На обрії - Пхьончхан-2018 (№3-2017)

З волонтерами визначилися

Як повідомлялося раніше, заявки на участь у волонтерській програмі Олімпіади-2018 надіслали 91 тис. осіб з цілого світу. 41 350 з них було відібрано для інтерв’ю, які проводилися упродовж двох місяців. Претендентів зокрема розпитували про попередній волонтерський досвід, оцінювали основні знання про місце майбутніх Ігор. Таким чином організатори визначили 16 200 волонтерів. Найбільшу кількість майбутніх помічників привабили сфери операційної підтримки, забезпечення телетрансляцій, переклади і мовні сервіси, допомога глядачам і погодна служба.
Обрані волонтери візьмуть участь у кількох навчальних сесіях із командної роботи і спеціфічних навичок, а також у тренуваннях на аренах майбутніх змагань.
Загальна кількість добровільних помічників Оргкомітету Пхьончхану становитиме 22 400 осіб, п’ять відсотків з них будуть відібрані з-поміж закордонних претендентів.

Керлінг: арену протестовано

Черговою тестовою подією до Ігор-2018 став юніорський чемпіонат світу з керлінгу в Каннині. Він позначився історичною перемогою чоловічої команди Кореї: у фіналі господарі здолали одноліток зі США. Третє місце посіла збірна Норвегії.
Найсильнішими серед дівчат стали шведки, на другому місці спортсменки з Шотландії, на третьому – команда Канади.

Феноменальний!

Центр «Альпензія» – примітний пункт на біатлонній карті світу. Саме тут 2009-го на чемпіонаті світу дебютував майбутній дворазовий олімпійський чемпіон і володар тепер уже шести Великих кришталевих глобусів француз Мартен Фуркад. Цьогоріч на березневому етапі Кубка світу в Пхьончхані він здобув золоті медалі у складі естафетної команди і гонці переслідування, а також «бронзу» у спринті.

На «відмінно»!

У березні до Пхьончхана завітала Координаційна комісія МОК і переконалася: наступної зими учасники змагань і гості отримають тут унікальні емоції від Білої Олімпіади.
Голова комісії Гуніла Ліндберг зауважила: «Для вболівальників, які прибудуть зблизька і здалеку, щоб побачити, як твориться олімпійська історія, великий спорт тут поєднається з надзвичайними культурними враженнями, корейською гостинністю і святковою атмосферою на Медальній площі і в Олімпійському парку».
Члени комісії відзначили ефективну роботу організаторів: POCOG отримав позитивну оцінку від атлетів, котрі цього сезону взяли участь у 17 тестових стартах на новозведених аренах. Великого прогресу господарі досягли і в питанні спадщини Ігор: щодо 10 з 12 арен вони нині мають деталізований план використання після Олімпіади і Паралімпіди.
Високу оцінку готовності Пхьончхана до Ігор-2018 дав і президент МОК Томас Бах під час візиту до Сеула, де зустрівся з керівниками країни. Прем’єр-міністр, в.о. президента Корейської Республіки і спікер Корейської національної асамблеї наголоси, що Олімпійські ігри – видатний шанс для об’єднання усіх громадян країни.

У кольорах німецького прапора

Рекордна кількість країн – 29 – делегувала своїх представників на етап Кубка світу з санного спорту, який відбувся в лютому в Льодовому центрі «Альпензія».
У змаганнях чоловіків несподівано переміг 23-річний італієць Домінік Фішналлер, котрий випередив німця Анді Лангенана. «Бронзу» здобув канадець Сем Едні.
Найшвидшою серед жінок стала росіянка Тетяна Іванова. Вона випередила німкеню Наталі Гейзенбергер, котрій другого місця на цьому етапі вистачило для здобуття Кубка світу-2017. Бронзовою призеркою стала ще одна представниця Німеччини Джулія Таубітц.
Подіум у змаганнях двійок засвідчив тотальне домінування німецьких саночників: перше місце посіли Тоні Еггерт і Саша Бенекен (вони перемогли у загальному заліку Кубка світу-2017), друге – Тобіас Вендл і Тобіас Арлт, третє – Робін Гюке і Давід Гамм. «Коли здобуваєш «золото» на чемпіонаті світу, а потім гарантуєш собі загальну перемогу в Кубку світу, можеш справедливо називатися найкращим дуетом у світі на даний момент», – не приховував гордості Бенекен.
Німецька команда завершила надзвичайно успішні для себе змагання перемогою в командній естафеті, яка знову буде представлена у програмі Олімпіади після успішного дебюту 2014 року.

Рекорди літаючих лижників

Чудову спортивну виставу подарували глядачам учасники етапів Кубка світу зі стрибків з трампліна в Пхьончхані. У змаганнях жінок тріумфували японки: першого дня змагань «золото» виборола Юко Іто, «срібло» – Сара Таканаші, котрій цього результату вистачило, аби вчетверте завоювати Кубок світу. Наступного дня Таканасі здобула свою 53-ю кубкову перемогу, повторивши рекорд австрійця Грегора Шліцеренцауера! Іто стала другою.
На великому трампліні першим серед чоловіків був австрієць Штефан Крафт, на нормальному трампліні переміг поляк Мацей Кот.

Супергігантська сенсація

Більшість провідних гірськолижниць світу на початку березня зустрілася на схилах Пхьончхана, аби протестувати майбутню олімпійську трасу під час етапу Кубка світу з даунхілу й супергіганту.
Сенсацією змагань стала 24-річна італійка Софія Гоггья: вона здобула тут свої перші кубкові перемоги, в обох дисциплінах випередивши легендарну Ліндсі Вонн. Американка двічі фінішувала другою, дві «бронзи» виборола словенка Ілька Стухец.
«Це багато для мене значить, - зауважила Гоггья, - я намагалася працювати так потужно, як могла, зосередилася на власному виступі і не зважала ні на що».
Вонн, одна з головних зірок на жіночій гірськолижній сцені, поставилася до поразки на своєму четвертому з часу відновлення після перелому руки старті по-філософськи: «Думаю, непогано, що я зберегла мої найкращі швидкості для Олімпіади. Звичайно, я б хотіла перемогти тут, та стала другою – так само, як і на тестовому змаганні перед Іграми у Ванкувері (на ОІ-2010 американка здобула «золото» і «бронзу». – Прим. «ОА»). Нинішній результат зробив мене більш голодною до успіхів наступного олімпійського року».