На обрії - Пхьончхан-2018 (№11-12 - 2016)

Ранкові сесії фігуристів

Організатори Олімпіади-2018 повідомили, що змагання із фігурного катання планується проводити у ранковий час. Це буде зроблено для зручності телеглядачів зі США. Різниця у часі Пхьончхана з Нью-Йорком становить 14 годин, таким чином, ранкові старти відбуватимуться ввечері за американським часом. Прокати починатимуться о 10-й за місцевим часом і триватимуть до 14-ї. Коротку програму чоловіки представлять 16 лютого, наступного дня відбудуться прокати довільної. Змагання жінок заплановані на 21 і 23 лютого.
Зауважимо, що різниця у часі майбутньої олімпійської столиці з Києвом становить +7 годин.
У грудні до команди Пхьончхана-2018 в якості офіційного постачальника мережевого обладнання приєднався міжнародний гігант мережевих комунікацій компанія Huawei.
За домовленістю компанія забезпечить мережеве обладнання й основне сервісне забезпечення Оргкомітету Олімпійських і Паралімпійських ігор у Пхьончхані. Президент ПОКОГ Хі-бом Лі прокоментував співробітництво: «Ми щасливі, що Huawei надасть свої інноваційні технології і блискуче обслуговування Олімпіаді. За підтримки компанії ми впевнені, що надамо найновітніший сервіс усім учасникам упродовж Ігор».

Для зручності вболівальників

Команда Ігор-2018 запустила мобільний додаток Hello PyeongChang, присвячений майбутнім тестовим турнірам у Пхьончхані. Додаток корейською та англійською мовами розроблений для платформ ios і android і містить інформацію про квитки на змагання й результати стартів, транспортне сполучення з аренами, можливості розміщення в провінції Каннин, місцеві пам’ятки та багато іншого.
Загалом до лютого 2018-го заплановано 24 тестові олімпійські й паралімпійські події.

Тестовий старт дебютанта: біг-ейр

Першим тестовим стартом на майбутніх олімпійських аренах у новому зимовому сезоні став І етап Кубка світу з біг-ейра. Він розпочав серію з 24 заходів, які дозволять випробувати арени і сервіси, навчити персонал і дадуть можливість атлетам ознайомитися зі змагальними умовами Пхьончхана.
Біг-ейр дебютуватиме на Олімпійських іграх-2018 змаганннями чоловіків і жінок і доведе кількість нагород, що розігруються в сноуборді на Іграх, до десяти. Цю дисципліну ввели до олімпійської програми, щоб залучити більшу молодіжну аудиторію і збільшити інтерес телебачення й медіа, захоплюючи глядачів серіями дивовижних трюків, які виконують спортсмени, злітаючи зі схилу. Новозбудована арена для біг-ейру в Пхьончхані є найбільшою у світі, її загальна довжина від старту до фінішу становить 49 метрів, а максимальний кут нахилу – 40 градусів, це дає змогу сноубордистам довше демонструвати у повітрі свою вправність.
В етапі Кубка світу взяли участь 56 чоловіків і 39 жінок з 23 країн. Перше місце у змаганнях чоловіків посів канадець Марк Макморріс, друге – його співвітчизник Макс Перрот, третє – Райан Стассел зі США. Австрійка Анна Гассер виборола золоту нагороду в змаганнях жінок, «срібло» завоювала американка Джулія Маріно, «бронзу» – британка Кеті Ормерод.

Передолімпійський медіа-брифінг

У листопаді Оргкомітет Пхьончхана-2018 запросив більше 200 представників медіа з цілого світу на прес-брифінг. Під час чотириденного заходу журналісти ознайомилися з перебігом підготовки до Ігор і передолімпійських тестових змагань. Господарі розповіли про майбутні олімпійські об’єкти і той прогрес, якого вони досягли у своїй роботі. Завдяки близькому розташуванню – лише півгодини їзди між кожною – представники медіа відвідали 11 арен гірського й узбережного кластерів, багато з цих майданчиків прийматимуть нинішнього зимового сезону тестові змагання й тренувальні сесії.
«Передолімпійський ажіотаж зростає, і ми сподіваємося, що кожен відвідувач залишає Пхьончхан з позитивними враженнями і розумінням процесу підготовки до Ігор», – наголосив на зустрічі з журналістами медіа-директор Жин-хон Лі.

Випробування льодового жолобу

Наприкінці жовтня були успішно проведені тестові заїзди у новозбудованому центрі «Альпенсія», у них взяли учать 28 саночників і 50 бобслеїстів з різних країн. Кожна команда могла виконати щонайменше три заїзди новим жолобом.Оскільки льодові траси є зоною високого ризику, критично важливо перевірити усі аспекти безпеки. Пробні заїзди – частина процесу підготовки до попередньої гомологації льодової арени.

Першу льодову арену здано!

Після двох з половиною років спорудження здано в експлуатацію льодову арену в Каннині. Ковзанка має розміри 60 м на 30 м, тут змагатимуться шорт-трековики і фігуристи. Трибуни вміщують 12 тисяч глядачів. Арена розташована в Олімпійському парку Каннина і є однією з шести новозбудованих локацій для Олімпійських і Паралімпійських ігор-2018. Решту льодових майданчиків (загалом їх чотири) планують здати до кінця року.
Після Олімпіади, за словами губернатора провінції Каннин Чої Мун-Сун, арена належитиме громадськості, відчинить двері майбутнім атлетам і надасть нові можливості для місцевого населення.

Зірки шорт-треку на дистанції

17–18 грудня у новозбудованому льодовому центрі Каннина провели етап Кубка світу з шорт-треку. У старті взяли участь 104 чоловіка і 80 жінок з 31 країни. Було розіграно 10 комплектів нагород: по 4 в індивідуальних дисциплінах і по одній – в естафетах.
Найбільше медалей завоювали корейські спортсмени: 4 золоті (у змаганнях жінок на дистанціях 500 м, 1500 м, естафеті 3000 м і у змаганнях чоловіків на дистанції 1500 м), одну срібну (жінки, 1000 м) і дві бронзові (жінки, 1000 м; чоловіки, 500 м).
Британка Еліс Крісті завоювала два «золота» на дистанції 1000 м. Триразовий олімпійський чемпіон Чарльз Хемелін з Канади переміг на дистанції 500 м.
На ковзанці Каннина відбулося переможне повернення Жунг-Су Лі, котрий завоював золоту медаль на дистанції 1500 м. Після здобуття двох золотих і однієї срібної нагороди на Іграх у Ванкувері він не зміг відібратися до національної команди на Олімпіаду в Сочі. Спробував змінити спеціалізацію на ковзанярський спорт, але без успіху. Лі повернувся у шорт-трек 2014-го і нині виграв своє друге «золото» Кубка світу.
Тестовий турнір отримав позитивні відгуки про організацію від учасників і глядачів.