Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

Біла Олімпіада-2018: пов’язані пристрастю

Біла Олімпіада-2018: пов’язані пристрастю
9 лютого на Олімпійському стадіоні південнокорейського Пхьончхана запалає головний факел Білої Олімпіади-2018. Якими будуть ці Ігри? Знайомимо читачів з особливостями майбутнього турніру.

Змагання ХХІІІ зимових Олімпійських ігор триватимуть 17 днів – з 9 по 25 лютого. Пхьончхан обрали містом-господарем більшістю голосів під час 123-ї сесії Міжнародного олімпійського комітету. Біла Олімпіада проводитиметься в Кореї вперше. 30 років тому країна приймала літні Ігри у Сеулі.
Господарі Олімпійських ігор у Пхьончхані задумали показати світові й олімпійському руху «Нові горизонти» (так вони назвали свою концепцію), продемонструвати, як змагання можуть сприяти зростанню й реалізації потенціалу нації та розвитку спорту. Ці Ігри, одні з найкомпактніших в історії, мають стати сценою, на якій найкращі атлети створять дивовижну виставу. Очікується, що турнір спричинить бурхливий інтерес до зимових видів спорту в Азії.

Заявка на проведення Ігор


Пхьончхан отримав зимову Олімпіаду з третьої спроби. Вперше він запрошував Ігри-2010. У липні 2003 р. під час сесії МОК у Празі місто отримало більшість голосів у першому раунді виборів, проте у фіналі поступилося трьома голосами Ванкуверу.
У липні 2007 р. під час сесії МОК у Гватемалі знову в першому раунді Пхьончхан переміг, однак у фіналі поступився 4 голосами Сочі у боротьбі за право прийняти Білу Олімпіаду-2014.
2010 року було оголошено трьох кандидатів на проведення Ігор-2018: Мюнхен, Ансі і Пхьончхан. Корейське місто обрали господарем змагань на сесії МОК у Дурбані в липні 2011 р. переважною більшістю голосів в єдиному турі голосування.

Емблема


Емблема Олімпіади-2018 символізує світ, відкритий кожному. Вона поєднує стилізовані зображення льоду і снігу, зірок зимових видів спорту і людей з цілого світу, котрі зібралися в Пхьончхані.
У дизайні емблеми використано мотиви корейського алфавіту хангиль, наприклад, елементи логотипу означають певний приголосний у кожному складі слова PyeongChang, написаного хангилем. Перший символ в емблемі представляє тріаду Cheon-ji-in – гармонійне поєднання небес, землі і людини. Другий символ представляє сніг і лід, а також видатні виступи спортсменів.
В емблемі використано традиційні корейські кольори: чорний, синій/зелений (раніше ці вони позначалися корейською одним словом), жовтий, червоний і білий, - які також є кольорами Олімпійського прапора. П’ять основних кольорів можна побачити в багатьох деталях повсякденного життя в країні-господарці майбутніх Ігор: в одягу, оформленні святкувань, мистецтві, архітектурі, бойових мистецтвах, їжі.

Талісман Олімпіади


Сухоран – білий тигр. Ця тварина вважається у Кореї головним захисником. «Сухо», що корейською означає «захист», символізує безпеку для атлетів, глядачів та інших учасників Олімпіади. «Ран» походить від середньої частини Ho-rang-i, слова «тигр» корейською, а також це остання частина назви Jeong-seon A-ri-rang – традиційної народної пісні провінції Канвондо, де відбуватимуться Ігри.

Медалі


Медалі відтворюють традиції й культуру країни-господарки Ігор. Їхній дизайн був натхненний текстурою стовбурів дерев. На лицьовій стороні зображено Олімпійські кільця і динамічні діагональні лінії, які символізують історію олімпізму й рішучість учасників змагань. На звороті розміщено емблему Ігор, а також назву дисципліни й вид програми, в якому вручено нагороду.
Нагороди розроблені відомим корейським дизайнером Сук Ву Лі, котрого надихнув корейський алфавіт хангиль – основа місцевої культури.
Стрічки до медалей зроблені з традиційних корейських тканин, кожна нагорода зберігатиметься у дерев’яній коробці, що символізує велику кількість дерев’яних споруд у країні.
Золота медаль (вага – 586 гр) виготовлена з чистого срібла й вкрита 6 грамами золота; срібна (580 гр) – з чистого відповідного металу, бронзова (493 гр) – з міді. Діаметр нагород – 92,5 мм.

Концепція


За задумом організаторів, кращі атлети світу змагатимуться на олімпійських аренах в Азії, аби відкрити нові горизонти розвитку зимових видів спорту в регіоні й створити потужний спадок для провінції Канвондо і Республіки Корея.
Нові горизонти відкриватимуть
• у культурі, поєднуючи місцеві традиції і міжнародні надбання
• у захисті навколишнього середовища, створюючи екологічну й промислову інфраструктури для «зеленої» економіки
• у географії, розширюючи простір між кордонами для комунікації між Південною і Північною Кореєю та світом
• в економіці, відновлюючи статус Пхьончхана як провідного економічного центру країни.
Очікується, що на Іграх не існуватиме мовних бар’єрів, аби подолати їх, застосовуватимуть новітні найкращі у світі автоматизовані перекладацькі технології.

Девіз


Passion. Connected («Пристрасть. Об'єднані») – це вислів про світ, у якому кожний пов'язаний загальною пристрастю до зимових активностей, світ, відкритий кожному поколінню, будь-де, будь-коли, аби відкрити нові можливості розвитку спорту.
«Пристрасть» означає дуже сильне почуття, дещо фундаментальне. Пхьончхан є місцем глобальної події, яка надихає, і корейці розділяють своє піднесення зі світом. Вона також виражає олімпійський дух і гостинність господарів.
«Об’єднання» позначає зв’язок, гуртування, мости й розуміння. Пхьончхан є місцем, де всі покоління можуть взяти участь у різних подіях, а також надихнути один одного, незалежно від місця перебування, за допомогою інноваційних комунікаційних технологій.

Естафета Олімпійського вогню


Подорож Олімпійського факела традиційно розпочалася в Олімпії (Греція). Там 24 жовтня 2017 р. під час урочистої церемонії було запалено вогонь майбутніх Ігор. Першим факелоносцем естафети став грецький лижник Апостолос Ангеліс. До країни-господарки турніру факел прибув 1 листопада – за сто днів до початку Олімпіади.
Маршрут естафети – 2018 км 17 містами і провінціями Кореї, у ній візьмуть участь 7,5 тисяч факелоносців. Уперше в історії учасником естафети став людиноподібний робот.

Арени


У Пхьончхані проведуть урочисті церемонії відкриття і закриття Ігор і більшість змагань у снігових видах спорту. Гірськолижники стартуватимуть у Чонсоні, а всі льодові дисципліни прийматиме прибережне місто Каннин. Як повідомляють організатори, усі змагальні арени розташовані на відстані 30-хвилинної подорожі автотранспортом від Олімпійського стадіону в Пхьончхані.

Бюджет


Як очікується, загальні витрати на підготовку й проведення Олімпійських ігор у Пхьончхані складуть 10 млрд дол. США, у п’ять разів менше, ніж бюджет найдорожчої в історії Олімпіади-2014 в Сочі.

Програма змагань


Спортсмени візьмуть участь у 102 видах програми в 15 дисциплінах. Вперше в історії на зимових Іграх буде розіграно понад 100 комплектів нагород.
МОК виключив зі списку дисциплін на Олімпіаді-2018 змагання в паралельному слаломі в сноубордингу серед жінок і чоловіків і натомість додав шість нових: біг-ейр у сноубордингу (змагання серед чоловіків і жінок), гонку з масовим стартом в ковзанярському спорті (серед чоловіків і жінок), змагання мікст-дуетів у керлінгу, командні змагання в гірськолижному спорті. Такі зміни збільшать кількість жінок-учасниць турніру і, як очікується, привернуть більшу увагу молодіжної аудиторії.

На Олімпіаді-2018 будуть представлені:

7 снігових дисциплін: гірськолижний спорт (11), біатлон (11), лижні гонки (12), лижне двоєборство (3), стрибки на лижах з трампліна (4), сноубординг (10), фристайл (10)
5 льодових дисциплін: шорт-трек (8), ковзанярський спорт (14), фігурне катання (5), хокей (2), керлінг (3)
3 дисципліни на льодових трасах: бобслей (3), санний спорт (4), скелетон (2).
(У дужках вказано кількість розігруваних комплектів нагород.)

За матеріалами сайтів www.pyeongchang2018.com, www.olympic.org, www.insidethegames.biz
підготувала Анна ГОЛУБ

Використані фото
зі вказаних сайтів