Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Яскраві емоції найбільшого форуму сільського спорту

Кращим спортивним селом України 2017 року стала Великодальницька сільська рада Одеської області


У вересні в селищі Ворохта Івано-Франківської області відбулися всеукраїнські фінальні змагання «Краще спортивне село України 2017 року» серед збірних сільських і селищних рад, організовані фізкультурно-спортивним товариством «Колос» АПК України. Принципові фінали кращих сільських спортсменів з двадцяти чотирьох областей України проводилися вп’яте.

Титул найспортивнішого села виборювали переможці обласних змагань з усіх регіонів, а змагалися сільські атлети у волейболі, гирьовому спорті, настільному тенісі, шахах, шашках, футзалі та перетягуванні каната – видах спорту, які традиційно є на селі найпопулярнішими.
Змагання відбувалися під патронатом Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету, Всеукраїнських асоціацій сільських і селищних рад, Міністерства аграрної політики та продовольства України і стали ефективним консолідуючим фактором між ВФСТ «Колос» та органами виконавчої влади, місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади.
У підсумку титул найспортивнішого села України-2017 виборола команда Великодальницької сільської ради Біляївського району Одеської області (голова – Валентин Рибак, голова обласної організації «Колос» – Тетяна Федоренкова). На другому місці – спортсмени Хрестителівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області (голова – Інна Бурган, голова обласної організації «Колос» – Володимир Христенков), на третьому – команда Щербанівської сільської ради Полтавської області (голова – Ігор Процик, голова обласної організації «Колос» – Анатолій Головань).
Головний суддя змагань, перший заступник голови Центральної ради ВФСТ «Колос» Григорій Савчук, підбиваючи підсумки, зауважив, що фінальні змагання з усіх видів спорту були видовищними і цікавими.
А, приміром, виступ відомого гирьовика з Тернопільщини, майстра спорту Володимира Ризака в надважкій ваговій категорії (понад 78 кг) зчинив на спортивному святі справжній фурор. Богатир з Іванкова Борщівського району підняв 24-кілограмові снаряди 126 разів у поштовху і 207 – у ривку!
Емоційно проходив кожен з поєдинків футзального турніру, а також змагання з перетягування каната, що традиційно вважається найпринциповішим видом найбільшого спортивного форуму «Колоса».
Важливо, що учасники фіналів активно висловлюють власні ідеї з розширення формату всеукраїнських змагань «Краще спортивне село України». Приміром, голова Полтавської обласної організації ВФСТ «Колос» Анатолій Головань запропонував надати можливість брати участь не лише переможцям, а й призерам обласних змагань:
- Новий формат – приміром, 4 регіони по 12 команд - збільшить кількість учасників і водночас зменшить витрати на проїзд спортсменів, що дозволить використати кошти на інші турніри. Можна підвищити рейтинг цього заходу, якщо залучити в якості учасників сільських голів.
Заступник голови ВФСТ «Колос» АПК України Михайло Вінтоняк зауважив, що цього року до Ворохти завітала рекордна кількість учасників – 680 спортсменів з 24 областей:
- Ці спортивні старти цінні тим, що в них беруть участь найсильніші сільські жителі, котрим важко пробитися до всеукраїнських змагань. А ще важливість фіналів - в обміні досвідом з організації спортивної роботи на селі, у спілкуванні з колегами і налагодженні дружніх зв’язків з іншими регіонами України. Візит до Карпат – це й активне дозвілля, знайомство зі спадщиною і неповторним колоритом краю.
- Я буваю на змаганнях «Колоса» у всіх куточках Україні, тож бачу, як селяни на них чекають, готуються до них. Життя стрімко змінюється, і, можливо, сільські ігри-2017 у такому форматі стануть останніми: у наступних перемогу вже виборюватимуть команди об’єднаних територіальних громад, - повідомив голова ФСТ «Колос» Олександр Мендусь.
…Всеукраїнські змагання за титул «Краще спортивне село України» мають унікальну атмосферу, де усі почуваються бажаними гостями і переможцями. Так, команда Тур’янської сільської громади Сновського району, що на Чернігівщині, дебютувала на всеукраїнському рівні, і їй було важко сперечатися з визнаними грандами колосівського спорту. Утім, тур’янці переконані, що здобутий досвід стане добрим стимулом для вдосконалення майстерності, тому налаштовані «дати бій» лідерам уже наступного року. А як свідчить досвід, кращі представники сільської громади, котрі виходять відстоювати спортивну честь села, району, області, слів на вітер не кидають...

Станіслав
МІХРОВСЬКИЙ

Фото надані
ФСТ «Колос»