Paris 2024
Спортивні баталії 2023 року
До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Засновник:
Національний олімпійський комітет України

На обрії - Пхьончхан-2018 (№11-2017)

Арени готові


Зведення арен майбутніх Олімпійських і Паралімпійських ігор-2018 завершено. Усі 13 споруд нині на 99,7% збудовані, як повідомляють в Оргкомітеті.
Льодовий центр «Альпензія» звели із застосуванням сучасних технологій, зокрема механізації та автоматизації. Льодовий трек, будівництво якого зазвичай триває принаймні 30 місяців, завершили за 12. «Овал», де змагатимуться ковзанярі, став найбільшою у Південній Кореї будівлею за розмірами: арена має площу 37 864 кв. м. Льодовий стадіон для фігуристів і шорт-трековиків оснащено автоматичною системою намороження льоду, яка робить його максимально можливо рівним. Стадіон також оснащено системою контролю, що підтримує температуру 150С і вологість повітря 40%.

Квитки у касах


1 листопада квитки на змагання Олімпіади-2018 почали продавати офлайн, досі їх можна було придбати тільки на спеціальному сайті в інтернеті. У країні-господарці майбутніх Ігор відкрили три головні центри продажу: один у Сеулі і два в провінції Каннин, яка прийматиме турнір.
На квитках розміщено піктограми відповідних видів спорту, а також сніжинки у формі літер корейської абетки. Аби зменшити ризик підроблення квитків, на них розмістили голограми і штрих-коди, а також вказуватимуть ім’я власника.
Як повідомляють організатори Ігор, уперше в історії діятимуть також електронні перепустки на трибуни.

Революційний зв'язок


Корпорація KT повідомила, що перша у світі мережа послуг зв’язку 5G буде представлена на зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані. Найбільша телекомунікаційна компанія у Південній Кореї підтвердила, що їй вдалося підключити випробувальну мережу 5G до 5G-терміналів компанії Samsung Electronics на Олімпійському стадіоні та інших спортивних об’єктах, споруджених до Ігор.
«Демонстрація послуг мережі 5G на Олімпійських іграх-2018 у Пхьончхані стала можливою завдяки досконалості наших технологій і зробленим інвестиціям у галузі інформаційних і комунікаційних технологій, – зауважують у компанії. – Ми продовжуватимемо докладати зусилля, аби ще ретельніше підготуватися і надати найкращі і найнадійніші комунікаційні послуги, якість яких здивує гостей з цілого світу».
Корпорацію KT оголосили першим маркетинговим партнером Оргкомітету Олімпіади у Пхьончхані з надання телекомунікаційних послуг 2014 року. Ці послуги включають бездротовий зв’язок, станції теле- і радіомовлення та іншу інфраструктуру, пов’язану з технологіями, що сприятимуть створенню перших 5G Ігор.
У Кореї вважають, що такі проекти приноситимуть користь регіону, який прийматиме Ігри, і багато років після проведення турніру.

Випробування льодових трас


Представники 29 країн взяли участь у тренувальному тижні, який організувала Міжнародна федерація санного спорту (FIL) в льодовому центрі «Альпензія». Випробувати трасу, що прийматиме олімпійські змагання із санного спорту, бобслею та скелетону, змогли більше 150 атлетів. За повідомленням FIL, було здійснено понад 3000 успішних заїздів.
Льодовий центр «Альпензія» вміщує 7000 глядачів і має 1000 сидячих місць. За оприлюдненою інформацією, його спорудження обійшлося в 102 млн дол. США.

Рекордна кількість країн-учасниць


Очікується, що в Олімпіаді в Пхьончхані візьмуть участь спортсмени з 94 країн. Нагадаємо, на Іграх-2014 у Сочі змагалися представники 88 держав, а 2010-го у Ванкувері – 82.
Коли 94 держави відправлять до Пхьончхана своїх представників, то це продовжить тенденцію зростання представництва на кожній наступній Білій Олімпіаді, започатковану на Іграх 1984-го в Сараєві, де змагалися громадяни 49 країн (37 чотирма роками раніше в Лейк-Плесіді).
Остаточна кількість учасників стане відома 29 січня, коли завершиться процес подання заявок національними олімпійськими комітетами.

Домівки для олімпійців


Наприкінці січня атлети, котрі змагатимуться в льодових дисциплінах на Іграх-2018, почнуть з’їжджатися до Олімпійського селища в Каннині.
Спорудження комплексу, де мешкатимуть представники керлінгу, хокею, фігурного катання й ковзанярського спорту, завершилося у вересні. Дрібні опоряджувальні роботи планується виконати до 20 грудня.
Дев’ять будівель висотністю від 22 до 25 поверхів загалом мають 922 блоки. Організатори планують розмістити там 2717 осіб. Селище матиме житлову та операційну частину, яка включатиме вітальну зону, транспортний мол і зону харчування атлетів.
Організатори наголошують, що намагалися збудувати помешкання для атлетів якомога ближче до спортивних арен. Повідомляється, що до стадіонів звідти можна буде дістатися автотранспортом за 10 хвилин. Також вони опікувалися тим, аби місце, де проживатимуть спортсмени, було спокійним і сприяло відпочинку.
Питання розміщення учасників Ігор було головною проблемою майбутніх госпорадів Олімпіади. У травні НОКи висловили занепокоєння щодо нестачі ліжок у головному Олімпійському селищі. Брак готелів у гірському кластері означав, що офіційні особи делегацій і тренери мали б розміщуватися у помешканнях у прибережній зоні. Організатори намагаються вирішити цю проблему, спорудивши нові готелі, проте 11 з них досі не завершено.

Все про Ігри у додатку


У Кореї представили офіційний мобільний додаток, за допомогою якого спортивні вболівальники з цілого світу можуть дізнаватися новини та інформацію про олімпійські змагання в Пхьончхані. Програма має версії корейською, китайською, англійською, французькою та японською мовами.
До 28 січня у додатку публікуватимуть матеріали про перебіг естафети Олімпійського вогню. У ньому представлена інформація про історію подорожей Олімпійського факела та детально розповідається про нинішню естафету: доступні останні новини, інформація про маршрут, фотографії та прямі відеовключення.
З 29 січня додаток висвітлюватиме все, що стосується Олімпійських ігор. У ньому публікуватимуться результати стартів і новини у режимі реального часу, розклад змагань, інформація про провідних атлетів і призерів Ігор, панорамні зображення спортивних арен. А всіх, хто приїде до Пхьончхана, додаток забезпечить корисною інформацією про транспорт, розміщенння та ін.
«Наша Олімпіада буде найбільш технологічно досконалою в історії, – зауважує голова Оргкомітету Ігор-2018 Лі Хі Бом. – Тож дуже важливо мати цікавий і легкий у застосуванні мобільний додаток для вболівальників, аби вони почувалися причетними до Олімпійських ігор, незалежно від місця їх перебування».
Мобільний додаток доступний у Google Play Store та iOS App Store.

За матеріалами сайтів www.pyeongchang2018.com, www.olympic.org, www.insidethegames.biz
підготувала Анна ІВАНЧЕНКО

Використані фото
зі вказаних сайтів