До олімпійської медалі разом з "Олімпійською Ареною"!
Міністерство молоді та спорту України      Національний олімпійський комітет України

На обрії - Пхьончхан-2018 (№10-2016)

Багато років Веукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос» посідає почесне місце серед найавторитетніших спортивних організацій країни. Його називають опорою всього нашого сільського спорту. Спортсмени-колосівці з незмінним успіхом представляють Україну на найпрестижніших стартах.

Білий тигр оберігатиме Ігри


Організаційний комітет Олімпійських ігор у Пйонгчангу (POCOG) обрав талісманом змагань білого тигра на ім’я Сухоран – тварину, яку асоціюють з корейською міфологією та культурою. У корейських народних казках білий тигр – символ довіри, сили й захисту. Він є захисником, котрий допомагає боронити рідну країну та її народ. Колір талісману показує його зв’язок зі снігом і льодом та зимовими видами спорту.
Ім’я Сухоран (Soohorang) має додаткове значення: «сухо» (Sooho) корейською означає «захист» – це натяк на безпеку атлетів, глядачів та інших учасників Ігор. «Ран» («Rang») походить від корейського слова ho-rang-i, що означає «тигр». Частка rang також є у словосполученні Jeongseon Arirang – назві традиційної народної музики провінції Канвондо, де розташовано Пхьончхан.
Голова Координаційної комісії МОК із проведення зимових Олімпійських ігор-2018 Гунілла Ліндберг, вітаючи вибір талісмана, сказала: «Це чудова тварина, яка міцно асоціюється з корейською культурою. Вона також символізує зв’язок між Олімпіадою і захистом довкілля. Впевнена, талісман буде дуже популярний у Кореї та світі».
Нагадаємо, що на Іграх-1988 у Сеулі талісманом також був тигр – оранжеве амурське тигреня на ім’я Ходорі.
Талісманом Паралімпіади у Пхьончхані обрали азіатського чорного ведмедя на ім’я Бандабі (Bandabi – від ban-dal-ga-seum-gom – ведмідь із знаком півмісяця на грудях), він є символом сили волі й мужності.
Команда Пхьончхана додала зимової прохолоди на Іграх у Ріо-де-Жанейро. На знаменитому пляжі Копакабана влаштували інтерактивний Дім Олімпіади-2018, де презентували майбутню спортивну подію. Гості дому могли випробувати себе у стрибках на лижах з трампліна на віртуальному симуляторі, скуштувати страви корейської кухні й дізнатися про культуру країни-господарки наступних зимових Олімпійських ігор.

500 днів до Ігор!


У Кореї відзначили відлік останніх 500 днів до початку Олімпіади. У святкових заходах у Сеулі та провінції Канвондо взяли участь корейські артисти й олімпійці.
«Завдяки потужній підтримці громадян і влади Кореї Пхьончхан успішно досяг відмітки зворотного відліку, – зауважив президент МОК Томас Бах у відеозверненні. – Основу закладено, і за 500 днів світ долучиться до корейської пристрасті й енергії».
Організатори мають намір використати Ігри для просування туризму й розвитку економіки, а також для виховання талановитих спортсменів, щоб стати провідною країною у зимових видах спорту. Олімпіада також продемонструє корейську традиційну й сучасну культуру та її найновітніші технології.
Культурному аспекту була присвячена програма відзначення 500-денного відліку в столиці держави й місті Каннин поблизу Пхьончхана, де відбудуться льодові змагання. У перфомансі взяли участь популярні виконавці, оперні співаки й міський хор.

Висока оцінка


Восени під час візиту до Корею президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах відзначив величезний прогрес, якого досягли організатори у підготовці до Ігор, зокрема це стосується арен гірського кластера, в тому числі Ковзанярського центру та Міжнародного мовленнєвого центру. Він також відвідав місце спорудження Олімпійського селища на 600 апартаментів.
Бах зустрівся зі співробітниками POCOG, який нещодавно переїхав до нового головного офісу в Пхьончхані й зауважив, що на нинішньому етапі вони можуть спостерігати, як все заплановане поступово втілюється в життя.
У Каннині президент МОК побачив значні успіхи, яких досягли організатори у зведенні арен для фігурного катання, ковзанярського спорту й хокею. Тестові змагання там відбудуться цієї зими. Загалом близько 90 відсотків будівельних робіт завершено. Нову швидкісну залізничну лінію між Сеулом і Пхьончханом, що стане спадщиною Ігор і дозволить скоротити подорож між містами з трьох годин до однієї, завершать зводити у червні 2017-го.

Волонтерський ажіотаж

Більше 91 тисячі людей зі 145 країн запропонували допомогу в проведенні Ігор у Пхьончхані. Оргкомітет змагань планував залучити близько 22 тисяч волонтерів для співпраці за різними напрямами, від медичної служби до допомоги глядачам у пошуку їхнього місця на трибунах.
Волонтери, котрих оберуть з-поміж усіх, хто надіслав анкети, пройдуть серію тренувальних сесій, включно з уроками з тим-білдингу, лідерства і завдань, які вони виконуватимуть під час Ігор. Близько 14 відсотків анкет надійшло з-за кордону, найбільше іноземців, охочих працювати на Олімпіаді, – з Росії, Китаю та США.
Найбільш затребувана волонтерська робота – у мовній службі. Більше 8100 людей запропонували використати їхні мовні навички для допомоги іноземним відвідувачам на Іграх. З них оберуть близько 500 волонтерів. Інші помічники забезпечуватимуть операційну підтримку, асистуватимуть працівникам медіа, допомагатимуть з технологіями та надаватимуть іншу підтримку поза аренами.
«Волонтери виконуватимуть діапазон важливих завдань, – сказав голова Оргкомітету Пхьончхана-2018 Хі Бом Лі. – Ми покладаємося на їх допомогу у проведенні успішних Ігор».
Волонтери відіграють важливу роль на кожній Олімпіаді і зазвичай отримують найгучніші оплески подяки під час церемоній закриття Ігор. Лі заявив, що Оргкомітет обиратиме прозоро, відкрито і чесно волонтерів, котрі отримають важливі завдання і «нададуть пристрасті й ентузіазму Іграм».

Перевірка готовності арен


Під час чергового візиту Координаційної комісії МОК до Південної Кореї організатори Ігор-2018 звітували, що в середньому нові арени в Пхьончхані й Каннин облаштовані на 90 відсотків і готові прийняти 26 тестових змагань у період з нинішнього листопада по квітень 2017-го. У Пхьончхані відбудуться гірські старти, а в Каннині – льодові.
Голова POCOG Лі зауважив: «Тепер, коли проведено Олімпіаду в Ріо, настав час для Пхьончхана. Спираючись на ретельну підготовку, ми прагнемо забезпечити кращі умови для кожного учасника і реалізувати нашу мету провести культурну Олімпіаду, Олімпіаду захисту довкілля, Олімпіаду миру й економічну Олімпіаду та здивувати світ своїм видовищем». Він також повідомив, що продаж квитків на загання Ігор запустять одночасно із відзначенням річного відліку до Олімпіади у наступному лютому.
Представники усіх семи міжнародних федерацій із зимових олімпійських видів спорту долучилися до обговорення різних аспектів проведення змагань: тестових стартів, арен, олімпійської спадщини, заповнення стадіонів, фінансів, комунікацій та ін.
Першим тестовим турніром на майбутніх олімпійських аренах стане Кубок світу з біг-ейру, дисципліни сноуборду, що дебютуватиме в олімпійській програмі 2018 року.
Школярі в Кореї невдовзі дізнаються більше про олімпійські цінності та зимові види спорту – у країні стартує освітня програма, розроблена Оргкомітетом Ігор спільно з Міністерством освіти. Мета програми – надихнути молодь приєднатися до олімпійського руху й зимових Олімпійських ігор, а також надати можливість юним громадянам спробувати себе у спорті й побудувати спортивну кар’єру.

За матеріалами сайту столиці зимових Ігор-2018
підготувала Анна ІВАНЧЕНКО