До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Зі щитом з Еллади

Чемпіонат Європи з черлідингу
8 грудня 2018 р. в Афінах український дует у складі майстрів спорту міжнародного класу Олександра Ушакова і Марини Кущової приніс до скарбнички Всеукраїнської федерації черлідингу 43-тю медаль континентальних першостей.

Заявка збірної


Поєднання досвіду й молодості цього разу стали тактикою головного тренера збірної України Анни Андрієнко. У горнило континентальних баталій наставниця команди кинула молодих спортсменів, котрі мали пройти загартування перед майбутнім чемпіонатом світу. Звання чемпіона Європи у парному хіп-хопі було довірено відстоювати переможцю торішньої першості континенту Олександру Ушакову і його юній колезі Марині Кущовій, для котрої грецький турнір став дебютним. Честь країни у змаганнях фристайл-дуетів захищали майстри спорту Діана Малярова і Олександра Єлисеєва з Покровська і Анастасія Холобко і Валерія Соловей з Кам’янського.

Чемпіонат


Турнір дуетів відбувався нерівно і ознаменувався грандіозним скандалом, не властивим стартам такого рангу. Голова європейського комітету суддів Марко Еберт зі Словенії «затвердив» 15-бальну збавку за досить суперечливий елемент російських спортсменів у змаганні фристайл-дуетів. У підсумку: замість золотих нагород – третє місце. Правила є правила, однак коли їх завжди трактувати однозначно й застосовувати до всіх команд однаково. Торік п’ять балів зняли з результату нашого дуету Ушаков – Внуков, що, втім, не завадило їм стати чемпіонами континенту з солідним 15-бальним відривом від дуету зі Словенії, що посів друге місце. Та нинішнє рішення суддів докорінно змінило розстановку сил на п’єдесталі: на першу сходинку зійшли співвітчизники голови європейського суддівського комітету, в котрих на нагороди найвищого гатунку по ходу турніру не було жодних шансів. Російська делегація відправила на церемонію нагородження замість спортсменів тренера команди, що категорично заборонено регламентом. Тож, схоже, крапку в цій історії ще не поставлено. Що ж стосується українських дуетів, то вони розташувалися у підсумковому протоколі на 4-му й 5-му місцях.

50 відтінків срібного


Коли зупиняєшся за крок до перемоги, таких відтінків можна знайти і більше. Втім, медаль Олександра Ушакова і Марини Кущової швидше має 50 відтінків золотого кольору. По-перше, третій рік поспіль ми завойовуємо медаль у цьому виді програми, що не вдавалося представникам жодної іншої країни. По-друге, від чемпіонського дуету зразка 2017 року залишилася половина: Дмитро Внуков завершив спортивну кар’єру. По-третє, і можливо, це найголовніше у такому суб’єктивному виді спорту, як черлідинг, позначилася відсутність вітчизняного арбітра на турнірі. Так чи інакше, срібна нагорода українських хіп-хоперів стала 43-ю медаллю, завойованою спортсменами нашої федерації на континентальних чемпіонатах.

Повністю читайте у віддрукованому номері.
Передплатити журнал зараз!

Юрій КРИКУН,
президент Всеукраїнської федерації черлідингу