Анжеліка Терлюга – спортсменка січня

Найкращою спортсменкою січня Експертна рада Національного олімпійського комітету визнала каратистку Анжеліку Терлюгу. Її особистого наставника Дениса Морозова названо найкращим тренером місяця.

На початку року одеситка успішно виступила на двох престижних міжнародних турнірах, здобувши важливі залікові бали в олімпійському відборі до Токіо-2020. Вона перемогла на турнірі Karate1 Серії А в Сантьяго (Чилі) та стала срібною призеркою етапу Прем’єр-ліги Karate 1 в Парижі (Франція).
Спортивна біографія Терлюги цікава і не зовсім звичайна… На юніорському рівні у неї все йшло добре. 2014-го здобула першу медаль чемпіонату Європи – «бронзу» в командних змаганнях. Та згодом кинула великий спорт, бо не бачила перспективи: якось не пішли справи, треба було завершувати освіту, заробляти на життя. Більше року Анжеліка не виходила на татамі, та любов до карате перемогла. Вона повернулася.
Природний талант розквітнув під керівництвом майстерного тренера Дениса Морозова. Виборовши «золото» на етапі Прем’єр-ліги восени 2015 р. в німецькому Котбусі, Терлюга відчула, що їй до снаги будь-які цілі.
Упевненість ще більше зміцнило Євро-2016 у французькому Монпельє, де Анжеліка здобула титул віце-чемпіонки. На чемпіонаті континенту наступного року в Коджаелі (Туреччина) вона виборола «бронзу» в індивідуальних змаганнях і стала чемпіонкою в команді. А на наступній першості Європи у сербському Нови-Саді завоювала золоту медаль в особистому куміте.
Дуже яскравим був виступ одеської каратистки на ІІ Європейських іграх у Мінську, де у жорсткій боротьбі вона завоювала срібну медаль. Друге місце трохи засмутило спортсменку – вона прагнула «золота» – але була впевнена, що ця «невдача» стане поштовхом до нових великих успіхів.
Анжеліка Терлюга не дозволяє собі розслаблятися, зневажливо ставитися до суперниць, тренуватися не в повну силу: навіть своїм хобі, окрім вивчення іноземних мов, обрала флай-йогу, яка ще більше розвиває гнучкість. Сьогодні вона – беззаперечний світовий лідер у своїй категорії, фаворитка будь-якого турніру. Нині спортсменка очолює світовий рейтинг у ваговій категорії 55 кг і є лідером кваліфікаційного відбору на Олімпіаду.