Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Тріумф і фіаско: швидкі перемоги і блискавичні поразки

  • Олімпійська Арена №12-2019
  • Шахи
Тріумф і фіаско: швидкі перемоги і блискавичні поразки
Формат серії змагань Grand Chess Tour робить можливим подібні злети і падіння шахіста упродовж одного турніру. Так сталося на шостому етапі цієї серії у Бухаресті.

Уже давно ми не бачили поєдинків українських шахістів з представниками шахової еліти, як називають провідних гросмейстерів світу, що входять до першої десятки рейтинг-листа ФІДЕ. Ситуація тривожна, бо чи не вперше за історію обрахування індивідуального коефіцієнта Ело з 1960 р. жоден наш гравець не потрапляє навіть до топ-50. А раніше українці не тільки регулярно брали участь в елітних змаганнях, а й неодноразово здобували медалі найвищого гатунку. Про ці успіхи нагадав виступ гросмейстера Антона Коробова в столиці Румунії.
Чемпіон України і володар національної відзнаки «Шаховий гетьман» Антон Коробов єдиний, кому вдалося не програти жодної партії. А перемоги над екс-чемпіоном світу Віші Анандом, росіянином Владиславом Артем’євим і рейтинг-фаворитом змагання майбутнім чемпіоном світу з шахів Фішера Уеслі Со забезпечили йому перше місце.
На жаль, у загальному підсумку цього етапу Антон не потрапив до кола призерів, оскільки невдало виступив у жанрі блискавичної гри, фінішувавши на 8-9-му місці. Тож за сумою двох номінацій перше-друге місця поділили Ананд і Сергій Карякін, а третій приз дістався Ароняну.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Олександр
МАЛІЄНКО

Фото
wikimedia