До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Пріоритети львівських динамівців

Пріоритети львівських динамівців
Львівська територіальна організація є однією з найпотужніших у структурі товариства «Динамо», має розвинену матеріальну-технічну базу. У складі організації – три спортивні школи, в яких займаються близько 900 юних спортсменів. З лав львівського «Динамо» вийшло чимало зірок сучасного спорту, серед них олімпійська чемпіонка з фехтування Яна Шемякіна, чемпіонка світу та дворазова чемпіонка Європи з вільної боротьби Юлія Ткач, призерка чемпіонату світу з велоспорту Ганна Соловей та багато інших.

Про нинішню діяльність організації розповів перший заступник голови ЛОО ФСТ «Динамо» Віктор ЯЦКОВЕЦЬ.
Які найвагоміші події в житті львівської організації відбулися останнім часом?

– Останній період був надзвичайно насиченим і ознаменувався вдалими виступами наших спортсменів на змаганнях різного рівня.
Традиційно проводилися змагання з олімпійських та неолімпійських видів спорту, чемпіонати товариства, які є необхідним елементом фізичної підготовки правоохоронців. Наприкінці травня у Львові ми провели чемпіонат ФСТ з поліатлону за програмою комплексних змагань Динаміада-2018 серед збірних команд правоохоронних органів, рятувальних та інших спеціальних служб України, а також чемпіонат товариства з поліатлону серед збірних команд вищих навчальних закладів МВС та інших центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовує та координує міністр внутрішніх справ України. Слід зауважити, що ми щороку проводимо змагання в рамках Динаміади з видів спорту, необхідних для підготовки силовиків: із боротьби самбо, гирьового спорту, легкоатлетичного кросу, інших дисциплін легкої атлетики, подолання смуги перешкод тощо. Також організовуємо спартакіаду «Здоров’я» з трьох службово-прикладних видів спорту. В цих заходах беруть участь тисячі правоохоронців. До речі, за підсумками Динаміади-2017 серед збірних команд територіальних організацій Львівська організація посіла друге місце, поступившись одним очком збірній Києва.

Розкажіть, будь ласка, про представників Львівщини, котрі взяли участь в Іграх нескорених.

– Торік у Торонто проводилися треті Ігри нескорених серед поранених або травмованих військових і ветеранів військової служби, в яких взяли участь два представники нашої організації: Дмитро Афанасьєв – військовослужбовець Національної гвардії України, та Дмитро Сидорук – провідний фахівець фізкультурно-спортивного відділу Львівської обласної організації «Динамо». Сидорук завоював срібну медаль у змаганнях зі стрільби з лука серед професіоналів, за що був нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Як ви оцінюєте виступи спортсменів на всеукраїнських і міжнародних змаганнях? Хто з вихованців Львівської організації останнім часом найкраще себе проявив?

– Торік у чемпіонатах світу брали участь вісім спортсменів організації, у чемпіонах Європи – чотирнадцять. Срібну медаль планетарного форуму завоювала борчиня Юлія Ткач, бронзову – веслувальник Віталій Вергелес. На континентальних першостях здобуто 4 золоті медалі: чемпіонами стали Роман Бондарук і Володимир Пастернак у кульовій стрільбі, та 5 бронзових нагород, їх завоювали Алла Черкасова, Юлія Ткач і Оксана Гергель у вільній боротьбі, Володимир Пастернак – у кульовій стрільбі, Сергій Дребот – у дзюдо.
Також хотів би відзначити Анастасію Возняк, котра на етапі Кубка світу з художньої гімнастики завоювала срібну медаль, і майстриню велоспорту на треку Ганну Соловей, яка також стала срібною призеркою етапу Кубка світу.
На Всесвітній літній універсіаді в Китаї львівські динамівці вибороли 2 золоті й 2 бронзові медалі. Чемпіонські титули вибороли фехтувальниці Ксенія Пантелеєва і Юлія Свистіль.
Щороку представники організації виконують нормативи майстрів спорту міжнародного класу і майстрів спорту. Сьогодні в організації – 10 заслужених майстрів спорту України.

Як ви оцінюєте результати львівських динамівців у змаганнях з неолімпійських видів спорту?

– Львівські динамівці традиційно демонструють непогані результати. Торік на чемпіонаті світу з пожежно-прикладного спорту три золоті медалі завоювали Віктор Голонговський і Андрій Авраменко, срібну нагороду ЧС з кікбоксингу здобув Роман Голод. Чемпіоном Європи з гирьового спорту став Михайло Домінюк, срібним призером – Іван Макаренко, а Роман Мних виборов «бронзу». Черлідери під керівництвом тренера Наталії Блажко на європейській першості посіли третє командне місце.

Які заходи здійснюються для соціальної та матеріальної підтримки провідних спортсменів – переможців і призерів національних і міжнародних змагань?

– Львівська обласна організація «Динамо» тісно співпрацює з управлінням фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, управлінням молоді та спорту Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, обласними спортивними федераціями з видів спорту, які культивуються в організації, спортивними товариствами та дитячо-юнацькими спортивними школами.
Провідні спортсмени організації за результатами змагань отримують стипендії Львівської обласної державної адміністрації і Львівської міської ради. За високі спортивні досягнення у складі збірної команди України призерам Олімпійських ігор, чемпіонатів світу та Європи виділяють земельні ділянки та надають квартири.
Щомісяця в області відзначають кращого спортсмена, котрий отримує нагороду від відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області. Крім того, щоквартально визначається кращий спортсмен і нагороджується грошовою премією Львівської обласної державної адміністрації.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Олена КОТЛЯР,
прес-служба ФСТ «Динамо» України