До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

За шахівницею – школярі-відмінники

  • Олімпійська Арена №10-2019
  • Шахи
За шахівницею – школярі-відмінники
Відмінно виступили юні українські спортсмени на першому командному чемпіонаті світу з шахів серед школярів, що відбувся у вірменському місті Цахкадзорі. Команда дівчат здобула золоту медаль, а хлопці стали срібними призерами.

Чемпіонат проводився за коловою системою, у складі команд – два учасники. Турнірну дистанцію у шість турів наші дівчата пройшли без жодної поразки, виграли чотири матчі й, набравши 10 командних очок, здобули перше місце. Відставши на три очка, друге і третє місця посіли команди Індії та Вірменії. До слова, тільки шахісткам з Вірменії і Росії вдалося звести поєдинки з українками внічию. І якщо вірменки стали призерками турніру, то росіянки фінішували на останньому місці.
Чемпіонка України серед дівчат до 18 років Каміла Грищенко з Краматорська показала найкращий результат на своїй дошці. Цьогоріч це не перший блискучий успіх 16-річної шахістки на міжнародній арені: в Іспанії вона здобула золоту медаль молодіжного чемпіонату світу з блискавичної гри. Її колега по команді харків’янка Марія Бердник показала другий результат на дошці.
Аналогічні індивідуальні результати і в наших юнаків: Валентин Байдецький був найкращим на своїй дошці, а у Платона Гальперина – другий показник. Але в командному заліку цього вистачило тільки для «срібла». Перше і третє місця на чемпіонаті посіли перша і друга команди господарів змагання. Цікаво, що й Росія делегувала на чемпіонат дві команди хлопців, але вони не витримали конкуренції ровесників з інших країн і опинилися на останньому й передостанньому місцях. Це свідчить про доволі сильний склад учасників турніру, і тим вагомішим є досягнення наших юних шахістів.

Олександр
МАЛІЄНКО