Українським студентам спортивну сесію зараховано!

З 29 січня по 8 лютого на спортивних аренах казахстанського міста Алмати проводилася 28-а Всесвітня зимова універсіада-2017. Понад дві тисячі спортсменів-студентів з майже 60 країн розіграли 85 комплектів нагород у дванадцяти видах спорту. У складі збірної команди України змагалися 60 хлопців і дівчат: біатлоністів, лижників, стрибунів з трампліна, гірськолижників, сноубордистів, лижних двоєборців, фристайлістів, фігуристів, шорт-трековиків і ковзанярів.

Яскрава церемонія відкриття Універсіади відбулася у спортивному комплексі «Алмати-Арена». Трансляцію дивилися майже у 80 країнах світу.
Після офіційних промов було внесено й піднято прапор Міжнародної федерації студентського спорту. Честі нести прапор FISU удостоїлися казахстанські спортсмени - олімпійський чемпіон з боксу Данияр Елеусінов, чемпіонка Азії з дзюдо Маріан Урдабаєва, срібний призер Універсіади-2015 з біатлону Василь Подкоритов.
У фіналі урочистої церемонії відкриття вогонь Універсіади запалили представники 16 областей країни-господарки - відомі спортсмени, призери Олімпійських ігор і чемпіонатів світу.

«Срібно-бронзовий» фініш українських сноубордистів

Уже першого дня Універсіади двома медалями відзначилися наші сноубордисти. Добре знана у цьому виді спорту аспірантка Львівського державного університету Аннамарі Данча пройшла чудовий вишкіл на двох Олімпіадах. Після цього взяла паузу, одружилася і стала мамою. Нині в її родині підростає півторарічна донечка Оля. У паралельному гігантському слаломі Аннамарі першою з українських спортсменів поклала до скарбнички нашої команди срібну медаль.
- Я впевнено почувалася в кожному заїзді. Лідирувала, та на якусь мить втратила концентрацію – і опинилася другою. Я задоволена срібною нагородою. Щодо траси, то вона була в чудовому стані, як і вся організація Універсіади, поділилася враженнями львів’янка.
У цій же дисципліні на третю сходинку п’єдесталу пошани зійшов студент Харківської державної академії фізичної культури Олександр Белінський. Він поступився росіянам Богдану Богданову і Владиславу Шкурихіну.
Сашко не зупинився на досягнутому і наступного дня виборов ще одну бронзову нагороду. Белінський вдало дійшов до півфіналу в гігантському слаломі, де поступився за підсумками двох заїздів майбутньому переможцю змагань Богдану Богданову. У бронзовому заїзді Сашко узяв переконливий реванш в іншого росіянина Владислава Хурамшина. На жаль, Аннамарі Данча у паралельному слаломі вибула з боротьби у чвертьфіналі через дискваліфікацію.

В скарбничці Надії Бєлкіної «золото» і «бронза»

Бронзова призерка Надія Бєлкіна: «якби не густий туман…»

Перший день біатлонного турніру на зимовій Універсіаді завершився драматично для українських дівчат. У середині жіночої індивідуальної гонки на стадіонний комплекс «Алатау» несподівано опустився густий туман, повністю переписавши розклади гонки. Стріляти на вогневих рубежах стало надзвичайно складно: мішеней практично не було видно. Лідирувала після двох вогневих рубежів на своїй улюбленій індивідуалці Юлія Журавок, та потім вона припустилася п'яти промахів і фінішувала шостою. В умовах, що склалися, велику перевагу отримали перші стартові номери, і серед них – лідери збірної господарів турніру. Переможниця індивідуальної гонки на минулій Універсіаді Аліна Райкова, стартувавши під четвертим номером, пройшла рубежі з двома хвилинами штрафу і підтвердила свій титул. Галина Вишневська, яка відкривала стартовий протокол і має за плечима результати в топ-10 Кубка світу цього сезону, незважаючи на чотири хвилини штрафу, стала другою.
Третій результат і перша біатлонна медаль для України опинилася у нашої Надії Бєлкіної, котра на трасі була швидшою своїх казахстанських суперниць, але з п'ятьма хвилинами штрафу розмістилася на бронзової позиції.

Медальна естафета фігуристам і біатлоністкам

Від перших наших призерів Універсіади медальну естафету прийняла студентка Національного університету податкової служби Яна Бондар, котра в біатлонній спринтерській гонці на 7,5 км фінішувала другою.
А наступного змагального дня потішили фігуристи. Студенти Харківської державної академії фізичної культури Олександра Назарова і Максим Нікітін стали чемпіонами у спортивних танцях на льоду. Наші фігуристи виявилися найкращими у короткій і довільній програмах, набравши загалом 165,62 бала. Їхній довільний танець, для якого фігуристи обрали музику з кінофільму «Невдахи», був високо оцінений суддями і сподобався кільком тисячам глядачів льодового палацу «Алмати-Арена».
Українці виступали яскраво, натхненно, показали якісне катання і не залишили суперникам жодного шансу наздогнати їх. Коли на табло висвітилась оцінка нашого дуету за довільну програму – 101,50 бала, ще до завершення виступів решти пар стало зрозуміло, кому дістанеться «золото».

Повністю читайте у віддрукованому номері.