Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Біатлон пануватиме на Буковелі

Біатлон пануватиме на Буковелі
10 років тому виникла ідея будівництва сучасного біатлонного комплексу, який надав би змогу проводити в Україні змагання міжнародного рівня та, найголовніше, тренування національної збірної команди. Завдяки допомозі керівництва та депутатів Івано-Франківської області та Верховної ради, за сприяння Бюджетного комітету та Кабінету міністрів України в Буковелі розпочали реалізацію цього проєкту. Влітку нинішнього року стало відомо про старт будівництва біатлонного дива, яке відповідатиме останньому слову техніки. Як вдалося запустити реалізацію грандіозного задуму та якою буде база, ми запитали у президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака та виконавчого директора федерації Мирослава Грабовецького.

Як виглядатиме комплекс? Яка інфраструктура передбачена проєктом?

- Комплекс складатиметься зі стадіону, траси, технічної та глядацької зон. На стадіоні будуть обладнані містечко старту/фінішу, стрільбище, штрафне коло, зона передачі естафети та глядацька трибуна на три-п’ять тисяч місць. У технічній частині комплексу поруч зі стадіоном з’являться зони для тестування і приміщення для змащення лиж, відпочинку команд, парковка, офіс змагань.

Відділення біатлону увійде до існуючого центру олімпійської підготовки чи планується створення окремого спортивного підрозділу?

- На базі Буковеля вже функціонує ЦОП з зимових видів спорту. Можливо, ми об’єднаємося з ним, але не виключено приєднання і до Державного ЦОП з біатлону, який територіально знаходиться в Чернігові. Це буде зрозуміло в процесі роботи. В планах є створення школи зимових видів спорту. У будь-якому разі при спортивній базі такого рівня, на наш погляд, має бути організовано центр олімпійської підготовки. На даному етапі є план створити центр зимових видів спорту, які саме види входитимуть до нього, окрім біатлону й лижних гонок, ще рано говорити.

Що вже зроблено?

- Будівництво розпочалося наприкінці серпня. За цей час прокладено три кілометри траси із п’яти. Зона старту й стрільбище готові на 80 відсотків. Залишилося звести укріплювальні споруди для того, аби закрити доступ до канатно-крісельної дороги, оскільки її маршрут проходить неподалік од стрільбища. Зараз ми здійснюємо підйом фундаменту. Після того, як вирівняємо майбутній вогневий рубіж, проведемо перевірку, аби ні з положення лежачи, ні стоячи не проглядалася канатно-крісельна дорога.

Який наступний етап будівництва?

- Згідно з правилами, ділянка, на якій розташовано вогневий рубіж, та ділянка з мішенями мають знаходитися практично на одному рівні.
Готуємо стрільбище до встановлення мішеней. Вже підписано контракт з фінською компанією Kurvinen, згідно з яким розміщення мішеней завершиться до кінця лютого. Всі установки мають бути схвалені Технічним комітетом IBU.

Які змагання планується проводити на території комплексу?

- У планах проведення літнього чемпіонату світу, чемпіонату Європи, юніорських чемпіонатів та етапу Кубка IBU. Найперше потрібно отримати ліцензію, побудувати всі споруди і лише потім думати про змагання. При взаємодії з Міжнародною спілкою біатлоністів (IBU) запрошуємо експертів для роботи над проєктом, уже внесено певні корективи відповідно до норм і стандартів IBU. Плануємо проведення чемпіонату України у цьому сезоні наприкінці березня. Безумовно, ще не буде повної готовності, але за мінімальних умов уже зможемо організувати старти. Найважливіше - це стрільбище і траси, щоб спортсмени змогли проводити закатку наприкінці сезону.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Лілія БУДЗУЛЯК.
Федерація біатлону України

Фото
федерації і wikimedia