Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Заковики останнього туру

  • Олімпійська Арена №5-2019
  • Шахи
Заковики останнього туру

Післямова до чемпіонату Європи з шахів серед жінок


У цьому турнірі, як і в командній першості Старого Світу, що відбулася напередодні особистого змагання, українські шахістки були близькі до успіху і так само втратили свій шанс в останньому турі. Учергове підтвердилася одна з характерних прикмет шахової боротьби: останній тур – найтяжчий, бо в ньому результат повною мірою залежить не тільки від сили гри, а й від здатності витримувати фізичні й психологічні перевантаження.

Якщо брати головні офіційні змагання ФІДЕ, то українки загалом найуспішніше виступали саме в особистих чемпіонатах Європи, що проводяться з 2000 р. Першою чемпіонкою Європи стала Наталія Жукова. 2015 р. вона повторила успіх, здобувши другу золоту медаль чемпіонату. Дворазовою чемпіонкою Європи (2005 р. і 2008 р.) стала й Катерина Лагно, котра тоді мешкала в Донецьку. Ще одне європейське «золото» принесла Україні 2016 р. екс-чемпіонка світу Анна Ушеніна.
Черговий чемпіонат Європи відбувся в курортному місті Анталія на півдні Туреччини за участю 130 шахісток із 30 країн. Україну представляло 10 учасниць – рекордний показник за всі роки. Крім медалей, розігрувалися 14 путівок на черговий жіночий Кубок світу.
Якщо на командному чемпіонаті світу українська жіноча збірна останнього дня змагання претендувала на срібну або бронзову медаль, але через поразку від китаянок фінішувала четвертою, то в особистій першості в заключному турі наша шахістка Інна Гапоненко мала найкращі шанси з-поміж усіх учасниць і на чемпіонський титул. У десятому турі вона виграла у росіянки Аліни Кашлинської і одноосібно очолила турнірну таблицю. Для загальної перемоги достатньо було зіграти внічию…
Однак Гапоненко програла екс-чемпіонці світу з Болгарії Антоанеті Стефановій, і п’ять шахісток фінішували з однаковим результатом: 8 очок із 11. Додаткові показники вивели на перше місце Кашлинську, а француженка Марі Себаг і Елізабет Петц з Німеччини, відповідно, здобули срібну і бронзову медалі. Коефіцієнт зіграв злий жарт з фавориткою: Інна опинилася на четвертому місці.
З решти наших учасниць найкраще виступила Анна Ушеніна. Вона відстала на пів-очка від лідерок і посіла восьме місце. Це дає їй право виступити в Кубку світу.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Олександр
МАЛІЄНКО

Фото
chesspro