Шейхи і королівська гра
- Олімпійська Арена №2-2019
- Шахи
В Об’єднаних Арабських Еміратах шахи користуються підтримкою шейхів, завдяки чому (солідний призовий фонд) у змаганнях беруть участь імениті шахісти з різних країн. У Фуджейрі в турнірній залі зустрілися практики, включаючи низку міжнародних гросмейстерів, і знані майстри з розв’язання композицій на чолі з чемпіоном світу.
Рейтинг-фаворит турніру чемпіон світу з розв’язання композицій і міжнародний майстер з практичної гри Пьотр Мурдзя з Польщі підтвердив свій клас, посівши перше місце зі 100-відсотковим показником – 60 балів. Відставши на шість очок, другим фінішував чемпіон світу серед юніорів росіянин Данила Павлов. Він значно випередив свого тренера екс-чемпіона світу Андрія Серіванова, котрий, набравши 42,5 очка, посів четверте місце.
А бронзову медаль здобув 16-річний киянин міжнародний гросмейстер Кирило Шевченко, в активі якого 44 очка. Це черговий успіх шахіста-практика, котрий за дуже короткий час увійшов, можна сказати – увірвався, до еліти цього різновиду шахів. Успіх українця розділяє його тренер – відомий шаховий композитор Сергій Ткаченко з Одеси.
Якщо у конкурсі фахівці з розв’язання композицій продемонстрували помітну перевагу над практиками, то в бліц-турнірі гросмейстери взяли реванш. Двадцять учасників зіграли сім турів. Переможцем став, набравши 6 очок, чемпіон Азії 2015 р. гросмейстер Салем Салех, наймолодший в ОАЕ. Єдине очко він втратив, програвши Шевченку. Марокканський гросмейстер Хандуші Хішам посів друге місце, відставши на пів-очка. Ще на пів-очка менше у Шевченка, котрий знову став бронзовим призером.
На закритті змагання організатори зазначили, що за сумою показників у конкурсі і бліц-турнірі найкращого результату досяг Кирило Шевченко. Отже, ще в одному куточку світу він гідно представив Україну.