П’ять медалей чемпіонату Європи

Чемпіонат Європи з легкої атлетики у приміщенні, проведений у шотландському Глазго, став успішним для української команди. Наші спортсмени вибороли п’ять нагород: дві срібних і три бронзових.

Першу медаль збірній приніс Андрій Проценко у секторі стрибків у висоту. Він поділив друге місце з греком Констадіносом Баніотісом. Проценко з третьої спроби подолав 2,26 м. Після однієї невдалої спроби на 2,29 м дві наступні переніс на 2,32 м, проте подолати їх цього разу не вдалося. Аналогічно провів змагання і Баніотіс. Чемпіоном континенту став італієць Джанмарко Тамбері (2,32 м).
Нагорода у потрійному стрибку Ольги Саладухи заслуговує на більш детальну розповідь… Упродовж майже п’яти років атлетка разом зі своїм тренером Анатолієм Бойком йшли, як кажуть, «проти законів природи». Навіть коли лікарі сумнівалися у тому, чи буде вона взагалі ходити, і наполягали на операції, Саладуха і її наставник не втрачали надії. Фізіотерапевти і лікарі, котрі працювали з Ольгою, зізнавалися, що вона дивувала і надихала їх. Віра і праця зробили неможливе. Стрибунка не просто повернулася у спорт, а й зійшла п’єдестал після п’ятирічної перерви. Це справжній спортивний подвиг, особливо, коли йдеться про потрійний стрибок, який вважається однією з найбільш травматичних дисциплін легкої атлетики.
У кваліфікації чемпіонату Саладуха у першій спробі показала найкращий результат – 14,40 м. А у фіналі сталося ще одне диво. Нечасто побачиш, коли з шести спроб спортсмена три виходять однаковими. Саме так було у Ольги.
З трьома спробами на 14,47 м Ольга виборола бронзову медаль. Востаннє вона сходила на п’єдестал у серпні 2014-го у Цюриху, коли стала чемпіонкою Європи. «Добре повернутися після такої тривалої перерви, - зазначила Саладуха. – У мене були проблеми зі спиною, але завдяки лікарям і фізіотерапевтам досягла успіху. Я дуже щаслива. Сподіваюся, більше мене не турбуватимуть жодні проблеми. Розпочинаю підготовку до Олімпійських ігор».
А переможницею у змаганнях з потрійного стрибка в Глазго стала іспанка Ана Пелетейро (14,73 м), друге місце – у гречанки Параскеви Папахрісту (14,50 м).
Бронзову медаль у стрибках у довжину завоювала Марина Бех-Романчук. Розпочавши змагання з двох заступів, вона у четвертій спробі показала результат 6,84 м, який і вивів її на третю сходинку п’єдесталу. Перемогла, повторивши найкращий результат сезону у світі (6,99 м), сербка Івана Шпановіч. Білоруска Настасья Мірончик-Іванова з особистим рекордом (6,93 м) посіла друге місце.
У бігу на 800 м Ольга Ляхова спочатку трималася позаду, а за 300 м до фінішу почала поступово прискорюватися і зрештою фінішувала третьою з результатом 2.03,24. Перемогла на цій дистанції британка Шлейеа Оскан-Кларк (2.02,58). Срібна нагорода –у француженки Реней Ламот (2.03,00).
Срібну медаль чемпіонату Європи виборола стрибунка у висоту Юлія Левченко. У другій спробі вона подолала 1,99 м. Після цього були ще три спроби на 2,01 м – висоту нового особистого рекорду у приміщенні – але цього разу планка не встояла. Переможницею змагань стала Марія Ласіцкене, котра виступала під нейтральним прапором (2,01 м), бронзова нагорода – в Айріне Пальшите з Литви (1,97 м).
До фіналу у секторі стрибків у висоту пробилися ще дві українські спортсменки. Катарина Табашник посіла четверте місце з результатом 1,97 м, поступившись бронзовій призерці лише за кількістю спроб. Ірина Геращенко, стрибнувши на 1,94 м, розташувалася на п’ятій позиції.