Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Фортуна посміхнулася одному

  • Олімпійська Арена №4-2019
  • Шахи
Фортуна посміхнулася одному

Післямова до чемпіонату Європи з шахів


Оскільки чоловіча збірна України не брала участі в командній першості світу, а до вузького кола учасників найпрестижніших супертурнірів останнім часом наші гросмейстери не потрапляють, головним змаганням року для більшості з них став особистий чемпіонат Європи, який відбувся в столиці Македонії Скоп'є.

«Золото» вже офіційних чемпіонатів здобували українські гросмейстери Василь Іванчук (2004) і Олександр Моїсеєнко (2013). Отже, є що згадати…
На нинішній першості виступив 361 шахіст, це четвертий показник за історію змагання. Український «десант» налічував 17 гравців, серед яких були і ті, хто багато разів боровся за європейські нагороди, і дебютанти. Крім медалей, розігрувалося 22 «квитки» на Кубок світу.
Таким самим був і сценарій нинішнього чемпіонату. Перший за рейтингом у стартовому списку російський гросмейстер Володимир Артем’єв виграв на старті чотири партії поспіль і зберіг лідерство до кінця змагання. Щоправда, його несподівано для всіх наздогнав шведський гросмейстер Нільс Гранделіус, з яким вони у підсумку набрали по 8,5 очка із 11 можливих, але додаткові показники вивели росіянина на перше місце.
Велика група учасників набрала по 8 очок. Суддям знову довелося вираховувати додаткові показники. Відтак бронзовим призером став польський гросмейстер Кацпер Пьорун.
Найкращий показник з-поміж українських шахістів має Руслан Пономарьов, котрий набрав 7,5 очка і посів 25-те місце. Оскільки низка шахістів з верхньої частини таблиці раніше здобула право на участь у Кубку світу, то з’явилося кілька додаткових вакансій і ледь не остання з них дісталася Пономарьову. Юрій Кузубов і Андрій Волокитін також набрали по 7,5 очка, але через гірший коефіцієнт вони посіли лише 30-те і 31-ше місця.
Не вдалося повторити попередній успіх і 16-річному Шевченку. Юний гросмейстер цього разу не зовсім упевнено грав проти старших колег.
Натомість його одноліток Віктор Матвіїшен з Вінниці досяг найбільшого свого успіху. Хоча стартував він невдало, але на фініші здобув п’ять перемог поспіль, у тому числі над членом національної збірної Азербайджану Рауфом Мамедовим. Набравши 7 очок, він поділив 3-4 місця серед юніорів до 18 років. Зовсім трохи не вистачило йому для виконання норми гросмейстера, проте рівень гри дає надію, що цю планку невдовзі буде подолано.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Олександр
МАЛІЄНКО