«Спорт робить громаду сильнішою»
- Олімпійська Арена №6-2018
- Пульс федерації
Локомотив «Колос»
Валерію Дмитровичу, як вам, зважаючи на економічні реалії сьогодення, вдається налагодити спортивну роботу у громаді?
- Успішний розвиток масового спорту обумовлений передусім ефективною роботою на районному рівні голови жмеринського «Колоса» Василя Михайловича Марчука. Нам дуже поталанило, що у районі є така ініціативна, інтелектуальна, дієва людина, і саме це є запорукою спортивних досягнень браїлівчан. Власне, на таких ентузіастах, як Василь Марчук, і тримається сільський спорт на Вінниччині і в Україні. «Колос» – єдине фізкультурно-спортивне товариство у країні, яке, попри негаразди, реально опікується розвитком спорту на селі і стабільно проводить масові змагання. Товариство є тим локомотивом, який тягне всю спортивну роботу у сільсьскій місцевості, тому хочу висловити вдячність за зусилля, які воно з року в рік докладає. Окрім організації змагань, сьогодні ФСТ «Колос» допомагає скористатися грантовими коштами країн ЄС, що часто-густо виручає сільські громади, дає надію на покращення ситуації.
У нашому селищі багато активної молоді, котра хоче займатися спортом і бере участь у змаганнях. Наша громада запровадила посаду спортивного інструктора. Проводимо турніри з футболу, волейболу, із задоволенням займаємося гирьовим спортом, важкою атлетикою, настільним тенісом, шахами, на базі районної ДЮСШ діти опановують секрети боротьби. Все пізнається в порівнянні, і скільки б не тренувався, без змагань не знатимеш, чого вартий! Маємо успіхи на усіх рівнях – районному, обласному, всеукраїнському. І хоча перемоги – річ у спорті і важлива, і приємна, але, як на мене, головне – системний розвиток фізичної культури і здоровий спосіб життя. Міцне здоров'я, енергія людей – головна умова поступу громади: від села, селища, району до найбільших міст. Саме тому до організації спортивних змагань, придбання спортивного інвентарю – форми, м’ячів, татамі – і загалом спортивно-масової роботи ставимося так само уважно, як до решти складових життя нашої громади.
Які найближчі плани із розвитку спорту в Браїлові?
- Для подальшого розвитку масового спорту потрібен сучасний спортивний комплекс, жителі уже дали йому назву «Авангард», – де у комфортних умовах могли б займатись усі охочі. Під забудову виділили землю на місці колишнього дитсадка, зробили кошторисну документацію. Приміщення переробили під душові та роздягальні, будуємо основний елемент спорткомплексу – простору багатофункціональну спортивну залу, згодом підключимо опалення, водопостачання, зробимо освітлення. Зрозуміло, що усім хочеться побудувати спорткомплекс якнайскоріше, але робота просувається настільки швидко, наскільки це можливо за нинішніх умов. 2018 року заплановано освоїти 3 млн гривень – це кошти Мінрегіонбуду, обласного бюджету та власні кошти громади. Наступного року плануємо збудувати також відкритий спортивний майданчик, оскільки охочих пограти у вільний час у футбол, волейбол, настільний теніс стає все більше.
Люди хочуть жити у комфортних умовах, особливо активною є молодь до 30 років. Ідея спорудження спорткомплексу – це ініціатива громади, є багато охочих займатись ігровими, силовими, інтелектуальними видами або ж просто руховою активністю. І це чудово, тому що люди відчувають, що спорт об’єднує громаду, робить її сильнішою! Заняття з батьками, з односельцями розвивають у дитини любов до спортивних занять, формують здоровий спосіб життя. Позитивний початок життя і хороше здоров'я визначають весь подальший шлях людини і її долю.
«Маємо лідерів!»
Що потрібно, окрім ентузіазму, для успішного розвитку фізичної культури і спорту і в очолюваній вами громаді, і загалом в країні?
- Передусім – увага і допомога з боку держави. Сьогодні село як ніколи потребує державної підтримки, адже здоров'я сільських трударів обумовлює ефективність праці і нарощування виробництва агропродукції, і зрештою – покращення рівня життя. Розвиток масового спорту так само потрібний, як інші елементи соціальної інфраструктури – медична допомога, сучасна школа, будівництво житла чи, приміром, надання товаровиробникам економічно коректних кредитів. Сьогодні розвиток спортивної сфери потребує кваліфікованих інструкторів, але чомусь виходить навпаки: скорочують навіть тих, хто був, зокрема, і на рівні району…