До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

Новини столиці Ігор (№1-2018)

Новини столиці Ігор (№1-2018)

Як нагороджуватимуть чемпіонів


Оргкомітет зимових Олімпійських і Паралімпійських ігор у Пхьончхані (ПОКОГ) розкрив деталі проведення церемоній нагородження.
Уніформа для учасників церемонії, котрі триматимуть медалі і супроводжуватимуть спортсменів розроблялася з урахуванням характерних для Кореї зимових морозів. Шапка, яка називається pungcha, має привнести модний штрих у традиційне вбрання. Співзвучно до кольорів національного прапору Республіки Корея, форма поєднує червоний, білий і синій кольори, прикрашена візерунками зі сніжинок і символів корейського алфавіту.
П’єдестал, на якому стоятимуть медалісти, був розроблений професором з мистецтва інсталяцій Сеульського національного університету науки і техніки Кун-ву Ханом, і є втіленням традиційного корейського дизайну. Він має мотиви традиційної черепиці і стародавніх зображень на корейських дерев’яних будівлях, а його білий колір символізує сніжинки і снігові рівнини Пхьончхана.
Замість квітів медалісти отримають іграшку-талісман Ігор тигреня Сухорана у золотій, срібній або бронзовій шапочці з паперовою квіткою. Також їм вручать зроблений з дерева сувенір, прикрашений зображенням гір і символами корейського алфавіту хангиль. Перед врученням подарунки розміщатимуть на спеціальних деко для церемоній, що мають неслизьку поверхню. Їхній простий дизайн також відображає традиційні мотиви корейської домівки.
Композитором головної мелодії церемонії нагородження став Йон-су Чо, автор пісень для популярних корейських виконавців.
Призерів Олімпіади відзначатимуть одразу після змагань, а потім увечері на Медал Плаза під час масштабного культурного заходу. Щодня власників квитків запрошуватимуть відвідати церемонії нагородження, аби подивитися, як найкращі спортсмени світу з гордістю займатимуть свої місця на п’єдесталі.

Квартирне питання


Оргкомітет Олімпіади-2018 повідомив про доступність для замовлення на період змагань 18 тис. кімнат у готелях у місці проведення Ігор, а також 27 тис. кімнат у помешканнях на відстані годинної подорожі від арен. Ця інформація надійшла після місяців тривожних очікувань щодо кількості та якості житла для гостей турніру, коли було багато сумнівів, чи встигнуть господарі спорудити заплановані 11 готелів для розміщення туристів. Чимало іноземців забронювали житло на час Олімпійських ігор у Сеулі і планували брати автівки на прокат чи користуватися швидкісною залізницею, аби діставатися на місце проведення змагань, що знаходиться за 160 км від столиці. Деяких туристів відлякали надвисокі ціни, встановлені власниками помешкань на час Ігор. У ситуацію втрутився уряд країни і закликав господарів переглянути тарифи, аби не залишитися без гостей. Нині середня ціна за ніч у готелі в Пхьончхані становить від 93 до 143 дол. США.
Очікується, що безкоштовні автобуси сполучатимуть усі готелі на відстані години їзди зі стадіонами.

МОК вітає рішення Північної Кореї виступити на Олімпіаді в Пхьончхані

Під одним прапором


20 січня після зустрічі президента МОК Томаса Баха, представників національних олімпійських комітетів Північної і Південної Кореї, а також членів МОК від цих країн, членів Оргкомітету Ігор-2018, президента Міжнародної федерації лижного спорту Джан-Франко Каспера і голови Координаційної комісії МОК Гуніли Ліндберг було повідомлено, що північнокорейські спортсмени візьмуть участь в Олімпійських іграх у Пхьончхані. Вони змагатимуться у фігурному катанні, шорт-треку, лижних гонках і гірськолижному спорті, а також виступатимуть у складі об’єднаної корейської команди з жіночого хокею.
Вперше представники двох держав змагатимуться у складі єдиної команди на Олімпійських іграх.
Загалом в Іграх візьмуть участь 22 північнокорейських спортсмена, їх супроводжуватимуть 24 тренери й офіційні особи, а також 21 представник мас-медіа.
На церемонії відкриття Олімпіади представники обох країн крокуватимуть під об’єднаним прапором, позначені, як «Корея». Планується, що команда матиме жінку й чоловіка-прапороносця з кожної держави.
«Зимова Олімпіада в Пхьончхані з надією відчиняє двері яскравому майбутньому Корейського півострова і запрошує світ розділити надію, – зауважив Томас Бах по завершенню переговорів. – Олімпійські ігри показують нам, яким є світ, коли ми керуємося олімпійським духом поваги і взаєморозуміння».

Утеплити глядачів


Як повідомляє Організаційний комітет Пхьончхана, кожному глядачу церемоній відкриття і закриття Олімпійських ігор буде видано невелику ковдру, дощовий плащ і зігрівальну подушку для захисту від переохолодження. За попереднім прогнозом, температура повітря під час заходів на Олімпійському стадіоні може сягнути -14 0С. Також навколо арени будуть встановлені щити для захисту від сильного вітру. У горах, де знаходиться Пхьончхан, завжди холодно, а коли дме північний вітер, мороз відчувається сильніше. У прибережному кластері, де відбуватимуться змагання з льодових дисциплін, очікується тепліша погода.

Подарунок від «Самсунг»


Компанія «Самсунг» подарує кожному учаснику Олімпійських ігор у Пхьончхані смартфон Galaxy Note8. Більше 4 тис. пристроїв буде надано атлетам і особам, котрі працюватимуть на МОК під час Ігор.
Смартфони, випущені лімітованою серією спеціально до Олімпіади, матимуть усі переваги стандартної моделі, 6,3-дюймовий дисплей без рамки, вдосконалений стилус і найкращу подвійну камеру. Створені до Ігор моделі матимуть блискучу білу задню поверхню, яка відповідає зимовій тематиці, а також золоті олімпійські кільця як символ олімпійського руху, єднання п’яти континентів і цілого світу. Крім того, у смартфонах буде встановлено корисні додатки, аби спортсмени могли сповна насолоджуватися своїм олімпійським досвідом.
«Упродовж 20-річного партнерства «Самсунг» з Міжнародним олімпійським комітетом наша компанія сприяла поширенню олімпійського духу й удосконалювала комунікації завдяки нашим технологічним інноваціям і вражаючому досвіду», – зауважив виконавчий віце-президент «Самсунг Електронікс» Юнхі Лі.
Також повідомляється, що смартфони з лімітованої серії отримають усі учасники Паралімпійських ігор.

Точний час


OMEGA буде офіційним хронометром кожного змагання у Пхьончхані, компанія відправляє на Ігри 300 співробітників і 230 тонн обладнання. Також підтримуватимуть функціонування техніки 350 спеціально підготовлених волонтерів.
У компанії розуміють важливість своєї роботи. Атлети тренуються роками, аби потрапити на Олімпіаду, тому OMEGA фіксуватиме кожну частку секунди їхніх виступів. Обладнання фірми, призначене для вимірювання часу, встановлюється і ретельно калібрується за найвищими світовими стандартами, тож у зафіксованих результатах не буде сумнівів.
«OMEGA була офіційним хронометром Олімпійських ігор 27 разів, починаючи з 1932 року. Ігри у Пхьончхані будуть 28-ми для нас і ми дуже пишаємося, що залучені до цієї престижної мультиспортивної події. Нещодавно наша компанія і МОК подовжили співробітництво до 2032-го – тобто ми обслуговуватиме Ігри ціле століття», – прокоментував президент OMEGA Рейнальд Ешліманн.

Домівка для журналістів


За місяць до початку Олімпійських ігор у Пьончхані відкрили Головний прес-центр, який стане місцем роботи для майже трьох тисяч акредитованих журналістів.
Прес-центр розташований у курорті Альпензія поблизу гірського кластера олімпійських арен, а також головного Олімпійського селища та офіційного готелю МОК. Він буде відкритий щодня, упродовж Ігор – цілодобово. Прес-центр складається з трьох будівель з кімнатами для преси і фотографів, трьома залами для прес-конференцій і зонами відпочинку.
«Підтримка міжнародних і місцевих медіа дуже важлива для проведення успішної Олімпіади і Паралімпіади, – зауважив під час відкриття президент ПОКОГ Хі-бом Лі. – Вони розповідають олімпійську історію світові і показують усім героїв Ігор».
Також в Альпензії відкрили Міжнародний центр теле- і радіомовлення, де розмістяться 8 тис. працівників 50 компаній, що транслюватимуть турнір.
Зауважимо, що українські вболівальники зможуть спостерігати за перебігом змагань у Пхьончхані на каналі UA:Перший. Загалом заплановано 100 годин трансляцій. Для висвітлення Олімпіади НОК акредитував сімох журналістів і трьох фотографів.

Тривалі подорожі


Іноземні відвідувачі Олімпіади-2018 зможуть подовжити своє перебування у Південній Кореї, отримавши спеціальний дозвіл. Це дозволить збільшити термін перебування у країні на 30 днів. За чинними правилами, іноземці, котрі прибули з короткотерміновим візитом, або ті, кому для в’їзду не потрібна віза, можуть залишатися у Республіці Корея до 90 днів, з додатковим дозволом стане можливим 120-денне перебування. Аби отримати дозвільний документ, необхідно звернутися до Іміграційного офісу і надати підтверджувальні документи, зокрема квитки на змагання Олімпійських чи Паралімпійських ігор.
У країні сподіваються, що такий крок сприятливо вплине на туристичну галузь, спонукаючи людей залишатися в Кореї і по завершенні турнірів. Також це має збільшити продажі квитків на змагання.
Раніше повідомлялося, що на час Ігор буде дозволено безвізовий в’їзд до країни-господарки гостям з Китаю, Індонезії, Філіпінів і В’єтнаму.
Нагадаємо, що громадянам України необхідно оформити візу для відвідання Республіки Корея. Безвізовий в’їзд дозволяєтсья особам, котрі побували в Кореї не менше 4 разів за останні 2 роки.

За матеріалами сайтів www.pyeongchang2018.com, www.olympic.org, www.insidethegames.biz
підготувала Анна ІВАНЧЕНКО

Використані фото
зі вказаних сайтів