До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Кубинська фієста Василя Іванчука

  • Олімпійська Арена №5-2019
  • Шахи
Кубинська фієста Василя Іванчука
Меморіал Капабланки проводиться з 1962 р., й імена його переможців засвідчили те, що змагання одразу стало популярним і престижним. У різні роки першими тут ставали чемпіон світу Василь Смислов, претенденти на шахову корону Віктор Корчной, Мігель Найдорф, Бент Ларсен, Властіміл Горт, Петер Леко, Олег Романишин та інші відомі гросмейстери.

Минулого століття найуспішніше грали на Кубі Смислов, котрий тричі посів перше місце, і англієць Ентоні Майлс, він мав три одноосібні перемоги і один раз поділив перше-третє місця. У новому столітті тричі вигравав турнір «господар поля» Леньєр Домінгес. Утім, усі ці успіхи не йдуть у порівняння з унікальним досягненням українського гросмейстера Василя Іванчука, котрий недавно відзначив своє 50-річчя. В його активі вже 8 перемог!
У цьогорічному турнірі, який відбувся в травні у Гавані, українець набрав 7 очок у 10 турах. У його активі 5 перемог, що забезпечило непогану результативність змагання (решті учасників разом вдалося виграти лише 9 партій). Друге-третє місця, відставши на пів-очка, відповідно, посіли Самуель Севян із США й іспанець Давид Антон.
Вісім переможних виступів в елітному турнірі – одне із найяскравіших досягнень львів’янина. За підсумками турніру рейтинг Іванчука збільшиться на 14 пунктів, що знову виводить його на перший рядок у «табелі про ранги» українських шахістів. Це теж унікальне досягнення, коли гросмейстер понад тридцять років лише з короткими перервами очолює рейтинг-лист ФІДЕ в одній із провідних шахових країн світу.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Олександр
МАЛІЄНКО