До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Національний олімпійський комітет України

Драма кожної гонки

Дмитро Підручний
На чемпіонаті світу в Естерсунді Дмитро Підручний виграв гонку переслідування, ставши першим українським чемпіоном світу в чоловічому біатлоні, наша жіноча команда завоювала в естафеті бронзові медалі!

Скажемо відверто: переважна більшість українських уболівальників і фахівців не чекали видатних досягнень від нашої збірної на чемпіонаті світу в Естерсунді. Сезон видався тяжким і нервовим. І хоч він розпочинався оптимістично в Поклюці, де спочатку Артем Тищенко і Анастасія Меркушина стали третіми в одиночній змішаній естафеті, а потім Юлія Джима здобула першу перемогу в кар'єрі, вигравши індивідуальну гонку, успішного продовження не сталося. Когось почали переслідувати хвороби, хтось ніяк не міг вийти на пік форми, а часто невдалі результати ставали наслідком помилок сервісменів.
Так, були окремі гонки, де вдавалося потрапити до десятки кращих, але це не зовсім те, чого ми чекали від наших спортсменів.
Результати чемпіонату Європи в Раубічах теж не потішили нас, а перед самим початком чемпіонату світу українську команду чекав ще один удар: багаторічний капітан команди Олена Підгрушна оголосила про те, що достроково завершує сезон через проблеми з серцем.
Ось з таким невеселим багажем підійшли наші біатлоністи до головного старту сезону. Та в той момент, коли ми мало чого чекали від нашої команди, сталося просто неймовірне! Дмитро Підручний виграв гонку переслідування, ставши першим українським чемпіоном світу в чоловічому біатлоні, а потім ще й жінки в естафеті завоювали бронзові медалі! Але про все по порядку...
Вже в змішаній естафеті ми побачили, що лідер чоловічої збірної перебуває в хорошій формі. Але так вийшло, що не всі члени нашої естафети пройшли ідеально свої етапи, тому команда задовольнилася 7-м місцем. Після цієї гонки з обойми випав Артем Прима, котрий свій етап біг з температурою. Він повернеться до ладу лише до чоловічої естафети, але фактично застуда зіпсувала Примі весь чемпіонат. Прикро, але не зміг показати в Естерсунді гідні результати і Сергій Семенов. Від решти хлопців складно було очікувати чогось надприродного. Але Дмитро Підручний став справжнім героєм команди!
Завдяки чистій стрільбі й швидкому ходу він чудово провів спринт, але в підсумковому протоколі опинився на прикрому четвертому місці, в 0,3 секунди від «бронзової» позиції, яку посів француз Кантен Фійон-Майє.
Хвалив Дмитра і тренер чоловічої збірної Юрай Санітра: «Підручний зараз фантастично готовий фізично, і якщо йому вистачить концентрації після сьогоднішнього старту, якщо психологічно буде добре налаштований, боротимемося за медаль».
І ось настав той самий. Після першої стрільби всі надії, здавалося, розсипалися: два промахи… Як він скаже пізніше, ці промахи розвантажили його психологічно. І далі були три ідеальні стрільби, головне – дуже швидкі! На четвертому рубежі він провів лише 19,5 секунди. Йому єдиному з п’ятьох біатлоністів, що одночасно підійшли до стрільбища, вдалося відпрацювати чисто. А ще Йоханнес Тінгнес Бьо, котрий з великим відривом йшов першим, припустився трьох промахів і згаяв багато часу.
Виходячи з рубежу, Підручний побачив, що Бьо знаходиться на штрафному колі і зрозумів, що він перший! А потім його безперервно гнали на фініш тренери, та й сам спортсмен викладався максимально. І мрія стала реальністю: Дмитро перетнув фінішну лінію першим!
За кілька днів на п’єдесталі пошани стояла наша жіноча команда. Спочатку Анастасія Меркушина видала просто ідеальний етап, далі Віта Семеренко, виправивши помилки минулих гонок, зробила другий крок на шляху до медалі. Юлія Джима, на жаль, через проблеми зі спиною не може зараз показувати ті швидкості, на які здатна. Але свій нинішній максимум вона видала і зробила головне – зберегла третю позицію для збірної України. Валі Семеренко, котра давно вона не була фінішером, належало вести вирішальну боротьбу за медаль. І вона впоралася зі своїм завданням.
Президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак залишився задоволеним результатами наших спортсменів на головному старті сезону.
Слоган цього чемпіонату – New Drama Every Day – цілком відповідав дійсності. Майже в кожній гонці була своя драма. Йоханнес Бьо, хоч і провів блискучий чемпіонат, але двічі втратив золоту медаль через велику кількість промахів на останньому рубежі: спочатку в гонці переслідування, а потім і в мас-старті. Росіянин Євгеній Гаранічев взагалі примудрився піти на зайве штрафне коло після четвертої стрільби в персьюті, втративши через це шанси на медаль. А як прикро було шведам, коли Мона Брурссон, чисто відпрацювавши на трьох рубежах, підійшла впевненим лідером до останньої стрільби, і раптом – чотири промахи, і прощавай, нагородо… Та й у жіночій естафеті збірна Швеції була близька до «золота», але вже лідер команди Ханна Еберг не впоралася зі стрільбою.
Унікальним є досягнення норвежців, які у підсумку виграли всі чотири естафети! Йоханнес Тінгнес Бьо підтвердив статус короля спринту в цьому сезоні, а німці везуть додому дві золоті медалі завдяки зусиллям Арнда Пайффера, котрий виграв індивідуальну гонку, і Деніз Херрманн, яка перемогла у персьюті.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
(12 фото у статті)
Передплатити журнал зараз!

Костянтин
КЛИМЕНКО

Фото
автора