«Корейські Альпи» запрошують
- Олімпійська Арена №1-2018
- Пйонгчанг-2018
Пхьончхан, який прийматиме Олімпіаду-2018, – адміністративний центр однойменного повіту в південнокорейській провінції Канвондо. Розташований у горах Тхебексан на відстані близько 180 км від столиці держави Сеула. Подорож збудованою до Ігор швидкісною залізницею від Сеула до Пхьончхана триває близько 80 хвилин.
Населення міста – близько 44 тис. осіб (за даними 2014 р.).
Аби уникнути можливої серед іноземців плутанини у назвах зі столицею Північної Кореї Пхеньяном (латиницею – Pyongyang), назву курорту Пхьончхан (PyeongChang), що знаходиться на відстані 80 км на південь від демілітаризованої зони між двома державами, змінили до Ігор, запровадивши написання великої літери С в середині слова.
Місто збудоване на висоті 700 м над рівнем моря, а загалом у межах повіту розташовано більше ста піків висотою понад 1000 м. Місцева природа й повітря вважаються найчистішими в країні. Клімат нагадує альпійський, певну схожість можна побачити і в пейзажах, тож цей регіон часто називають «корейськими Альпами». Гірські прогулянки – найпопулярніший спосіб дозвілля місцевого населення, також корейці полюбляють рибалити в гірських річках і кататися верхи.
Гірськолижний сезон триває в цій місцевості з листопада по квітень. У лютому тут найчастіше ясна сонячна погода із середньодобовою температурою -2,50С.
Нині повіт є центром розвитку зимових видів спорту в Кореї. Тут побудовані два великі курорти, які в лютому стануть аренами олімпійських змагань: Альпенсія, що має шість схилів для гірськолижного спорту й сноубордингу загальною довжиною трас 1400 м, і Йонпхьон – найбільший лижний курорт у Кореї з 31 схилом.
Символами Пхьончхана є квітка королівської азалії, котра представляє старанність і сердечність місцевих мешканців, дерево ялиця, що позначає любов до природи, і мандаринська качка – знак гармонії і щасливого подружнього життя.
Головною культурною пам’яткою Пхьончхана, дуже популярною серед туристів, є буддійський храм Вольчонза (Woljeongsa Temple).
У храмі, розташованому на горі Одесан у густому лісі, за враженнями відвідувачів, панує цілковите відчуття гармонії з навколишньою природою. На території храму є кам’яна башта й буддійський музей. Усім відвідувачам рекомендують після оглядання святині обов’язково прогулятися стежкою у ялицевому лісі, аби освіжити думки і зарядитися чистою енергією.