатерина Аталік з Туреччини. Відповідно до додаткових показників саме у такому порядку вони і стояли на п’єдесталі.
На пів очка від них відстали п’ять учасниць, у тому числі львів’янки Анна Музичук і Марія Музичук.
А в чемпіонаті з блискавичної гри відзначилася Катерина Лагно, яка набрала 13 очок в 17 турах і вдруге поспіль здобула чемпіонський титул. Її головною конкуренткою була Анна Музичук, котра раніше вигравала чемпіонати світу і з рапіду, і з бліцу. У підсумку в Анни на пів очка менше і срібна медаль. Ще на пів очка відстала бронзова призерка китаянка Тань Чжуньї.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Олександр
МАЛІЄНКО

Фото
chesspro