Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

"Динамо" - провідна сила українського спорту

Одне з найстаріших фізкультурно-спортивних товариств України, яке в жовтні цього року відзначить 93-ю річницю з дня заснування, – «Динамо» – є ще й одним з найуспішніших на світових спортивних аренах.

На літню Олімпіаду в Ріо-де-Жанейро товариство делегувало 102 атлета з 22 територіальних організацій, що становить майже 50 відсотків загальної кількості українських спортсменів. На Іграх динамівці здобули сім нагород: 4 срібні й 3 бронзові. На майбутній зимовій Олімпіаді-2018 у корейському Пхьончхані ми очікуємо на успішний виступ і здобуття медалей біатлоністками, котрі також є представницями «Динамо». Девіз «Сила в русі та єдності» якнайкраще підходить представникам цього товариства з біло-блакитною літерою «Д» на формі. Саме вони часто є нашими головними надіями на найпрестижніших міжнародних змаганнях, лідерами, від котрих чекають виключно максимального результату, на яких рівняються інші.
Останніми роками «Динамо» робить ставку не лише на виховання спортсменів-лідерів, котрі спроможні показати високий результат у найближчий період, а й піклується про майбутнє, впроваджуючи численні програми – суто спортивні й більш широкі соціальні.
Реалізується масштабний проект з відновлення матеріально-технічної бази, необхідної для розвитку масового й професійного спорту. За декілька останніх років у відродження спортивної інфраструктури «Динамо» вкладено майже 100 мільйонів гривень. Здійснено ремонт і реконструкцію низки потужних об’єктів спортивного та соціального призначення у Сумах, Львові, Житомирі, Вінниці, Одесі, Запоріжжі (зали для тренувань, стадіони, басейни, стрілецькі тири, гуртожитки для спортсменів).
У Харкові було відкрито оновлений велотрек «Динамо». Реконструкцію цього найстарішого спортивного об'єкту області було здійснено у стислі терміни. Тепер він відповідає стандартам, які дозволяють проводити змагання різного рівня. Тут матимуть змогу готуватися кандидати на участь в Олімпійських іграх у Токіо Андрій Винокуров і Олена Старикова. Одразу після відкриття на велотреку відбувся чемпіонат України серед юнаків і дівчат, у якому також взяли участь спортсмени з Білорусі. У Харкові за останній рік було також реконструйовано легкоатлетичний манеж, зал для тренувань з боксу та гімнастичний зал, в якому займалися олімпійські чемпіони Рустам Шарипов і Валерій Гончаров.
Загалом товариство «Динамо» має понад 200 спортивних споруд, серед яких 18 баз олімпійської підготовки.
«Динамо» системно підтримує розвиток спорту в країні. Підписано угоди про співпрацю з НОК України, спортивними федераціями, а також з усіма правоохоронними відомствами. «Ми виходимо з того, що розвиток спорту – це не лише змагання, а й важливий елемент здорового способу життя», – зазначають у товаристві.
Велика увага приділяється розвитку сучасного п`ятиборства – унікального виду спорту, який дозволяє людині поєднати багато якостей. Нещодавно Федерація сучасного п’ятиборства України, ФСТ «Динамо» та ЦСК ЗСУ уклали Меморандум про співпрацю.: «Історично склалося, що розвиток цього виду спорту був пов’язанний саме з офіцерською підготовкою, – сказав президент Федерації сучасного п’ятиборства України Ігор Панін. –До 1948 року займатися ним могли виключно офіцери, і це було основою їхньої підготовки у військових формуваннях. Меморандум передбачає чимало спільних заходів з боку структур, які його уклали».

В Харкові на відкритті оновленого велотреку

Дуже важливою є ініціатива ФСТ «Динамо» та Міноборони щодо змін до Закону України «Про фізичну культуру та спорт», які були ухвалені парламентом. Визнання на законодавчому рівні понять військово-прикладного та службово-прикладного спорту є вчасним і необхідним кроком насамперед з погляду підвищення рівня професійної підготовки військовослужбовців та правоохоронців, котрим доводиться виконувати свої обов’язки в складних соціально-економічних умовах. Ухвалення змін до закону дозволить створити необхідні умови для підвищення військової майстерності військових і силовиків.
Підтримка проектів, які стосуються здорового способу життя, – один з головних традиційних напрямів діяльності ФСТ «Динамо». Товариство є ініціатором низки соціально-важливих акцій у сфері охорони здоров’я. Це, зокрема, забезпечення центрального госпіталю МВС високотехнологічним кардіологічним обладнанням, організація поставок медичних препаратів в зону АТО тощо.
Минулої осені було втілено проект «Почуй своє серце», ініційований «Динамо» разом з МВС та провідною українською фармкомпанією. Командою фахових лікарів було проведено обстеження 600 співробітників штату Національної поліції України вікової категорії «35+» у п’яти містах: Львові, Одесі, Вінниці, Харкові, Дніпрі.
Ще один напрям діяльності – системна робота з дітьми і молоддю шляхом залучення до занять фізкультурою та спортом, пропаганди здорового способу життя. Саме тому спільно з НОК України щорічно проводяться особисто-командні чемпіонати «Юний динамівець» з різних видів спорту в обласних центрах України. В цих змаганнях беруть участь близько 500 юних спортсменів.
«Співпраця з правоохоронними органами, зокрема з МВС, у превентивній діяльності – одне з наших головних завдань, – наголошує перший заступник голови «Динамо» Віктор Корж. – Торік було підписано меморандум про співпрацю з Національною поліцією України – і в його рамках у Хмельницькому започаткували проект «Спорт – поліція – діти», завдяки якому до занять спортом залучено майже 200 дітей, серед яких діти учасників АТО, а також маленькі українці, сім’ї котрих опинились у скрутних ситуаціях. Цьогоріч спільно з Національною поліцією України було розроблено й затверджено програму соціальної реабілітації дітей і молоді засобами фізичної культури та спорту на поточний рік». Товариство також було учасником спільного україно-американського проекту «Поліція – лідери атлетичного розвитку для молоді в Україні».
Ідейним натхненником роботи «Динамо» в різних напрямах – професійно-прикладному, спорті вищих досягнень, фізкультурному й соціальному – є багаторічний заступник голови ФСТ «Динамо» Віктор Корж, який 3 серпня відзначив 60-річний ювілей. «Особливість нашого товариства – у системному підході до підготовки спортсменів і вірності традиціям, завдяки яким «Динамо» справді є лідером за кількістю олімпійських та інших престижних нагород, – зауважує Віктор Корж. – Підготовка атлетів починається з дитинства і відбувається у спортивних школах.. У будь-якій справі, а тим більше у спорті, таке поняття, як зв'язок поколінь має неабияке значення. Гордість нашого товариства – це легендарні легкоатлети Валерій Борзов і Інесса Кравець, важкоатлети Анатолій Писаренко і Олексій Торохтій, видатні борці брати Білоглазови, фехтувальники Григорій Крісс і Вадим Гутцайт, плавчиха Яна Клочкова, гімнасти Ігор Коробчинський, Лілія Подкопаєва, Катерина Серебрянська. Їхні імена золотими літерами вписані в історію динамівського руху та українського спорту. Багато сучасних спортивних зірок, призерів Ігор у Ріо, наприклад, Павло Тимощенко, Богдан Бондаренко, Ганна Різатдінова та інші, є динамівськими вихованцями Ми шануємо наших зірок.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!


Олена КОТЛЯР,
Кирило СТАДНИЧЕНКО

Фото
прес-служби ФСТ "Динамо" та з архіву редакції